jarzębina

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

jarz?bina

Post autor: kaief »

Co myślicie o podawaniu szczuraskom jarzębiny? Świeżej i suszonej? W końcu dla ludzi robi się z niej dżemy, więc może...? Może to głupie pytanie, ale tak się zastanawiam, bo niedaleko jest dużo i czystej, z dala od ulicy. I przyznaję, że wygląda nawet dla mnie smakowicie ;) Jak myślicie?

Pozdrawiam, Karolina :D




PS. Mogę załatwić świeże i pierwszej jakości ziarenka dla ogonków. Poświadczam w pełni ich jakość ;) jak ktoś będzie zainteresowany link jest w podpisie :D
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

jarzębina

Post autor: Elbereth »

Jarzębinę można podawać szczuraskom, występuje nawet w jednej z mieszanek Herbal Pets ("owoce pól i lasów II"). Osobiście nie próbowałam (tzn. moje szczurasy), ale chyba w końcu spróbuję, mam tego pełno na podwórku 8) .

Inna sprawa, że jarzębina jest gorzka i strasznie kwaśna :evil: . Nie wiadomo, czy ogonki miałyby na to ochotę. Można ją przemrozić (czytałam o tym w książce kucharskiej), wtedy podobno traci gorycz :D .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

jarzębina

Post autor: violet »

Ja kiedys skosztowalam jarzebiny i plulam potem przez pol godz ;) Wiec Kaief, Ty nie probuj, ale kto wie, moze ciurkom zasmakuje.. Chyba tez dam im troche na probe, ale przywioze z gor, zeby sie slaskich swinstw nie najadly :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

jarzębina

Post autor: Ewqa »

[quote="violet"]ale kto wie, moze ciurkom zasmakuje.[/quote]

Moje szczury kiedys ukradły z bukietu i zjadły, więc chyba im smakowała. Moja suczka przepadała za jarzebiną i zawsze się zajadała na spacerze i nigdy jej to nie zaszkodziło.
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 3:44 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

jarzębina

Post autor: tygrys1985 »

moje jedzą jałowego gerberka aż im się uszy trzęsą, a deserka słodkiego, który ja podjadam to nie ruszą, także myslę, że one mają całkiem inne kubeczki smakowe niż ludzie, więc nie sugerujmy się, że nam coś nie smakuje :)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

jarzębina

Post autor: Oleczka »

a ja kiedys slyszalam ze surowa jerzebina jest trujaca dlatego ja sie suszy :/ ale zrodlem byl moj tata a czy on dobrze wie to nie wiem
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

jarzębina

Post autor: kaief »

czyli dochodzimy do wniosku, że mogą jeść jarzębinę? Świetnie, jutro idę nazrywać mojemu przybyszowi (przyjeżdża w poniedziałek! :D przepraszam, że się chwalę na wszystkie strony, ale nie mogę sie doczekać :D ). Trochę zasuszymy, trochę spróbuje takiej - może później podzielimy się wnioskami? To byłby fajny (i jaki tani! ;) ) pomysł na urozmaicenie diety paskudom :D
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

jarzębina

Post autor: Mona i Kuba »

Surowa jarzębina powoduje kłopoty gastryczne!! - wymioty, biegunka. To wszystko przez kwas zawarty w świeżych owocach. Jednak podczas suszenia czy gotowania, kwas ten bez problemu ulega rozkładowi i jest już niegroźny.

W takiej formie owoce jarzębiny są bogate w wit. C, poza tym działają oczyszaczająco na drogi moczowe.

Ostatnio kupowaliśmy Meganke na wage - owocowo warzywną i tam jest pełno suszonych owoców jarzębiny. Dziewczyny jednak tego nie tykają :? Zobaczymy jak to się prawdzi u Waszych paskud.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Szakal
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 1:12 pm

jarzębina

Post autor: Szakal »

A co z gałęziami?? Czy drewno jarzębiny szczurasom nie szkodzi?? Bo chętnie podałbym całą gałązkę...
byle przeciąć kurz na pół...
kaief
Posty: 50
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 9:55 pm
Lokalizacja: Łódź

jarzębina

Post autor: kaief »

ufff! No to dobrze, że się dowiedziałam. Już się trochę suszy, ale w takim układzie świeżej nie będę podawać. Gotowana raczej chyba też odpada, więc pozostaje nam suszenie, suszenie... ;) Dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”