Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: MANIAK90 »

Ja uważam tak samo i chociaż moje szczurasy kabli nie gryzą to i tak nigdy nie wypuszczam ich samopas. Ostrożności nigdy za wiele :lol:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Aurea »

[quote="marchewa"]Bo szczury jak sama nazwa wskazuje są gryzoniami i gryźć będą, bo taka ich natura. [/quote] wiem o tym ale albo ja mam innego szczura albo to nie szczur :P Moja sobie gryzie swoje zabawki i piłuje zabki na chlebku Oczywiscie poszewki tez mam całe w dziurkach bez tego sie nie obeszło , ale juz tego nie robi nie musze sie obawiac o kable, tapete, ubrania czy poduszki Ona nie rusza nic co jest obok klatki czy gdziekolwiek w poblizu tzn ze mam ja uwazac za nienormalnego szczura? bo nieszatkuje mi niczego? Totalna bzdura widac moge sobie to tylko tłumaczyc tym ze mam spokojną szczurcie
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 2:06 pm przez Aurea, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: marchewa »

Aurea, to zazdroszczę Ci strasznie, bo moje muszą wszystkiego spróbować ząbkami :)
Teraz celuje w tym Destiny, nie ma takiej rzeczy której by podgryźć nie chciała :D
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Aurea »

marchewa hehe przynajmniej wiesz ze masz gryzonia w domu hehe Zobaczymy jeszcze jaki bedzie drugi malec Pewnie mała da mi popalic z gryzieniem skoro juz próbuje moje palce :)
Aurea
Awatar użytkownika
Pajton
Posty: 281
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Żory

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Pajton »

Taa moja gadzina to sie lubuje w gryzieniu tapczana i wszelkiego co sie w nim/na nim znajduje. Pomijając wielką dziure na środku łóżka, to poduszki, koc, pościel... wszystko w dziurskach. Tak samo jak marchewa, mam dwa komplety pościeli na zmiane /mama stwierdziła że już mi innych nie da :P/. Tyle, że ostatnio dla mojego "pościelowego potwora" poszewka to mało.. trzeba sie wgryźć w kołdre... no i cały pokój w piórach :roll:
Na szczęście ubrania go nie interesują... :D
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 2:18 pm przez Pajton, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Aurea »

hehe z tego co ja tu czytam zaczynam sie naprawde zastanawiac czy przypadkiem to zwierze które mam to szczur Wiecej szkód narobił mi myszoskoczek niz moja niunia moge tylko modlic sie o to zeby maluch brał przykład ze starszej samicy i nie zaczeła gryźć
Aurea
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: vipszczur »

eh ja przez przypadek rzuciłem moją bluzke tak że dotykała klatki skoczka wracam do domu, a tu cała bluzka w klatce no i oczywiscie cała w malutkich dziurkach... :(. Jak leża na podłoże to nie dotkną ale ja już dotkneło klatki to przerąbane
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 2:30 pm przez vipszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Maugosia »

Mysle, ze jesli ma sie jednego szczura, to taki szczur nie gryzie nam - przynajmniej mi - pościeli i ubrań. Zajety jest czlowiekiem i ani mysli o gryzieniu. Moja Ryza była taka, nic nigdy! nie pogryzła, zwiedziła prawie całe mieszkanie, a nawet nie wspominam o pokoju brata, gdzie lezy zawsze pełno kabli na podłodze. Odkad mam wiecej niz 2 szczury, zdarzają mi sie poobgryzienia, bo dwa szczury nie zatracą tego w sobie, ze są gryzoniami niz w przypadku gdy szczur jest jeden i jest swiadomy tylko istnienia czlowieka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pajton
Posty: 281
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Żory

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Pajton »

Hmm ja mam jednego (na razie) i niestety pościel - sitko ;).
Ja myślałam, że może dlatego właśnie, że jest sam, to mu sie nudzi, i tak z nudów gryzie...
Chociaż chyba na to nie ma reguły...
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 2:52 pm przez Pajton, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Guślarka »

Fuf zawsze czuł pociąg do kabli (elektryk - chyba ma to po moim tacie ;) ), więc nie dało się go puszczać bez nadzoru. Na poprzednich wakacjach był tak wypuszczany przez moich braci - efektem były pogryzione kable i porażenie prądem mnie i jego :sad3: Co do pościeli to Fufacz i Szasiek mają zdefiniowany pogląd co do śpiworu leżącego na moim łóżku - wygryźć dziubę i dostać się do środka! A plecaki to po prostu ich przysmak - ucierpiały już trzy :roll: Uwielbiają też kocyk leżący na ich klatce - cały jest poszatkowany ;) Na szczęście reszta pościeli leży w wysokich szafkach i łóżkach, do których szczuraśni się nie dostaną. Ufff :)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: Maugosia »

[quote="Pajton"]Chociaż chyba na to nie ma reguły...[/quote]
To tak jak z ludźmi. Wszystko zależy od środowiska, otoczenia i samego w sobie charakteru.
Obrazek
Obrazek
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Mój pokój dzieli się na dwei strefy: a) można pogryźć i biegać i b) nie można pogryźć ;)
Myślałem, że wsyćko zabezpieczone, aby nie dostawały się do strefy b, ale widać Zołza za wszelkie skarby postanowiła mi udowodnić że się da ;)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: MANIAK90 »

Moje są pod ścisłym nadzorem po pogryzieniu właśnie tej felernej kołdry i piżamy. Koniec z bieganiem bez nazdoru... Za dużo do stracenie :drap:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: BAGI »

Ścisłęgo nadzoru nigdy nie wprowadzisz, bo nadgryzienie kabla zajmuje sekundy... a co dopiero jakiejś "szmatki" w postaci koszulki ;)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Gryzienie rzeczy zwisajacych z wysokosci.

Post autor: MANIAK90 »

Nie no można, szczególnie kiedy szczur nie przejawia ochoty na gryzienie kabli :D Pomijając to że nie chce ich gryżć to ja praktycznie nie mam kabli w moim pokoju :jezor2:. To jest ten plus :lol2:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”