Szczur weganinem?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Czy wg Ciebie szczur może być weganinem?

Czas głosowania minął wt gru 30, 2003 4:20 am

tak, może być.
12
24%
nie, nie może być.
27
53%
pomidor.
12
24%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Szczur weganinem?

Post autor: 'Asia »

Temat bardzo mnie zaciekawił więc przeczytałam go całego od A do Z :) I powiem szczerze że posty niektórych osób z lekka mnie zszokowały :shock: Mówię o tych postach typu "dla to jesteś sadystą" :shock: Piszecie tak, jakby TVR zalozyl temat, w ktorym napisał: "przerzucam moje szczury na diete weganska i nic mnie nie interesuje czy jest ona zdrowa dla szczura czy nie, nic mnie tez nie interesuje co Wy o tym myslicie, po prostu tak postanowilem i basta!"...
Wedle mojej opinii to jedyne osoby jakos sensownie sie wypowiadajace w tym wątku to przede wszystkim krwiopijka, a takze Alispo (trafne uwagi na temat tego narzucania ideologii), lahjabanse, oraz osoby podobnie wypowiadajace sie wczesniej. Reszta albo pisze w stylu "nie!!! to niemozliwe i koniec!", albo ze TVR jest sadysta :shock:

Ja moje szczury karmie (poza XtraVitalem i roznymi owocami/warzywami, makaronem itp.) 2x w tygodniu gerberem, 2x w tygodniu jogurtami, i one to uwielbiaja a ja wiem ze daje im cos naprawde zdrowego. Z drugiej strony jednak kiedy mysle o tym ze przyczyniam sie tym sposobem do strasznego cierpienia zwierzat to tez jest to dla mnie meczace (zeby bylo jasne - meczace dla mojego sumienia wlasnie, jak to krwiopijka trafnie okreslila...). Więc jesli okazaloby sie ze jest sposob pelnego zaspokojenia wszystkich potrzeb zywieniowych szczura bez przyczyniania sie do cierpienia innych zwierzat to bardzo chetnie bym go sama wprowadzila w zycie. Na razie oczywiscie nie bede eksperymentowac, gdyz moja wiedza na ten temat jest chyba mniej niz znikoma, ale bede sledzic temat, w nadziei ze pojawi sie wiecej jakichs sensownych argumentow i faktow potwierdzonych linkami, tak jak to robi krwiopijka na przykład.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 1:10 am przez 'Asia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
desira
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 03, 2007 1:47 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Szczur weganinem?

Post autor: desira »

moje wszystkie szczurki są tak jak ja laktoowowegetarianami (nie licząc tego jak moja mamuśka wrzuci im coś pochodzenia mięsnego jak ja nie widzę) i mają się bardzo dobrze, a są już starszymi kobietkami, które mają około 2 lat... i jedzą wszystko co dostaną ;) a dietę mają bardzo różnorodną :D i do tej pory są w bardzo dobrej kondycji :D

i nie odmawiałabym szczurkom przyjemności jaką jest zjedzenie sera żółtego edamskiego lub też płatków owsianych na mleku o_0 może od razu ze szczura zrobić frutariana o_0 :lol: ale pewnie dobrze zbilansowana dieta wegańska by im nie zaszkodziła...
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: chudy135 »

Moim zdaniem mogą być wegetarianami ponieważ nie każdy szczur lubi to samo co inny, nie które mogą lubić np. marchewke a nie które nie i tak samo może być z mięsem nie każdy lubi mięso i moim zdaniem szczury tak samo reagują na zmysł smaku jak ludzie jeśli czegoś nie lubimy to tego nie jemy szczury reagują identycznie.
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: maisy »

[quote="chudy135"]
Moim zdaniem mogą być wegetarianami ponieważ nie każdy szczur lubi to samo co inny, nie które mogą lubić np. marchewke a nie które nie i tak samo może być z mięsem nie każdy lubi mięso i moim zdaniem szczury tak samo reagują na zmysł smaku jak ludzie jeśli czegoś nie lubimy to tego nie jemy szczury reagują identycznie.
[/quote]
jeśli dobrze pamiętam ,to temat jest o weganiźmie ,a nie tylko o wegetarianiźmie. Co oznacza ,że szczury nie tylko nie dostają mięsa ,ale także mleka ,twarogu ,sera....itd. (jeśłi dobrze zrozumiałam temat)
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: chudy135 »

Jeśli o weganiźmie to tak mogą lubić wyłącznie warzywa. Sory za błąd w powyższym poście.
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur weganinem?

Post autor: krwiopij »

A dzieci lubią hamburgery, lizaki, chipsy i Coca-Colę. Czy to znaczy, że to właśnie tym rodzice powinni je karmić?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: maisy »

krwiopijka ,i właśnie na taką odpowiedź czekałam :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur weganinem?

Post autor: krwiopij »

To nie odpowiedź. To tylko podstępne i prowokacyjne pytanie... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Szczur weganinem?

Post autor: KEN-KON »

Pewnie,że szczury mogą być wegetarjanami.Tak jak niektórzy są.Ja osobiście jem wszystko na co mam ochotę.Nie mógł bym żyć bez mięsa.Nie którzy tak jak czytam nie jedzą mięsa itp.
To jest zdecydowanie nie zdrowe.Dla tego mojemu Mietkowi podaję wszystko.Poczynając od warzyw kończąc na mięsie.Jemu takie jedzenie służy.;-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Szczur weganinem?

Post autor: 'Asia »

Słuchajcie, ale ja Was proszę, trzymajcie się tematu... Bo chyba co niektorzy czegos tu nie rozumieja... :diabrat: Po pierwsze jest to temat o weganiźmie a nie o wegetarianizmie, po drugie temat ma na celu wybadanie czy dieta wegańska jest możliwa u szczura bez uszczerbku na zdrowiu i jak ją skonstruować by zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe szczura, a nie o tym czy nasz szczurek polubi taką dietę czy nie i się na nas nie obrazi czy nie... :diabrat:
Przeciez weganizm nie powstal dlatego bo ktos mial jakies "widzi-mi-sie", nie chcialo mu sie kasy wydawac na kefirek, albo nie lubil mleka czy jogurciku, ale z powodu pewnych zyciowych pogladów, aby nie przyczyniac sie do cierpnienia wielu zwierzat i chociaz nie jestem weganką i raczej nie zostane to bardzo szanuje ludzi, ktorzy wprowadzili taka diete w swoje zycie i staraja sie jak moga zyc zgodnie ze swoim sumieniem nie przyczyniajac sie do cierpienia innych istot.

Badając temat wegetarianizmu myślę że w 99 procentach mogę stwierdzić że można go z powodzeniem wprowadzić u szczura (doskonale zastępując mięso głównie produktami sojowymi), jednak jeśli chodzi o weganizm sprawa wygląda już zupełnie inaczej... Bo nie dość że bardzo ciężko jest znaleźć cokolwiek na ten temat, to jeszcze ciężko mi jest sobie wyobrazić jak by miała taka dieta wyglądać (zaspokajająca oczywiście wszystkie potrzeby żywieniowe szczura). Dlatego czekam ciągle na jakieś fakty, linki a nie tylko puste slogany typu "ja mysle ze weganizm jest niezdrowy!" i koniec, bez zadnej argumentacji nawet... :diabrat: Albo niepotrzebne dyskusje na temat tego czy idea weganizmu jest słuszna czy nie... No po co to?? :[
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2007 9:58 pm przez 'Asia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: chudy135 »

Moim zdaniem dieta wegańska nie będzie za bardzo służyła szczurkowi bo żadne warzywo niedostarczy tych samych witamin i aminokwasów co mięso. Przyczynami tego może być wypadanie sierści (u ludzi bez aminokwasów znajdujących sie wyłącznie w mięsie wypadają włosy) czy też osłabienie organizmu (nie widoczne "gołym okiem" lecz szczur będzie bardziej podatny na choroby). Takie jest moje zdanie (potwierdzone także naukowo).
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur weganinem?

Post autor: krwiopij »

To teraz naukowo mi powiedz, o jakie aminokwasy chodzi. Bo na przykład ja nie jem mięsa od lat 8, a jakoś na braki w owłosieniu nie narzekam... :P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Szczur weganinem?

Post autor: chudy135 »

Ale te braki nie nastąpią zaraz na drugi dzień tylko włosy zaczną wypadać wcześniej niż powinny. Ale za to jeśli ktośnie je mięsa to ma lepszą kondycję i troche dłużej żyją.
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szczur weganinem?

Post autor: krwiopij »

Stary, niestety bzdury wypisujesz. Jeśli o stan zdrowia i średnią długość życia chodzi, to akurat wegetarianie są górą. Tutaj nie trzeba żadnych wielkich filozofii - ludzie nie potrzebują z mięsa żadnych specjalnych składników, których nie ma w roślinach lub innych produktach pochodzenia zwierzęcego (np. w jajach czy mleku). Ot tak, po prostu. Aminokwasów siarkowych (bo pewnie te miałeś na myśli) jest dużo na przykład w zbożach.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Szczur weganinem?

Post autor: 'Asia »

Skoro tak "naukowo" piszesz to podaj jakieś źródło, link, albo chociaż tutuł książki, gdzie to wynalazłeś, no przynajmniej nazwisko lekarza... Bo tak to cały czas jest to takie gołosłowne gadanie.
Moja znajoma jest wegetarianką od początku swojego życia (czyli 25 lat), jej rodzice też byli i tak ją wychowywali. I również na rzadsze owłosienie nie narzeka - przeciwnie, ma nawet dość bujną czuprynę ;)

A więc jeszcze raz proszę o fakty, a nie puste slogany...
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”