[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: kpik »

mam w ręku juz trilac, teraz czeka mnie operacja oddzielenia włąsciwej miarki i podania tego jakos szczurkowi
nutka & ola
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: ESTI »

Ja wole podawac lakcid - mieszasz z woda w piodle i po sprawie.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Nisia »

Esti, z tego co kojarzę, to Trilac ma taką samą postać co Lakcid. Tylko bakterie troszkę inne. I podobno jest skuteczniejszy od Lakcidu.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: Lulu »

my teraz uzywamy trilac... i powiem tak: lakcid jest wg mnie wydoniejszy... ale to tylko szegoly... a wygodniejszy dlatego, ze ma swoje fiolki, w ktorych od razu mieszasz... a trilac jest w kapsulkach, wiec trzeba odzielnie dzielic i pozniej mieszac z woda w swojej wlasnej miseczce ;)
k@r0lk@
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 21, 2006 10:54 am

Biegunka szczurka :/

Post autor: k@r0lk@ »

Moj szczurek czesem zalatwia sie normalanie a czasem tak jakos na miekko dzisiaj to juz wogle mial jakas biegunke :? Jego kupki byly takie ciemno zielone i lepkie rozwalajace sie ( poprostu jak biegunka) Moze odrzywiam go nieprawidlowo ale daje mu tylko suchy makaron, ogorka, marchewke, jabluszko no i karme dla szczurka:D Nie wiem czym to moze byc spowodowane ... jak sie pozbyc tej biegunki ???
Czekam na szybkie rady :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: limba »

Odstaw na poczatek warzywa i owoce i zobacz czy pomoze.
A na przyszlosc prosze uzywac opcji szukaj i spisow tresci, po to one istnieja.
Ostatnio zmieniony wt paź 31, 2006 7:14 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
k@r0lk@
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 21, 2006 10:54 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: k@r0lk@ »

Dziekuje za rade napewno tak zrobie :D
Przepraszam nastempnym razem nie bede zakladac nie potrzebnych postow :ops: :oops: :lol:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: falka »

Czy masz szczurka od niedawna? Jeśli tak to na początku mogą występować miększe kupki, u Oczka trwało to prawie dwa tygodnie. Szczurek musi przestawić się na nową karmę, zwłaszcza jeśli poprzednio był karmiony ubogo (a tak zazwyczaj jest w sklepach). Nowe składniki wprowadzaj stopniowo, ogórka dopiero jak będzie wszystko zupełnie ok. Możesz też pomóc szczurkowi dając mu 1/4 tabletki węgla rano i wieczorem - szczurkom on smakuje, więc nie będziesz miała problemów z podaniem.
k@r0lk@
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 21, 2006 10:54 am

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: k@r0lk@ »

Tak mam szczurka zaledwie do niecalych 2 tygodni ... byl kupiony w sklepie wiec zapewne dostawal tylko sucha karme to jedzenia :? Teraz juz wiem co mu dolego i bede go karmila z umiarem nowymi rzeczami :D
Dziekuje bardzo ;)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: falka »

możesz mu ugotować ryżu (bez soli) - szczurki go lubią, a bardzo pomaga w problemach z brzuszkiem, jest lekkostrawny.
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: nikitka »

Rano wstałam patrzę a Łaciata ma na futerku plamkę z kupy, patrzę jej na pupe czysta, wymyłam futerko wacikiem, szukam Gorzkiej patrzę a ona ma ogonek i pupe w kupie wodnistej, ta sama kupa na hamaku, taka jasna żółta wodnista bardzo :-( umyłam jej ogonek, do wody dodałam lacidofil,chyba nie zaszkodzi Łaciatej ? Dałam węgiel, ale nie bardzo chciały, jestem załamana ... mój Drakus umarł po biegunce, bardzo się rozchorował było to dawno temu i wtedy sobie obieacałam, że w życiu więcej szczurka do domu nie wezme, bo potem płacz i okropna żałoba.
Nie mogę iść na razie do weta, siedzę w domu z chorą corcią, a mąż będzie wieczorem.
Gorzka juz w sobotę jak przyszła do nas ze sklepu to bardzo śmierdziala i miała dziwne zielone kupy miekkie, nie takie jak ma Łaciata :-(
Ale w sklepie dostawała tylko pszenicę i siano więc myśłelismy ze po zmianie karmy się unormuje.
Wczoraj jadły jajko na twardo, i niestety córka dała kawałek sera żółtego i makaron ze swojego obiadu.Siedzę i ryczę, Gorzka sobie juz umyła futerko, tak się martwię ... przypomina się wielka walka o życie Drakusa, przegrałam w tej walce umarł mając dwa lata i we mnie tez coś wtedy umarło :cryrat:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: limba »

Spokojnie. Zmiana diety jak najabradziej wplywa na wyglad kup. Przez jeden dzien ogranicz tylko zarelko do suchego, a kazda nowosc wprowadzaj powoli. Mala najwyrazniej nie za dobrze na to reaguje. Lakcid, lacidofil to chyba podobne) jak najbardziej wskazane. Do tego mozna takiemu malenstwu sprobowac podac wegla. Niektore same obgryzaja tabletke. Tak ok 1/4 tabletki na szkraba (tak mi sie przynajmniej wydaje, ja zawsze tylko doroslym podawalam). Do tego doszedl stres zwiazany ze zmianami w zyciu, wiec wszystko moglo sie zlozyc na biegunke.

Jesli nie bedzie poprawy to wtedy zaczniemy sie martwic.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 1:49 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: krwiopij »

Ja martwiłabym się już teraz. U takiego malucha silna, wodnista biegunka może spowodować odwodnienie. Może być konieczne podanie szczurkowi płynów w iniekcji (w domu trzeba po prostu pilnować, żeby mała miała dostęp do poidła i zachęcać ją do picia np. dodając do wody trochę miodu). Poza tym niestety biegunka wcale nie musi być spowodowana zmianą sposobu żywienia - tak gwałtowna reakcja byłaby zaskakująca. Możliwe, że powodem jest jakaś infekcja układu pokarmowego. I tutaj konieczny jest wet. W przypadku młodego, delikatnego zwierzęcia lepiej nie ryzykować i nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Nagły nawrót takich objawów może zabić szczurka w ciągu jednego dnia (mówię z własnego doświadczenia, opis objawów Gorzkiej uderzająco przypomina chorobę Małego Diego).

Trzymam za Was kciuki. Przekaż małej, że ktoś myśli o niej ciepło i liczy no to, że szybko dojdzie do siebie. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: nikitka »

biegunka była tylko rano, podałam węgiel, kupki sa twrde ale czarne bardzo, zobaczymy co będzie jutro, Gorzka zachowuje się normalnie.
Nie wiem czy moge im na noc zostawic lacidofil w piciu, czy się zepsuje ??
Wolałabym żeby go wypiły, dałam im ryż rozgotowany z marchwią pociapane, oby jutro było dobrze.
Dzieki za wszystko, dobranoc wszystkim ;-)
Ostatnio zmieniony czw mar 29, 2007 12:13 am przez nikitka, łącznie zmieniany 1 raz.
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: [UKLAD POKARMOWY] rozwolnienie i biegunka

Post autor: IVA »

Przy biegunce polecam preparat ENTEROGELAN. Nie pamiętam ile kosztuje saszetka (nie była jakoś drastycznie droga). Z tego co pamiętam jest na 10 lub 20 kg, wiec przy szczurkach starcza na długo. Proszku jest sporo, więc łatwo podzielić. Ja dodawałam do niewielkiej ilości pokarmu. Środek nie tylko hamuje i łagodzi biegunke ale jeszcze wysciela jelita czymś w rodzaju błony, wiec zapobiega podraznieniom.
Kupic mozna u weta.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”