[PASOZYTY] temat glowny

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: krwiopij »

I jak oddycha? Czy przy oddychaniu porusza boczkami?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lindeloth
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 27, 2006 12:29 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Lindeloth »

1. No jak to jak?? nie zeby nie wiadomo jak obficie ale jak po mnie lazi to zostaje mi pare bialej siersci na ubraniu.
2. W sumie teraz ja wzielam jest wieczor i w sumie sie tak nie leni pare tylko wloskow zostawila.
3. Je normalnie, pije chyba tez
4. Bo na forum pisalo, ze mozna...
5. Zadnych strupkow u niej nie zaobserwowalam
6. Chyba nie, bo jest ruchliwa jak zwykle i jakos nie zauwazylam zeby miala z tym problemy
7. Szczur ma ok 3 - 4 miesiecy
8. Nie przygladalam sie jej oddychaniu ale zobacze...

W sumie to nie zachwuje sie jakos dziwnie dalej jest ruchliwa jak jets upal tylko to lezy i wypoczywa a takto nei zaobserwowalam jakichs dziwnych zachowan... mam nadzieje, ze jej nic nie jest...

A i jeszcze jedno nigdy nie bylam z nia u weterynarza... myslicie ze powinnam isc... po cosiq na pasozyty czy uinne podobne swinstwo??

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sro Lip 05, 2006 8:55 pm ]
Posty scalone. Prosze o korzystanie z opcji edytuj jezeli chcesz cos dopisac zaraz po wyslaniu posta.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 7:54 pm przez Lindeloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Lulu »

Lindeloth, chyba pomylilas slowo z 'lnieje' z 'leni' :roll:

caly temat o lnieniu >>klik<<
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Anita »

[quote="Lindeloth"]1. No jak to jak?? nie zeby nie wiadomo jak obficie ale jak po mnie lazi to zostaje mi pare bialej siersci na ubraniu. [/quote]
Czy chodzi o to, że ona linieje?
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: zona »

[quote="LuLu"]chyba pomylilas slowo z 'lnieje' z 'leni'[/quote]
Yyy, a co to jest to magiczne "lnieć"? W życiu nie słyszałam takiego słowa, oświećcie mnie :roll:

http://sjp.pwn.pl/slowo.php?co=linieje
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: limba »

zona_braunera, to to samo tylko ze bez "i" :jezor2: ;)
Czesty blad nawet wsrod zwierzomaniakow.
Ostatnio zmieniony śr lip 05, 2006 9:24 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Lindeloth
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 27, 2006 12:29 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Lindeloth »

Lnieje?? nie slyszlam takiego slowa... moze dlatego nie moglam znalexc tego tematu...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: krwiopij »

OK, to żeby jasne było: zwierzęta linieją. To znaczy pozbywają się starych, martwych włosów (albo starego naskórka). Jeśli na szczurze nie zostają łyse plamy, sierść nie jest przerzedzona, a skóra jest różowa i wygląda zdrowo, nie ma powodu do zmartwienia. Linienie jest całkowicie normalnym zjawiskiem.

Ja także zrozumiałam zwrot "leni się" jako "stał się leniwy, mało aktywny, apatyczny". Stąd moje pytanie o oddech zwierzaka. Nieporozumienie.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kaika3
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:03 pm

pasozyty???

Post autor: kaika3 »

Viki mam od 2 tygodni.Od jakis 3 dni caly czas sie drapie. Na futerku przy dupci ma takie dziwne biale cos,bo to nie sa kuleczki.Myslałam ze ma pchły lub cos takiego,ale nic nie widze. Wyglada to tak jakby miala cos przyklejonego do sierci.Jak chce to usunac to sie nie da bo wyrywam jej wloski.Juz ma o polowe mniej siersci na dupci.Nie wiem co mam z tym zrobic, bo nawet nie mam pojecia co to moze byc.Odpiszcie jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Azi »

kaika3, najprościej byłoby udać się do weterynarza, albo chociaż do niego zadzwonić.
kaika3
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:03 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: kaika3 »

A nie wiesz co to moze byc?Nie znasz takich przypadkow?Boje sie o Viki czy jej sie nic nie stanie.Nie chce z nia isc do wet bo ona sie jeszcze boi a u wet bedzie sie jeszcze bardziej bala.Nie ma na to jakiej racjonalnej odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: Azi »

nie wiem, te kulki, to mi na coś pokroju gnid wygląda. Moim zdaniem bez jakiegoś środka przeciw pasożytom sie nie obejdzie, ale co to dokładnie, nie wiem
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8220 <--- zobacz tu pod literka P jak pasozyty, może znajdziesz cos podobnego, ja Ci szukać nie będę. Odrobina wysiłku wystarczy, tu już nie chodzi o szukanie, ale jest tak ładnie zrobiony spis treści.

I nie zakładaj 3 razy tego samego temtu...
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 5:45 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
kaika3
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:03 pm

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: kaika3 »

Dziekuje za podpowiedz.Dopiero poznaje te stronke tak wiec jeszcze wszystkiego o niej nie wiem
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PASOZYTY] temat glowny

Post autor: ESTI »

kaika3, Twoj temat polaczylam z istniejacym. Postaraj sie zapoznac z chociaz zescia postwo, wiem, ze jest tego duzo, ale sa tam istotne informacje zawarte.

Mysle, ze wizyta u weta jest konieczna, mozna zrobic zeskrobiny skory i byc moze cos wykaze, jesli nie to najpierw zaryzykowalabym podanie ivomecu i jesli sa to pasozyty szyba nastapi poprawa.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”