Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: Kora »

Temat rzeka, to może z innej beczki. A może by tak w szkołach/ rodzice zaczną uczyć dzieci od najmłodszych lat, że zwierze obojętnie, jakie wymaga odpowiedzialności, opieki przez całe jego życie,godnych warunków, cierpliwości i pieniędzy i że to nie jest zabawka, lecz towarzysz życia i przyjaciel? (może taki temat na wstępie powinien być : "zanim kupisz zwierzaka" ;-))

Jeśli jakiś gatunek wymaga parki by był szczęśliwszy to po co o tym dyskutować ?To muszą to być papużki nierozłączki by dopiero to zrozumieć?
A jak ktoś nie ma warunków to nich sobie kupi pluszaka ;-)
Mają być 2 to maja być 2, ma mieć duży wybieg i codzienne spacery-to ma tak być -więc, o co chodzi....
Jeśli doświadczony kolega/koleżanka podpowiadają jak się opiekować zwierzątkiem to chyba warto skorzysta a nie upierać się i udowadnia coś tam.
Dobra :D kończę bo się zbulwersuję ;-P
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: yss »

kora: pomysł szczytny, ale już widzę te gęby nauczycieli w podstawówkach... sami kopią psa i zabijają krety łopatą, a dzieci mają uczyć szacunku dla zwierząt?
niestety, to nie jest kraj z obowiązkową religią: buddyzmem :> albo z takim przedmiotem jak etyka.
ale jeśli potrafisz to przeprowadzić - będę ci co roku wysyłać pocztówki na święta. :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Średnie warunki kontra Wąż

Post autor: Kora »

Z pomysłów biorą się wielkie budowle :D
Masz racje, to trudne, ale od nas też zależy dużo. Jak ktoś bije psa to reaguje, jak dziecko płacze też.
Myślę że ten kto kocha zwierzęta nie jest złym człowiekiem a można wielu zarazić swoja dobrocią i wiedzą :D
Ważne by, jeśli się pomaga robić to też z głową i nie traktowa zwierząt przedmiotowo „bo mi się podobają to chcę”.
Nie brać szczurków czy innych zwierząt, jeśli się nie ma warunków lub, jeśli jest to tylko kaprys chwili.
Nikt człowiekowi nie dał prawa decydować o życiu, bycie innych gatunków więc jeśli już mamy pupila zadbajmy by czuł się tak samo dobrze z nami jak my z nim.

Sorry jeśli wyszedł offtop ;-)
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Hailwyn_Hailwey
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 16, 2006 8:00 pm

Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: Hailwyn_Hailwey »

Mam problem z podjęciem pewnej decyzji. A właściwie, od jakiegoś czasu zapragnęłam mieć szczura. Byłby to mój pierwszy, ale iż nigdy gi nie miałam mam watpliwości czy wziąść 2 czy jednego. Na forum bardzo dużo postów przeczytałam, odnośnie, że lepiej nie brać wcale niż brać jednego. No i właśnie nie wiem...


Czy o wiele trudniejsze jest opiekowanie i wychowanie 2 szczurów niż jednego? A może kupić je w odstępach czasu...?

Z góry dziękuje


Mam nadzieje że mój temat nie zostanie uznany za spam...
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: maua_czarna »

jak sama zauwazylas, jest wiele tematow traktujacych o tym zagadnieniu:)
opieka nad dwoma szczurami nie jest trudniejsza,niz nad jednym- ma i takie, i takie doswiadczenie. natomiast stadko-nawet dwuszczurowe przysparza duzo radosci:) jeden szczur bedzie natomiast bardziej osowialy i nieszczesliwy.
jesli nie masz doswiadczenia, dobrze jesli na poczatek zaadoptujesz rodzenstwo- nie bedziesz miec problemow z laczeniem szczurzastych,pozdrawiam:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Terrorystka Frania
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:32 pm

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: Terrorystka Frania »

Miałam kilka razy szczurka samotnika oraz dla porównania raz mialam mamusie z trzema córeczkami :) Muszę powiedzieć, że szczurki, które były razem były dużo weselsze i żywotne. Natomiast te samotne były słodkimi leniuchami, ale myślę, ze towarzystwo nieźle by im zrobiło.
Nigdy nie oswajałam dwóch szczurków na raz, ale właśnie się do tego przymierzam, będę miala dwie siostrzyczki... Myślę, że jeśli poświęci się im odpowiednią ilość czasu i uwagi, to z oswojeniem nie będzie problemu. :)
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: illu »

Wydaje mi się , że oswajanie bywa w wielu przypadkach łatwiejsze gdy bierzesz od razu dwa szczury .  Razem poprostu czują się bezpieczniej i są 'smielsze' . Ja i  yss wzięłyśmy szczury z jednego miotu. Ona odrazu wzieła 4(?) , a ja jednego . Gdy ona otwiera klatkę ( opierajac sie na opowiadaniach ;) ) szczury ją obłażą , biegają za nią etc. mój jedynak jest nieśmiały i strachliwy . Po częsci to pewnie też przez jego charakter , ale myślę , że gdy będzie miał kumpla to się przełamie. Ja żałuję nie wziełam od razu dwójki :]
Pozatym nie ma nic piękniejszego niż dwa spiące razem szczury , szczurze 'przepychanki' i tak dalej i tak dalej ... :D
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: Czerwonaona »

Ja odrazu miałam dwa i nie wyobrażam sobie ,żeby mogło być inaczej.Dla ciebie nie wiele większy obowiązek bo jeden przy drugim się będzie oswajał a dla szczuraska o wille lepiej.Teraz myśle nad 3 a docelowo chce mieć 4:)Nie ma się nad czym zastanawiać odrazu dwa i tak jak ktoś pisał wyżej najlepiej na pierwszy raz rodzeństwo odejdzie problem łączenia:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Hailwyn_Hailwey
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 16, 2006 8:00 pm

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: Hailwyn_Hailwey »

Bardzo wam dziękuje:) No to chyba faktycznie zdecyduje się na 2;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: yss »

poza tym jak weźmie się dwa i chce później wziąć trzeciego, jest łatwiej, bo szczury są przyzwyczajone, że dzielą ze sobą miskę i hamak i ogólnie klatkę :) a jedynaki burzą się wtedy... w końcu miały wszystko na własność.
tak wnioskuję z tego, co czytam na forum o przygarnianiu kolejnych bid :)

illu: ano, wzięłam cztery naraz, a co? :) niedobrze? im większe stado tym radośniej. aktualnie mam 5 :P [i ta piąta potrafi spać między koszykiem a kijkiem, cała w koszyku, pysk na kijku a rączki zwisają sobie luźno... taki oftop :D ale przed chwilą się zdarzył no i...]
ten się nie myli, kto nic nie robi
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: martusia7377 »

a to yss masz ciekawie w domu:P
.masz tylko te szczurki, czy jeszcze jakies żywe stworzenia?? Pomijając rodzeństwo:D.. swoją siostrę to nazwałabym chyba małpą;p
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: lenalove »

ja tez porównując samotne szczurcie i w grupie ... tfu !!! bez porównania! STADO GóRą!!!! pod każdym względem! :
- zdrowie :D
- zabawa :D
- bezpieczeństwo :D
- ciepełko :D

zamieszkaj na 2 lata w piwnicy i niech czasem ktoś cię na obiad zaprosi na 2 godziny... :D

fiksum dyrdum można się nabawić :D
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
martusia7377
Posty: 132
Rejestracja: pn cze 12, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: martusia7377 »

jak tak opowiadacie o tych przygodach z dwoma ciurami...to już nie mogę się doczekać jak moje przyjadą...ahhh...jeszcze tylko(albo aż) tydzień:*
.ale będzie wesoło;p
muszę się do czegoś przyznać...hymm
mój pierwszy szczurek był samotny przez całe swoje życie, ale potem znalazłam to forum i się dużo dowiedziałam..muuaa:*
"Ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, mają zakłócone relacje z ludźmi.
Możemy ocenić serce człowiake po tym, jak traktuje zwierzęta." -Immanuel Kant
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Trudny wybór: jeden czy dwa...

Post autor: yss »

martusia mój też był. niestety. ale nigdy nie siedział w klatce - żeby się nie nudził. też kiedyś uwierzyłam w głupotę, że dwa źle się będą oswajały :( może dlatego zaczęłam przygarniać na potęge :> żeby jakoś zrównoważyć ten mój błąd... i stwierdziłam przy okazji, że to prawda ze stadem - im więcej szczurów, tym więcej radości z obserwowania ich! stado wyczynia niesamowite rzeczy - a moje stadko jest w dodatku bardzo do mnie przywiązane :) teraz uważam, że nawet dwa szczurki to mało... zalecałabym co najmniej trzy, jeśli ktoś ma warunki :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Kasika0409
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 29, 2009 2:36 pm

Mam/chcę mieć 1 szczura

Post autor: Kasika0409 »

Witam mam samca rasy Dumbo. Ma 2miesiące.Nie mam zbyt teraz dużo czasu lecz pilnuje by wieczorem pobiegał min.1h. Lecz widzę czasami jak leży w domku.Ma otwarte oczy i nie chce mu się biegać.Chcę zadać małe pytanko.Czy dwa samce mogą się gryźć.I czy trzeba kupić 2domki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”