Zboże jest be

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Co mam zrobiĂŚ w takiej sytuacji

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

ZmieniĂŚ karmĂŞ
9
38%
Nic, w koĂącu zje i to
9
38%
Usun¹Ì ziarna zbó¿ z pokarmu
3
13%
Sam nie wiem
3
13%
 
Liczba głosów: 24

falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Zboże jest be

Post autor: falka »

Ja obstawiam, że w końcu zjedzą i zboża, ale można przecież zmienić karmę na taką gdzie zboża są w postaci chrupek - nie chodzi mi o kolorowe vitapolowe chrupki tylko o karmy typu prestige, gdzie są to ekstrudowane mieszanki zbożowe. sama mieszam tego typu karmy z herbalem, naturalnymi musli i preparowanymi zbozami i dodaje jeden rodzaj zboza np. pszenice lub orkisz. moje szczurki w tej mieszance wcale nie zostawiaja pszenicy. kiedy karma nie jest nia przeladowana wtedy zjedza, a ze vitapol to sama pszenica i kolorowe chrupki to szczurki sie nudza (tak samo moim znudzily sie ringi ringi i teraz ich nie jedza wcale). trzeba zachowac odpowiednie proporcje :)
jorka1
Posty: 34
Rejestracja: czw lip 06, 2006 2:44 pm

Zboże jest be

Post autor: jorka1 »

kurcze a mój najchętniej gerberki zajada :cry: sucha karma jest be,czasem coś skubnie,ale mało. :-(
vanyija
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 2:28 pm

Zboże jest be

Post autor: vanyija »

mój ziarna w ogóle nie je i nigdy nie jadł, bo mu nie smakuje. za pierwszym razem jak spróbował, to zaraz wypluł. teraz już mu nie daję, bo po co , skoro i tak nie zje. nadrabia to różnymi innymi suchymi rzeczami, np. suszone banany (uwielbia), dynia, słonecznik, orzechy, płatki owsiane i kukurydziane, również smakowe, w miodzie itp. a cały ogon i jeszcze kawałek oddałby za preparowane wszystko :D na zrazie wypróbowałam preparowaną pszenicę, grykę i ryż. chrupie aż mu się uszka trzęsą.
Słońce świeci za darmo wariatom od lat :)
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Zboże jest be

Post autor: Śliwa »

To nie jest prawda, że szczurki nie jedzą ziaren, jedzą, jedzą - trzeba tylko wiedzieć jakie jedzą :khihi:
Nie jest również prawdą, ze szczurki jedza tylko dwa produkty Herbal Pets - jedzą dużo więcej produktów, tylko też trzeba wiedzieć jakich :khihi: :khihi:
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 6:28 pm przez Śliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Naciol
Posty: 89
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 10:39 am

Zboże jest be

Post autor: Naciol »

Ale to nie jest też tak, że trzeba wiedzieć jakie - owszem, jeśli chodzi tu o jednego szczura - to także jest kwestia gustu. Moim zdaniem najlepiej to zaakceptowac i po prostu tego nie kupować - skoro i tak nie zje :D

A nawiasem mówiąc kiedys jak miałam myszki to też nie chciały jeść ziaren :P Nie wiem jak gryzonie to robią, ale żaden mój nie jadł :P Chyba, że już trochę leżało i w końcu jadł...
Ale nie ma sensu przecież zmuszać do jedzeniaczegoś, co nie smakuje..

PS:Ja osobiście bym kogoś rąbnęła gdyby chciał mi wcisnąć rodzynki :P
Słodziaki... :zakochany:
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Zboże jest be

Post autor: Matylda »

Moje tez nie jadly do czasu az kupilam im XtraVital, teraz wszytsko znika z mieseczki! Ja jeszcze do XtraVitala dodaje suchy makaron, ryz preparowany, ziolka HP i suszone banany! Moim zdaniem szczury jedza zboze ale zalezy jak jest suszone!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Michu86kg
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:23 am

Zboże jest be

Post autor: Michu86kg »

Proponuje namoczyc ziarna tak zeby pusciły kiełki wtedy na pewno zjedzą a i dodatkowe witaminki będą miały :)
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 7:15 am przez Michu86kg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Zboże jest be

Post autor: Ania26 »

Michu86kg, ze też na to nie wpadłam!!!!!
Genialne. :D
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Zboże jest be

Post autor: mataforgana »

ja się podpisuję pod większością wypowiedzi Nisi - najlepiej samodzielnie robić mieszankę karmową dla szczurów, uwzględniając w niej ich preferencje żywieniowe :)

moje np. nie tykały w żadnej karmie owsa, za to od czasu do czasu lubią pochrupać pszenicę ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Zboże jest be

Post autor: Mona i Kuba »

Nasze dziewuchy zbóż też nie jedzą i nie tykają.

Kierując się tym zmieniliśmy karmę najpierw z Vitapolu (przerobiliśmy chyba tylko jedno pudełko), na Megankę (karme dla szczurków) i dodatkowo zmieszaną z Ringi-ring z Vitapolu (to dziweuchy jedzą - a to tylko przemielone ziarenka 8) ) w tej chwili ogony jedzą karmę Best Friend uniwersalną (też nie ma tam zbóż, tylko przemielone w chrupki) + RingiRing + na wagę Meganka owocowo-warzywna. Znika praktycznie wszystko :) Te RingiRing i Best friend są bez dodatkowych barwników, więc wydaje się być zdrowo. Tylko z Meganki czasem cos wybierzemy - tam czasem tęczowe kolory można spotkać.

Oczywiście to wszystko jeszcze urozmaicamy - suszone banany, preparowany ryż, orzeszki, rodzynki... itd.
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 1:22 pm przez Mona i Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Zboże jest be

Post autor: Ania26 »

Nie słyszałam nigdy o karmie Te RingiRing ...
Skąd to? Gdzie to?
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Zboże jest be

Post autor: Juni »

Ania26, z tego co mi wiadomo to kolorowe kółeczka takie... może inne są dla szczurków ale mój królik takie ma :P
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Zboże jest be

Post autor: hipoteka »

No właśnie też nie słyszałam :lol:


A jeśli chodzi o zboże zamaczane w wodzie, do kiełkowania. To ile czasu trzeba trzymać je w wodzie?
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Zboże jest be

Post autor: Mona i Kuba »

Już spieszymy z odpowiedzią :)

Ringi-Ring tak brzmi poprawna nazwa. Jest to pełnowartościowy pokarm dla gryzoni firmy Vitapol. Składu niestety nie mogę dokładniej podać, bo dzisiaj rano właśnie wyrzuciliśmy pudełko. Tutaj widać jak wygląda pudełko.

Teraz dziewczyny mają PuffRolsy też Vitapolu, ale te już są kolorowe. Na pudełku napisano - ekstrudowany pokarm zbożowy z surowców: pszenica, kukurydza, ryż, dodatek mineralno-wit. Coś podobnego jak w RingiRing. Nasze dziewczyny bardzo lubią tę karmę, choć stosujemy ją jako urozmaicacz :)
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Zboże jest be

Post autor: hipoteka »

oHo dzięki za rozjaśnienie ; D

a można jeszcze uzyskać drobną odpowiedź o tym ile czasu trzeba trzymać ziarna w wodzie żeby zakiełkowały ? tak chociaż około ; D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”