Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joga
Posty: 95
Rejestracja: wt gru 26, 2006 11:17 am

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Joga »

Coraz bardziej zgadzam się z moim bratem, w związku z jego wypowiedzią: "Szczury powinny latać wolno, a nie być trzymane w ciasnych klatkach...".
Ze mną:
Od 30.07.06 r. Ogonek i Wąsik
Od 19.01.07 r. Silver :)
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: sue »

Widziałam dużo sklepów gdzie wszelaki gryzonie miały duże klatki, pełną miseczkę i poidło także warunki miały dobre. Bądź co bądź jest więcej sklepów gdzie zwierzęta są źle traktowane, ale wiele osób stara się poprawic tam warunki.. Jest też wielu hodowców, czy zwykłych ludzi którzy dobrze opiekują się szczurami czy innymi zwierzętami. Często szczury na wolności chorują i przenoszą różne choroby, ciągle są narażone na niebezpieczeństwo np. ze strony bezpańskich psów czy kotów. Także myślę, że lepiej by było gdyby te szczury miały jednak dom, opiekuńczych właścicieli niż żeby błąkały się w kanałach.. :roll:
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Marcysia. »

[quote="bonsai"]TOZ jak i policja mają obowiązek zareagować....[/quote] teoretycznie tak, ale jak juz ktoś wczesniej wspomniał oni to mają w d... :zlosc: [quote="Ratata"]Poza tym często samo postraszenie nimi daje efekt [/quote] o taaak, no w każdym razie trochę. ja powiedziałam facetowi ze sklepu ze jeżeli za kilka dni nie zrobi porządku w sklepie i nie da zwierzakom odpowiednich warunków, to zadzwonie do tozu. zaczął coś gadać i mnie wypędził ze sklepu. za dwa dni przyszłam, a tu o dziwo!! zmiana, i to jaka! :jezor2: mooże nie doskonała, ale zwierzęta mają gdzie się poruszać, mają czym oddychać i nie siedzą we własnych odhcodach, :thumbleft: mimo wszystko mogłoby być jeszcze lepiej. ale w porównaniu z tym co było, to teraz jest raj po prostu!! :hyhy:
Ostatnio zmieniony pt gru 29, 2006 2:00 pm przez Marcysia., łącznie zmieniany 1 raz.
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: sue »

Czyli człowiek w pewnym sensie głupi nie jest, wie co mu grozi. Może miał już takie problemy i wie jak to jest? :P W każdym razie dobrze że się przejął ;) Strasz dalej! ^^
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Spanky »

a ja bym chcial dodac ze zanim zaczniemy straszyc tozem i robic awantury zawsze lepiej najpierw grzecznie wytlumaczyc. Bo nie zapominajmy ze sklepy sa prowadzone czesto przez ludzi starych dla ktorych szczur to tylko glupi zwierz ktory w naturze tez w goownie siedzi caly czas i wdg nich to jemu roznicy nie robi. Dlatego takiemu trza wyltumaczyc ze nawet ludzie kupujacy na karme chcieliby zeby byl zdrowy nie wpsominajac o tych dla ktorych ma on byc pupilem, ze chory lub zaciazony nie jest tak atrakcyjny jak zdrowy rozdzielony plciami w klatkach szczurek. O dziwo to dziala w poznaniu w M1 samiczki byly w jednej klatce z samcami. Wystarczylo im powiedziec i rozdzielili.
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Marcysia. »

[quote="Spanky"]a ja bym chcial dodac ze zanim zaczniemy straszyc tozem i robic awantury zawsze lepiej najpierw grzecznie wytlumaczyc[/quote] próbowałam kilka razy i nie daje nic.
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

W walce o poprawę:)

Post autor: _fox_ »

Powiem Wam tak, jestem posiadaczem dwóch agam brodatych, co powoduje, żę czesto, a w zasadzie co drugi dzień jestem zmuszony chodzić po nową wszamę do zoologa. Z racji że oprócz gadźin mam jesdenaście ciurasów (i inne), los karmówki jest mi bliski. Zmierzając do sedna, ilekroć tam byłem sprzedawca zmuszony był do wysłuchiwania mojego nieustającego marudzenia a propo tego w jakich warunkach przebywa krmówka itd. itd. Wspomagała mnie w tym moja dziewczyna i szczerze muwiąc nie wiem czy nie była bardziej dożarta niż ja;P Efekt, szczurasy i myszy z zapyziałch akwariuw przeniesiono do klatek typu Diuna/Duna, mają wiszące poidła i stały dostęp do wszamy:) Wygląda to o niebo lepiej. Owym slkepem jest zniesławiony Biofil, sklep dla terrarystów w Krakowie. Gorąco namawiam żeby nie walczyć z terrarystami tylko sie dogadywać. Zamiast bluźnić na warunki życia karmówki starajcie sie je poprawić, naprawdę da się:D
Jak zachodzę tam razem z moim Bąblem(ciur naprawdę wędrowny) w kapturze to nawet jakiś świerszcz do wszamania się zawsze znajdzie;P

PS: to teraz jeszcze czekająmnie wycieczki do Gady-Gady, uf a tam będzie ciężko:?

Polaczone z tematem juz istniejacym.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony ndz sty 28, 2007 10:41 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
asiulla
Posty: 76
Rejestracja: śr sty 24, 2007 8:49 pm

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: asiulla »

Przeczytałam Twój post i teraz wiem gdzie najpierw się wybiore w sprawie szczurków;) Sienkiewicza jest niedaleko mnie więc nawet jakbym tam kupiła maluchy to nie musiałabym nieść ich długo ;) ... Tylko najpierw muszę kupić klatke ehh ;\
Cała moc szczurasków ... :o
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Landrynka »

Odwiedziłam dziś kilka sklepów w Białymstoku. W pierwszym ( złota rybka na ul. Rocha) zapach zwierząt był "dość silny". Podeszłam do klatek z gryzoniami i zobaczyłam 4 (nie znam się na tym ale wyglądały na stare) szczury leżące jeden na drugim w kącie klatki za małej na 1 z nich. Miały pobgryzane uszy, a połowę podłoża stanowiły ich odchody. Były brudne z posklejanym futerkiem...
Drugi był sklep na Kilińskiego.Zapach też był średnio fajny. Szczurek/szczurki były schowane w domku, w akwarium miały czysto.
Na koniec zupełnie przypadkiem trafiłam do sklepu na ul. Sienkiewicza (delfin). W akwarium siedziały 2 małe(jakieś 12cm bez ogonka) szczurzyczki.Kiedy przyszłam sprzedawca właśnie dosypywał im jedzenia. Nie były oswojone ale ręki się nie bały. Próbowały wspinać się po ściankach i obgryzały kawałek kory. Gdy podeszłam zaczęły z zaciekawieniem węszyć.

Pierwszy sklep: 2 albo i mniej
Drugi: 4-
Trzeci: 5+
Już wiem gdzie kupię szczurki.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Lulu »

landrynka i co Ty zrobilas by poprawic warunki szczurow w sklepie?
Bo opisalas fatalne warunki, a w tym temacie chwalimy sie konkretnym DZIALANIEM na rzecz poprawy warunkow w sklepach.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Landrynka »

Bardzo chciałabym coś zrobić, ale wiem że i tak nic nie zdziałam. Bo kto posłucha czternastolatki?
Jednak postaram się spróbować.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Oleczka »

jesli myslisz ze cie oleja w sklepie mozesz isc z mama, tata bratem nio nie wiem kims kto powaznie wyglada :) i poprosic zeby zwrocili uwage :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Landrynka »

Ja BYŁAM z mamą. Stwierdziła że jeśli moje szczury mają tak wygladać to ich nie bedę mieć. Po czym poszła pogłaskać kota chodzącego po sklepie. Po wyjściu stwierdziła, że sprzedawczyni jest bardzo miła(jak ktoś ma kota nie może nie być miły).
Nie ma szans żeby tam poszła ze mna i powiedziała tej babie co trzeba. Powie mi że to moja sprawa i tyle.
A z kimś innym nie pójdę, bo nie mam z kim.:cryrat:
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2007 4:40 pm przez Landrynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Alices
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Alices »

Jeśli ktoś mieszka w Szczecinie to niech się przejdzie/pojedzie do zoologicznego przy ulicy Komuny Paryskiej (obok, a raczej na przeciwko szkoły podtsawowej nr 18 wraz z gim. nr 5. Obok centrym handlowego Wilcza). Nienawidze tego sklepu :/ Strasznie nie miłe sprzedwawczyni, a zwierzaki są w niezbyt miłych warunkach :/. Szczury były trzymane w klatce po chomku (małej) wszystkie RAZEM. Nie były oddzielone nawet płciami :/.
Jak następnym razem tam w stąpie to chyba pozabijam tych ludzi grrr :/
Maciuś [*] dożył zaledwie 2 lat...
Guci[*] dożył niecałych 9 miesięcy...
Dana
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 9:30 am

RE: Poprawiamy warunki w sklepach zoologicznych

Post autor: Dana »

Dzień dobry! W Minsku (na Białorusi) zaczęliśmy razdawać kartki po sklepach zoologicznych i po wet. klinikach, w których napisano jak trzeba zachować szczurka, karmić, dbać o zdrowie, jaką musi być klatka i ściółka. W końcu kartek dodaliśmy linki na róźny strony internetowy o szczurach.
Patrząc na te kartki, sprzedawcy zaczynają poprawiać warunki u szczurków. A czlowiek, który kupuje szczurka już wie z tych kartek, gdzie szukać informacę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”