Ciasto

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Ciasta

Post autor: merch »

Ja uwazam ,że szczuraki to smakosze i to naprawde widać, jeśli jest cos dobrego to czemu im nie dać kawałeczka? Uwazam ,że domowe ciasto drozdzowe nie wątpliwie nalezy do dość zdrowych samkowitości, w końcu to mąka, jajka drożdze( witaminy B) z dodatkiem masła lub oleju i cukru w umiarkowanych ilosciach nic ,az tak niezdrowego. Co do naprawdę niezdrowych rzeczy za jakie uwazam np czipsy, najlepiej w ogóle nie przynosić tego do domu w końcu człowiek to tez nie smietniczka.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ciasta

Post autor: sachma »

a nie sadzisz ze drozdze moga zaszkodzic? :? a cukier ? w ciescie nie wystepuje on w szczatkowych ilosciach... a tluste maslo? do tego to wszystko surowe :?
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Ciasta

Post autor: merch »

drożdze w ciescie drozdzowym na pewno nie zaszkodzą to po prostu dodatkowe źrodlo witamin B , masło i cukier w takim normalnym cieście typu drozdzówka, chałka czy babka drozdzowa nie są az w tak dużej ilości aby miały zaszkodzić zwłaszcza ,że w domyśle ciato dajemy jako smakołyk czyli troche a nie pokarm podstawowy :). Zresztą to nie sa zalecenia dietetyczne a jedynie uwaga, wyrażająca moje zdanie, mająca na celu dostarczenia bez strachu szczurom smakowych rozrywek .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

CIASTO

Post autor: Wielombrowek »

Zastanawiam się czy moge podawać ciato o taim składzie:
1/2 filiżanki mąki kukurydzianej
1/2 mąki pszennej
4 jaja
1 słojczek dla nbiemowląt
i tyle ile się da nasion( tak aby ciosta je tylko klejło)
mojm szczurą zamiast normalnych ziaren.
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

CIASTO

Post autor: Niuniak »

a sloiczek dla niemowląt to zmielisz czy pokruszysz? :P
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

CIASTO

Post autor: Ratata »

Ja obstawałabym jednak przy normalnych ziarnach... takie ciacho możesz im od wielkiego święta zrobić, tylko właściwie po co?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Filip11
Posty: 166
Rejestracja: czw sie 31, 2006 9:28 pm
Lokalizacja: Złocieniec

CIASTO

Post autor: Filip11 »

Wielombrowek, nie latwiej, praktyczniej i lepiej kupic ziarno i dac szczurowi?
4 jaja? a nie wystarczylo by jedno, nie znam sie za bardzo na kuchni, ale przy 1 filizance maki chyba nie potrzeba az tyle jaj.
Ostatnio zmieniony pt gru 29, 2006 9:51 pm przez Filip11, łącznie zmieniany 1 raz.
Kathleen
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 25, 2006 11:31 pm

CIASTO

Post autor: Kathleen »

Nie wiem po co sobie życie utrudniać xD
Lepiej normalne ziarno i będą miały radoche taką samą.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

CIASTO

Post autor: krwiopij »

Czy taką samą? Wątpię. Moje za ziarnami nie przepadają. Takie ciasto na pewno bardziej by się im spodobało. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

CIASTO

Post autor: Ratata »

To już lepiej ciasteczka owsiane im upiec, mniej kalorii i zdrowsze to zawsze...
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

CIASTO

Post autor: Wielombrowek »

ale moje ziarna jeść nie chcą a takie ciasto wcinaj
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

CIASTO

Post autor: Ratata »

Ale jedzą ziarno w cieście, czy samo ciasto?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

CIASTO

Post autor: Wielombrowek »

ziarno i ciasto wygląda to jak kolba ponieważ ciasta jest tylko tyle żeby klejło ziarna
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

CIASTO

Post autor: Celina »

to dlaczego nie? ważne aby jadły podstawowy pokarm jakim są ziarna...uważam, że każda forma jest dobra aby zachęcić szczuraski do wcinania a po za tym dostarczyć im troche radochy podając coś innego i ciekawego
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

CIASTO

Post autor: Ratata »

Wszystko fajnie, tylko po co te 4 jajka? Ciasto można zrobić nawet z samej mąki i wody ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”