Ptaszniki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Ptaszniki

Post autor: Ayumi »

mam arachnofobie w najgorszym stadium (boje sie nawet tych z dlugimi nogami-lazienkowych)
tja... mam to samo... kiedyś (kilka lat temu) jak mnie zamknęli z pajączkiem (centymetrowej moze średnicy tułowia) i on zaczął do mnie podłazić, to się posikałam ze strachu... :oops:

mozecie się śmiać, ale w naszych oczach (osób cierpiacych na arachnofobię) nawet takie maleństwa wydają się przyjmować ogromne rozmiary... :roll:
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 6:18 pm przez Ayumi, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

ja się boję bardziej ludzi i tego co człowiek mógłby ze mną zrobić-to jest dopiero nieprzewidywalne zwierzę!
ze zwierzętami,nawet bardzo dzikimi i jadowitymi sprawa jest prosta-Ty się zachowujesz spokojnie i nie dajesz powodu do ataku,to i zwierzak daje Ci spokój.
a taki dres np?albo banda wyżelowanych metroseksualistów w obcisłych podkoszulakach?
tacy to są dopiero niebezpieczni ;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Ptaszniki

Post autor: tygrys1985 »

[quote=""Ayumi""]
mozecie się śmiać, ale w naszych oczach (osób cierpiacych na arachnofobię) nawet takie maleństwa wydają się przyjmować ogromne rozmiary... :roll:
taaa właśnie...panika,dreszcze, zimny pot na plecach i paraliż wszystkich kończyn... :shock:

czukukkcza, to fakt, takich "gatunków" tez się boję... :|
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

mnie do tego stopnia przerażają osy i pszczoły, że boję się wogóle oczami ruszyć.... kiedyś z tego powodu pani z biologii pozwoliła mi pisać sprawdzian w innym terminie....
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Ptaszniki

Post autor: L. »

[quote="Ayumi"]mozecie się śmiać, ale w naszych oczach (osób cierpiacych na arachnofobię) nawet takie maleństwa wydają się przyjmować ogromne rozmiary... [/quote]

a ja tak za offtopuje XD" czy takie fobie to nie jest po prostu problem w samej głowie ?
Mam na mysli, to ze w dzieciństwie ktos was pająkiem nastraszył i teraz został strach w postaci fobii. Tego mozna sie pozbyć ^^ jak lęku wysokości.

A teraz poza oft.
Ja kiedys chciałam miec takiego pajęczaka, fajnie wygladają ;d
Pamietam jak w sali od fizy jeden zwisał z sufitu to go wziełam na rece a dzieczyny w klasie piszczeć zaczęły ^^" hue hue ale wsumie to samo by pewno zrobiły jakbym szczura przyniosła do szkoły :P
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Ptaszniki

Post autor: Olaszek »

[quote="czukukkcza"]moje marzenie to Grommostola Pulchra i Avicularia Purpurea... [/quote]




[quote="bonsai"] B. smithi [3 szt.]
- B. bohmei [1 szt]
- B. angustum [1 szt.]
- B. albopilosium [4 szt.] => kędziorki
- A. versicolor [1 szt.] => L4, wychodowany od L1
- A. geniculata [5 szt.]
- Chromka [nie pamiętam nazwy łac., 1 szt.] =>doosła samiczka
- Nhandu colloratovilosus [5 szt.] [/quote]]


Jak one wyglądają???


Ja osobiście pająków boję się panicznie,więc o hodowlii nawet nie myślę :sad3: :strach: :strach:
I'm believe in yesterday...
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Ptaszniki

Post autor: tygrys1985 »

L., mnie nigdy nikt pająkiem nie nastraszył. Wręcz przeciwnie zawsze słyszałam, że to one się bardziej boją mnie etc.
Mój tata mówi, że jestem jedyną znaną jemu osobą, która pająka potrafi zobaczyć w ciemności w rogu pokoju po jego drugiej stronie,budząc się w nocy po prostu z przeczuciem. tak samo wieczorem na ulicy. wszyscy idą nie patrząc pod nogi i nagle ja staje jak wryta i pokazuję tylko palcem. dopóki ktoś nie poświeci latarką lub telefonem nikt oprócz mnie go nie widzi ( bo niby jak,ciemno przeca jest). nigdy się nie pomyliłam.
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Ptaszniki

Post autor: szpaczek »

a ja sie okropnie boje1 jak wejde w pajęczyne albo zobacze na sobie pajaka to sie trzebie,kręce w kółko i zaczynam płakać....
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

[quote="Olaszek"]Jak one wyglądają??? [/quote]
Poszukaj zdjęć w opisach na stronie http://www.arachnea.pl
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Ptaszniki

Post autor: Olaszek »

[quote="bonsai"]Poszukaj zdjęć w opisach na stronie http://www.arachnea.pl[/quote]

szczerze mówiąc to jak oglądałam tą stronę to było mi niedobrzei kręciło się w głowie :strach: :strach: :strach:

Jak można hodować coś takiego????
Jak długo to żyje???
Ostatnio zmieniony ndz gru 17, 2006 1:19 pm przez Olaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm believe in yesterday...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

[quote="Olaszek"]Jak długo to żyje???[/quote] hmmm bardzo różnie... od ok. 3-4 lat u niektórych samców do ponad 20 lat u niektórych samic...
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Ptaszniki

Post autor: Olaszek »

a jak one są duże???
I'm believe in yesterday...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

Dorosłe są zazwyczaj wielkości dłoni, ale są też bardzo małe gatunki, kiedy dorosła samica ma zaledwie 1-2 cm. rozpiętości odnóży.... Nowo wyklute maluszki [nimfy I] mają zazwyczaj parę milimetrów wielkości...
Olaszek
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 4:42 pm

Ptaszniki

Post autor: Olaszek »

JAK CAŁA DŁOŃ?????????????
To okropne!!!
:strach: :strach: :strach: :strach: :strach: :strach: :strach:
I są takie włochate.....
I'm believe in yesterday...
Kebabr
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 11:55 am

Ptaszniki

Post autor: Kebabr »

No weź nie mów, że okropne ponieważ dla niektórych nasze szczurki są okropne :)
Możesz kogoś obrazić mówiąc, że jego zwierzątko jest nie fajne :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”