[Akcesoria] - Hamak

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: Nina »

L. prosze bardzo fote [img=http://img47.imageshack.us/img47/2475/661ben5.th.jpg] :jezor2:
Moje dziewczynki teraz mają kawałek szalika przywiązany do klatki. Jak jest powieszony na jakichkolwiek zaczepach to po jednym-dwóch dniach wisi na jednym rogu i nie ma gdzie spać :flex: A szaliczek wisi od dwóch tygodni i nic, tylko frędzelki obgryzły :hyhy:
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: L. »

dzieki wielkie ;] :thumbleft:
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
p!nky
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 22, 2006 6:40 am

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: p!nky »

nie przeczytalam calego watku , wiec nie wiem czy to tu bylo poruszane
czy szczury moga miec hamak taki jak maja fretki( waski , podluzny) , czy lepiej samemu zrobic?
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: Ratata »

To przeczytaj cały wątek ;)
Nie po to ludzie się produkują, żeby się na następnej stronie powtarzać :P
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: sue »

Ha! A moje dziewczyny szanują hamaki i ogólnie rzeczy które robię im sama. Wiszą już bez szkód jakieś.. 2-3 miesiące? :) Jeden zrobiony ze złożonego na pół kaptura a drugi z polarku, szlafroka. Nad tym drugim musiałam trochę posiedziec, wygląda jak worek bez dna zaczepiony za jeden bok w czterech miesjcach, także szczury mogą spac 'na' i 'w'. ;)
Może też kwestia tego, że są zaczepione na metalowych kółeczkach, takich od breloczków a dodatkowo dziurki na kółeczka były przepalane gorącym drutem i się nie pruje ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: madzandza »

moja wiolka podobnie jak twoje Sue szanje i wogóle ma go od kilku tygodni i nawet o tym nie pomyśłała.... wcześniej tam nie bardzo zaglądała ale teraz jak najbardziej tylko tam śpi i odpoczywa czasem szamie jakieś smakołyki... a domki poszyły w odstawkę...:D
velisita
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:53 pm

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: velisita »

Na poczatku byla nogawka od sztruksow, cieszyla sie zainteresowaniem i jako sypialnia i jako toaleta a potem...
Potem wpadlysmy na pewien pomysl, ktory ciagle przechodzi faze testow ;)

Hamaki sa dwa - jeden prawidlowy, siegajacy od frontu do tylow klatki i sluzacy za miejsce do skakania, wyciagania sie i zwisania zen z ciekawskim, leniwym spojrzeniem ;) Drugi zamocowany pod "dachem" klatki zostal uznany przez lokatorow za sypialnie.
Oba wykonane zostaly z pieluszki jednorazowej typu pampers tylko tanszej ;) Oba zostaly ukochane niezmiernie i podczas kazdej zmiany szczurcie walcza dzielnie o swoje legowiska.
Plusy:
+ miekki, mily w dotyku, cieply, delikatny i nieuczulajacy material (Salma ma uczulenie i na trociny i na sianko)
+ siki miast na szczurze laduja wewnatrz materialu chlonacego ;)
+ latwo zamontowac i wymienic.
+ cena (pieluszki marki "1" - ponad 70 sztuk za 21 zlotych. Starcza przynajmniej na 140 dni przy zmianie raz na dwa dni ;) )
+ wygoda
Minusy:
- A raczej cos dlaczego pieluszka jako hamak jest w fazie testow. Zastanawialysmy sie czy ceratki czy tam z czego jest taka pieluszka zrobiona, nie szkodza szczurom. Czy podczas gryzienia male dranie nie najedza sie tego policostam... Nigdzie nie bylo informacji czy material jest szkodliwy ale w sumie sa one produkowane dla niemowlat a niemowle czasem sobie taka pieluszke wsadzi do buzi wiec raczej nie powinno byc szkodliwe...

Nasze ponad 2 miesieczne szczurcie testuja rozmiar "do 9 kg" i on w zupelnosci starcza na dwa takiej wielkosci szczury a mysle ze jak dorosna ta wielkosc bedzie odpowiednia. Z tego co wiem to sa tez duze pieluszki "do 20 kg" a te juz pewnosci starcza i na kilka mega szczurow :D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Telimenka »

hmm ja mam zrobiony pokrowiec z materialu jakiegos a w srodku polar :D zamontowany na jakis lancuszkach ktorych nikt nie uzywa bo na sznurkach jak byly to rano wisialy lub lezaly przynajmniej nie znajdywalam ich takimi jakimi pozostawilam.montuje tez na kółkach od kluczy i zdaje egzamin :D. przeszylam hamaki tak ze sa jakby "pikowane" i piore co jakis czas :D i jest ok.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: 'Asia »

Jak już pisałam w temacie "Wasze klatki" - zrobiłam hamak z siatki na dno zlewu, kupionej w Samie za całą złotówkę :) Jest ona złączona 3 bokami i przymocowana do prętów, a jeden wolny bok tworzy wejście. W środku wyścielana szmatkami. Szczególnie lubi go Mela. Wygląda on z bliska mniej więcej tak (z Melą w środku :> ):

Obrazek

I co sądzicie?? :smykrat:
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Telimenka »

fajny pomysl :D ja mam materialowe :D hehe ale ten tez mi sie podoba...moze jak te sie zniszcza to zrobie cos takiego
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
aicik
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 12, 2007 8:30 pm

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: aicik »

a to moj hamaczek wlasnej roboty:) 3 wieczorki:)
Co prawda nie mam jeszcze szczurcia ale w koncu trzeba sie jakos ladnie przygotowac:) moze kolory nie bardzo, ale zrobilam z tegfo co mialam pod ręka;)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f0 ... 66c87.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16a ... 3af79.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45f ... 6e818.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c26 ... 83860.html

poszczegolne czesci mozna odpiac:),,w srodku przykleilam folie takze nie przecieka. Folia przykryta jeszcze jedna czescia polarku przypietego guzikami do spodu..takze jak sie zsiusia mozna wymienic:)guziki trylko od zewnatrz..

i co o tym myslicie???
PS.pomysl wzielam z jakiegos sklepu internetowego:)poco przeplacac ;p
moze nie za pieknie zszyty ale zdolnosci nie mam...
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 6:45 pm przez aicik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: limba »

aicik... dla mnie bomba. Gratuluje pomysly i wykonania, ja bym w zyciu takiego nie zmajstrowala. Ciekawa jak ta folia bedzie zdawac egzamin.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
aicik
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 12, 2007 8:30 pm

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: aicik »

jejjj dziekuje:)..... bardzo milo to slyszec
:hoprat:
tez jestm ciekawa coz ta folia,, ale wewnatrz nie wyglada za ciekawie..moze to kiedys podszyje:)ale narazie mam cale palce poklute:OP:P:P:P:P
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: Telimenka »

slicznyyy :D:D ale mimo ze folia nie przesiaknie to polarek bedzie troche brzydko pachnial jak zasiusiaja..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
aicik
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 12, 2007 8:30 pm

RE: [Akcesoria] - Hamak

Post autor: aicik »

dlatego polarek na foli jest odczepiany(na guziczki)widac je tylko od spodu hamaczka. Zawsze moge wyprac ten ktory jest juz przesiakniety i przypiac nowy( jescze zrobie kilka na zmianetak zeby mozna bylo je wymieniac codziennie albo co 2 dzien:)...reszte tez m0zna odpiac:)

hehe wielofukcyjny;)tak sie zastanaiwam czy nie doszyc do niego kwiadratowej budeczki czy czegos rowniez z polarku( wszystko na guziczki);)w zaleznosci od upodobania odpinac;)

w podstawie hamaka sa zaszyte 4 plastikowe rurki(takie co sa dla dzieci do laczenia- mozna znich rozne konstrukce robic)- to dla usztywnienia

jaka ja mam frajde jak takie cos robie ze och:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”