Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: luiza »

Nie wiem czy był taki temat ale nie mogłam znależć , więc pytam. Jeśli był to proszę zamknąć Mam 3 miesięcznego samca, jest u mnie dwa tygodnie. Jest już o wiele śmielszy w stosunku do mnie niż na początku , ale cały czas trochę płochliwy. I tak się zastanawiam, czy lepiej wziąć jakiegoś młodego samca czy też samiczkę 4 miesięczną po kastracji.Dzwoniłam dziś do Oazy i powiedzieli że w połowie przeszłego będzie do odbioru? Czy chłopak i dziewuszka też potrafią się "ostro posprzeczać" czy to mniej prawdopodobne niż w przypadku dwóch samców?
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 5:07 pm przez luiza, łącznie zmieniany 1 raz.
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: mataforgana »

[quote="luiza"]Czy chłopak i dziewuszka też potrafią się "ostro posprzeczać" czy to mniej prawdopodobne niż w przypadku dwóch samców?[/quote]

to jest zawsze prawdopodobne...

u moich wyszło na tyle ostro, ze Ryjasty mial zszywanego wielkiego dziaba na nodze...
nie ma reguły.

a tobie polecam poszukać, poprzegladac SPIS TREŚCI najlepiej.
bo tematy o kastratach - samcach i samiczkach - już były wałkowane :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: luiza »

Dzięki, zastanowię się jeszcze, ale z tego co czytałam , w większości chodzi o kastrowanych chłopaków, a tu ogona już mam (nie kastrowany) i chcę wziąć o miesiąc starszą samiczkę po operacji. Chciałam tylko wiedzieć czy samiec może atakować samicę. No ale i tak się zdecyduję na jej adopcję , uda się, musi się udać. A jeśli nie to mam rezerwową klatkę.Trochę mniejszą ale zawsze to jakieś wyjście awaryjne, w razie czego.
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: mazoq »

jak masz taki wybór to bierz drugiego faceta, bo wysterylizowanie samicy to wielkie ryzyko, może się zakończyć niepotrzebną śmiercią szczurki.
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: luiza »

:shock: O matko, z jednej strony masz rację, kastracja samczki zawsze jest trudniejsza niż u chłopaka, ale w Oazie i tak planują kastrację. Ok.rozważę wszystkie za i przeciw, dzięki...
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: limba »

Off usuniety. szymek18 to nie temat o kastracji. Zapraszam do poczytania http://szczury.org/viewtopic.php?t=394.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: PALATINA »

To ja na temat - Osobiście wzięłabym kastrowaną samiczkę, jeśli i tak ma być kastrowana.
Jeśli kastracja ma byc na Twoje zyczenie, a jak nie to nie, wtedy brałabym chłopaczka.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
luiza
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 30, 2006 6:39 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: luiza »

Dzięki za konkretną odpowiedź, o to mi właśnie chodziło. Na pewno nie będę kastrować specjalnie żadnej sczurki.

[ Dodano: 06 Wrz 2006 16:29 ]
Właśnie dzwoniłam do Oazy, wszystkie szczurasy są już po zabiegu i mają się dobrze, w piątek tam pojadę.
Szemrane disco, pełza po chodnikach.
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: hipoteka »

Co do tematu,mam szczurka nieco starszego od ogonka luizy, bo ma prawie półtora roku. Chciałabym dokupić jeszcze jednego samca, dla Ptysia.
Czy to dobry pomysł? Czy szczury mogą się pogryźć?
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: mataforgana »

hipoteka, poczytaj dział Stadko...

naprawdę spokojnie możesz dokupić Ptysiowi towarzysza.
jesli będzie młodszy, sprawa będzie łatwiejsza, bo młody szybko da się zdominować.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
kasia_www_
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 18, 2006 12:31 pm

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: kasia_www_ »

niedawno kupiłam sobie samca ma niecały miesiąc czy lepiej będzie mu samemu czy mam mu dokupić samicę? kiedy amiałabym to zrobić?
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: Vella »

Droga Kasiu, z pewnością Alexowi potrzebne jest towarzystwo. Ale nie samicy a samca.
Zobaczysz, że chłopcy się doskonale dogadają ze sobą,
a dziewczynki nie mogłabyś trzymac razem z Alexem - chyba, że go wykastrujesz.
Wiesz, szczurki nie słyszały o antykoncepcji, i bardzo szybko zostałabyś babcią całej czeredki maluchów, którym trudno znaleźć dom (chyba, że chcesz tymi maleństwami węże karmić...)

Poczytaj forum, kazdy powie Ci to samo: towarzystwo tak, jak najbardziej. Ale tylko tej samej płci.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: mataforgana »

nie masz mu dokupic samicę, bo będziesz miała non stop młode w domu...
dokup mu kolegę tej samej płci...

a najlepiej najpierw poczytaj trochę na forum i najpierw zapoznaj się troszkę ze zwyczajami i zachowaniami szczurków...

poza tym skoro twój mały ma niecały miesiąc, to został za wcześnie oddzielony od matki, powinnaś go dokarmiać i szczególnie o niego dbać...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
kasia_www_
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 18, 2006 12:31 pm

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: kasia_www_ »

mam jeszcze jedno pytanko kiedy mogę go dokupić? teraz czy za jakiś czas?? i czy z samicą by się gryzły czy też chodzi tylko o rozmnażanie??
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 3:50 pm przez kasia_www_, łącznie zmieniany 1 raz.
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

Mlody samiec. Kogo na towarzystwo?

Post autor: hipoteka »

mam jeszcze jedno pytanko kiedy mogę go dokupić? teraz czy za jakiś czas??
Ja raadziłabym jak najszybciej, żeby te nowości w jego życiu zaczęły się wcześniej niż później ... Tak bynajmniej ja, uważam.
mataforgana pisze:naprawdę spokojnie możesz dokupić Ptysiowi towarzysza.
jesli będzie młodszy, sprawa będzie łatwiejsza, bo młody szybko da się zdominować.
Właśnie taki mam zamiar- dokupić młodziutkiego chłopca. Natomiast nadal dręczy mnie to, czy starszy nie będzie się w jakiś sposób znędzać nad mniejszym i czy nie zrobią sobie nawzajem krzywdy [zwłaszcza starszy nowemu]. A jeśli na początku dojdzie do bójek, to czy będę musiała je na stałe oddzielić i trzymać w osobnych klatkach ... ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”