Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: marchewa »

A ja gdzieś kiedyś czytałam, że szczurzyca po stosunku ze szczurem może przechowywać w sobie spermę dowolną ilość czasu i sama się zapłodnić dopiero kiedy są sprzyjające warunki. Hmm :drap:
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Matylda »

To raczej nie mozliwe bo o ile mi wiadomo to plemniki zyja tylko kilka godzin wiec jak by mogla zajsc w ciaze hmmmm np. po miesiacu?? :drap:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: marchewa »

Matylda, no właśnie. O to chyba chodzi. Bo topik nazywa się "Straszne głupoty o szczurach" ;)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nisia »

Matylda pisze:plemniki zyja tylko kilka godzin
Na powietrzu.
przechowywać w sobie spermę dowolną ilość czasu
Dowolna to na pewno nie, ale długo. Gdzieś na forum były jakies dane odnośnie tego, jak długo.
A te "sprzyjajaće warunki" to może tak jak z rujką u szczurzyc? Moja Henia ma "na zawołanie"...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Ewqa »

[quote="Nisia"]Moja Henia ma "na zawołanie"...[/quote]
No dokładnie, wszystkie za wyjątkiem Norki, dostają rujki na zapach samca, więc głupotą jest samo przechowywanie. Lepiej samczyka wpuścić z wizytą. (nie popieram bezsensownego rozmnażania szczurków)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: zwierzak »

Ja mam w domu ta książkę z pierwszego posta, a to na końcu ogona... Już się bałam, że mu pazur wyrósł :khihi: :khihi: :khihi: Ale jazda, ale jestem głupia! A moja mama jak jej powiedziałam, że chcę dokupic samca zapytała czy się aby na pewno nie pogryzą... Głupie, ale z tym ogonem to się uśmiałam... Formalnie myślałam, że mu pazur wyrósł i nawet do jakiegoś weta chciałam iść! :haha:
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Lulu »

choc uslyszalam to dawno to dopiero dzis mi sie przypomnialo ;)

jeszcze w liceum moja nauczycielka od angielskiego widzac Osame zapytala sie mnie z troska:'Ola, a leczesz mu jakos te hemroidy? Musza mu strasznie dokuczac...'
troche czasu minelo zanim zrozumialam o co chodzi... okazalo sie, ze szanowna pani pierwszy raz w zyciu widziala samca szczura... a rzeczone hemoroidy to po prostu jadra :haha:
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: debbie_lu »

gdy powiedzialam ze chce wyjsc na spacer ze szczurami moj tata stwierdzil ze beda sie meczyc u mnie na ramieniu O_o
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Miyako »

Mój wujek powiedział, że jak dam szczurowi raz mięsa, to potem stanie się agresywny i będzie mnie gryzł. Cóż, ja nie wyglądam i nie pachnę jak szynka, no nie?


A gdy kupowałam myszoskoczka, usłyszałam od pana szanownego, że im nie trzeba dawać wody, bo to zwierzęta pustynne i cały zapas pobierają z owoców. Cóż, mój jakoś lubił swoje poidełko i korzystał z niego.
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: neta »

[quote="Miyako"]A gdy kupowałam myszoskoczka, usłyszałam od pana szanownego, że im nie trzeba dawać wody, bo to zwierzęta pustynne i cały zapas pobierają z owoców. Cóż, mój jakoś lubił swoje poidełko i korzystał z niego.[/quote] to samo miałam z chomikiem ale pojidełko codziennie było wipite:/ mi wuja powiedział ze szczurki są niebezpieczne :/
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: marchewa »

Hihi a ja sobie dopiero teraz przypomniałam :D

Usłyszane od taty:
"Czy to prawda, że raz zapłodniona szczurzyca może mieć cały czas do końca życia młode bez ponownego zapładniania?" Nie wiem, kto mu takich głupot nagadał, ale no comment :khihi:

Nisia, nie, tu chodziło o to, że szczurzyca może nosić w sobie zmagazynowane plemniki dowolną ilość czasu, nwet kilka-kilkanaście miesięcy, a sprzyjające warunki to pod dostatkiem żarełka i dobre schronienie :)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Joanka »

[quote="marchewa"]Czy to prawda, że raz zapłodniona szczurzyca może mieć cały czas do końca życia młode bez ponownego zapładniania?" Nie wiem, kto mu takich głupot nagadał, ale no comment :khihi:[/quote]
Szczur to nie gupik. :D
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Filip11 »

Znaczenie. Jest gatunkiem bardzo szkodliwym z punktu widzenia człowieka. Podobnie, jak szczur wędrowny wyrządza duże szkody gospodarcze (niszczy żywność, przegryza instalacje elektryczne i inne, niszczy meble itd.). Ponadto jest nosicielem dżumy.

zródlo http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_śniady
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 8:52 pm przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Matylda »

filip no akurat z tym sie zgodze chociaz jak wiadomo szczur sam w sobie nie ma dzumy od tak tylko zarazaja go nia np pchly
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Filip11 »

Tak wiem o tym bo juz pare topickow o tym czytalem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”