RE: Jest źle.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Jest źle.

Post autor: yss »

czyli paulina skopała pomysł z tuńczykiem? :)
jogurt smaczny jest, ale słabo pachnie. ale był pod ręką :>
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Jest źle.

Post autor: Agata »

[quote="yss"]
czyli paulina skopała pomysł z tuńczykiem? :)
jogurt smaczny jest, ale słabo pachnie. ale był pod ręką :>
[/quote]
Może nie dokońca skopała, ale źle wykonała z braku informacji, bo nie wyjaśniłam zbyt dokładnie o co mi chodziło z tym pomysłem. ;)
Z resztą, jak już podkreślałam pomysł nie jest mój, tylko podpatrzony. Głowy nie dam sobie uciąć, ale chyba Layla łączyła tak swoje ogony albo mam jakieś halucynacje...

Mam nadzieję, że wątpliwości rozwiałam i że już wszyscy rozumieją o co mi chodzi. Jak nie to wrzeszczeć (tylko nie zagłośno ;]), bedę tłumaczyć jeszcze raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: Jest źle.

Post autor: Paweł69 »

Ciekawość zaspokojona :) ale tuńczyk mnie trochę męczy ( może faktycznie kamufluje zapach, ale czy nie skojarzy się ogonkom z jedzeniem?)
Osobiście wypróbowałem wanilię i to działa ( dobrze kamufluje szczurkowy zapach i chyba trochę je uspokaja)
Paulina wetrzyj trochę esencji waniliowej w boczki dziewczyn, na grzbietach i pod ogonkami ( no wiesz tam gdzie mają to coś :)
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

ach, czyli, że chodzi o to, by po prostu dziołchy pachniały tak samo, i nie wyczuwały prawdziwego zapachu koleżanki, no to teraz rozumiem :D (ogólnie jestem mało kapowata, więc się nie przejmować:P )
Ostatnio zmieniony wt maja 08, 2007 1:58 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

(za błędy wszelkie przepraszam ake wciąż mam problemy z komputerem)

Szczerze mówiąc, doszłam do wniosku, że już nic nie da się zrobić. Dopiero teraz zrozumiałam, że chodzi o to, iż Gaja boi się innych osobników. Przypomniałam sobie, jak w zoologicznym wszystkie szczurki leżały na niej wystraszonej a jak jedna chyba najstarsza samica broniła stada. Była agresywna. Zapewne rządziła. Inne były młodsze i widać tworzyły tę 'neutralną' część stada, a Gaja była na szarym końcu, więc zapewne atakowały ją, kiedy pierwsza chciała jeść itp. Nie widzę innego rozwiązania. A przecież nie będe jej na siłe pchała do Miśki skoro ma taki strach co do innych.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Jest źle.

Post autor: Nina »

W tym może być sporo racji. Moja Myśka jest strasznie płochliwa i jak tylko któraś ciura próbuje ją iskać to zaczyna sie bójka i gonitwy. Nie wyobrażam sobie łączenia ich w klatce bo i bez tego zdarzały sie ranki. Od 1,5 miesiąca cały czas są razem wypuszczane i sytuacja sie nie zmienia, jest dobrze dopóki nie zabierają sie do iskania czy obwąchiwania...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

Ale wyobraźcie sobie, że wsadziłam je razem do transportera, bo czekałam aż klatki wyschną. I cóż widzę ? nagle usłyszałam pisknięcie, patrze a tu Gaja iska mocno Miśkę przygniatając ją lekko do ziemi, po chwili położyła się na Miśce i tak zasnęły, teraz Gaja sobie śpi a Miśka się myje, czyżby dobry znak ?

A jednak wpuściłam je razem do klatki i cóż, Gaja sztywna, Miśka próbuje ją iskać a ta już w pisk i do walki, tragedia...

łoż matko, teraz znowu leżą sobie jedna na drugiej, sama już nie wiem co myśleć...
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 12:53 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Jest źle.

Post autor: Nina »

Może panikara jednak sie oswoi z tym że druga ją iska?? Zobaczy że to nic strasznego i że to fajne?? Skoro w transporterze jest spokój to może większe przestrzenie nie są im wskazane na początek?? Jak panikara sie przestraszy to ucieka, druga ją goni i zaczynają sie bójki??
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

Jak panikara sie przestraszy to ucieka, druga ją goni i zaczynają sie bójki??
coś w tym stylu.
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 1:27 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

Spokojnie mogę sobie darować, znów była bójka...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Jest źle.

Post autor: AngelsDream »

Jedna sprawa - czy oprócz bójki coś się dzieje? Leci sierść, zostają rany - przypominam, że po wyrwaniu sporej kępki włosów na skórze zostają otarcia? Jest dużo pisków?

Strach jest najczęstszym powodem kłopotliwego łączenia. Na drugim miejscu skrajna chęć dominacji przechodząca w agresję. Mam takie dwa szczury i oba mieszkają same. Dla Orbitha, który boi się innych szczurów nie ma już opcji - jest za duży, za 'stary' i już nie mam sumienia go zmuszać. Dla Cida, któremu strzelają do głowy hormony wybraliśmy ostatnią deskę ratunku - kastrację.

Na strach pomaga czasem starszy, bardzo spokojny szczur, ale tu trzeba dużo szczęścia.
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 3:26 pm przez AngelsDream, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Jest źle.

Post autor: PaulinaK »

Jedna sprawa - czy oprócz bójki coś się dzieje? Leci sierść, zostają rany - przypominam, że po wyrwaniu sporej kępki włosów na skórze zostają otarcia? Jest dużo pisków?
Wszystko. Są rany, czasem futra poleci, piskow jest sporo.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: Jest źle.

Post autor: Nakasha »

Wiem, że temat już kilkudniowy ;) a jak teraz wygląda sytuacja? Nie poddawaj się tak szybko. Ja najdłużej łączyłam szczurki przez miesiąc - i też były ataki, bójki, krew. Przez pierwsze 2 tygodnie nawet nie mogłam ich razem wypuszczać, starsze od razu rzucały się na małe. Ale po miesiącu prób się udało :) :) :). Może stosuj metodę z wanilią przez dłuższy czas, np. 2 - 3 dni? Może się uda :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”