[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lulu »

Monica_18, naprawde fajowo urzadzona klatka :) szczegolnie podoba mi sie ta drabinka z drewienek - pomyslowe.
Chcoaz przyznam, ze ja juz bym sie nie zdecydowala na drewno w klatce.
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Monica_18 »

powiem tak na drabinke nie siusiają  ale na półeczki to codziennie dlatego zamówiłam takie same półki z plexi i odbieram je za kilka dni :) Drewniane półeczki pójdą jako zabawa poza klatką :)
Awatar użytkownika
Nazumi
Posty: 140
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:46 pm
Lokalizacja: Ełk

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nazumi »

Do mnie dzisiaj przyszła setka. Jestem taaaaaka zadowolona! Bo klatka ogromna, a ja myślałam, że jest mała  ;D
Chiba & Chichiro Emerald Moon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Ausaya »

Mam takie pytanko. Wlasnie polaczylam dwie klatki, jedna na drugiej i maja przejscie przez gorne drzwiczki od dolnej. Z tym ze jak wchodza do gornej to laza po pretach. Gdzies chyba czytalam ze moga im sie odciski od tego porobic. Co mozna na te preciki polozyc zeby nie chodzily po nich?

I jeszcze jedno, czy szczury chodza po takich drabinkach ktore mozna kupic w zoologach? Bo w sumieHelena jest gruba i malo ruchliwa i mogloby jej sie cos takiego przydac. No ale jak nie bedzie po tym chodzic to nie ma sensu ;]

A to moja klatka a raczej polaczone dwie. Nie wiem co w niej zrobic jeszcze :/ na pewno wloze tam jakies konarki zeby mogly sobie biegac i gryzc. A tak poza tym to nie wiem :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96a ... 94d6e.html
Ostatnio zmieniony sob wrz 08, 2007 1:40 pm przez Ausaya, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

ausaya: cokolwiek. panel na przykład, i przymocować drucikiem.
od jednej półeczki raczej bubble się nie zrobi, jest takie zagrożenie, jeśli wszystkie półki są z kratek, plus drabinki, i gdzie szczur nie pójdzie, tam druty, śpi na tym i w ogóle.
ale jeśli one są ocynkowane, a szczur będzie na nie siusiał, to niedługo będą czarne :/ lepiej coś położyć :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Ausaya »

wszystkie polki sa drewniane tylko wlasnie miedzy jedna a druga klatka jest kratka (sufit tej dolnej). Polozylam w jednym miejscu taka dykte to tych kratek jakos duzo juz nie zostalo. Tylko ze hmm one nie trafiaja w szczebelki :P boje sie ze moga sobie cos zrobic, sa przyzwyczajone do tej gornej klatki ktora ma mniejsze odstepy.
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: plora »

to ja się pochwalę klatką, która już jutro powinna się u mnie pojawić  :D

http://allegro.pl/item240012408__lotnia ... lona_.html

jest ona przeznaczona dla ptaków, ale ważne że jest duża- pięterka sama porobię  ;)
cieszę się też, że jest dzielona (DRUT DZIELĄCY KLATKĘ JEST WYCIĄGANY I BARDZO ŁATWY W OBSŁUDZE), gdyż w moim domu pojawią się kolejne dwa szczury-po oswojeniu wyjmę go  :)

obecnie moje szczurzyce mieszkają w dwóch połączonych klatkach o wymiarach:

1. 46,5/47/70,5
2. 31/51,5/74,5
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 10:14 am przez plora, łącznie zmieniany 1 raz.
"POMYŚL CZASEM O CIERPIENIU, KTÓREGO WOLISZ NIE WIDZIEĆ"
Każde zwierze,które umiera w schronisku ma gdzieś kogoś kto jest odpowiedzialny za jego śmierć
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

plora: umieszczenie obok siebie szczurów, które się nazwajem nie znają, np poprzez postawienie obok siebie klatek ze starymi i nowymi, wywołuje agresję... żebyś nam potem nie płakała, że szczury szarpią się przez kraty i dziabią po nosach i ogonach...

kiedyś też filowałam na lotnię, ale ona ma chyba takie hm małe drzwiczki, o ile pamiętam..
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Lulu »

yss pisze: plora: umieszczenie obok siebie szczurów, które się nazwajem nie znają, np poprzez postawienie obok siebie klatek ze starymi i nowymi, wywołuje agresję... żebyś nam potem nie płakała, że szczury szarpią się przez kraty i dziabią po nosach i ogonach...
Zdecydowanie zgadzam sie z yss, to bardzo kiepski pomysl by tak szczury zapoznawac...

A ja gratuluje zakupu, klateczka fajna. Daj koniecznie fotki jak juz ja urzadzisz :)
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: 'Asia »

Hmm, chyba taką klatkę ma Telimenka od nas z forum :) Drzwiczki faktycznie trochę małe, ale szczur przejdzie spokojnie ;) Telimenka od razu wyjęła tą ścianę działową i naprawdę bombowo urządziła tą klatkę (Teli, daj fotki! ;)) Tak więc ja też gratuluję zakupu, bo jak pierwszy raz byłam u Telimenki i widziałam tą klatkę to byłam naprawdę pod wielkim wrażeniem ;)

A w kwestii trzymania tej ściany działowej i w ten sposób oswajania obcych sobie szczurów ze swoim zapachem i obecnością również jestem bardzo przeciwna... Różnie to bywa z oswajaniem szczurów ze sobą, powinno się to odbywać stopniowo i na obcym dla każdego gruncie. Z moimi dwiema pierwszymi szczurzycami - Lolą i Żabą, które podkreślę były naprawdę bardzo bardzo kochane, szczególnie Lola - anioł po prostu i względem człowieka taki prawdziwy szczurzy przyjaciel, ze względu na moje zupełnie niewłaściwe łączenie (nie miałam jeszcze wtedy pojęcia o istnieniu forum) miałam taki przypadek że przez kratki stojących obok siebie, a właściwie połączonych klatek Lola w akcie desperacji odgryzła Żabie 2 paluszki od przedniej łapki... Także nie polecam tego sposobu łączenia.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: plora »

wiem tylko troszke zle mnie zrozumialyscie (dziwnie sie wyrazilam) :D
zapoznawanie odbywac sie bedzie jak zawsze na moim lozku lub innym neutralnym otoczeniu :) mynia z fanta (moje obecne szczurzyce) beda mieszkac w oddzielnej klatce. potem jak sie przyzwyczaja  i oswoja ze soba beda w jednej klatce. a jak ustawia hierarchie do konca to wyjme drut  :D a moze w ogole go od razu po oswojeniu wyjme ??? zreszta zobacze  ;D

edit: i tak dzieki za rady
Ostatnio zmieniony śr wrz 12, 2007 4:10 pm przez plora, łącznie zmieniany 1 raz.
"POMYŚL CZASEM O CIERPIENIU, KTÓREGO WOLISZ NIE WIDZIEĆ"
Każde zwierze,które umiera w schronisku ma gdzieś kogoś kto jest odpowiedzialny za jego śmierć
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: 'Asia »

Lepiej, dopoki calkiem sie ze soba nie oswoja trzymaj w oddzielnych, a z tej klatki od razu wyjmij sciane druciana - pomysl ile bedziesz miala zabawy gospodarujac ja cala, tworzac pieterka, drabinki miedzy nimi, hamaki, domki, norki i wszelkie inne cuda :D I jak juz dziewczyny sie zaakceptuja to od razu zamieszkaja razem bez sciany ;)
W koncu klatki ktore mialas dotychczas tez male nie sa i na czas laczenia wystarcza ;)
Takie jest moje zdanie :) Pozdrawiam i powodzenia ;)
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Landrynka »

Moja klatka na chwile dzisiejszą:
Obrazek
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: sophiya »

Haha, przyszła wczoraj nowa klatka. Zajęła całe półpiętro klatki schodowej, a potem nie chciała zmieścić się w upatrzone miejsce. Generalnie jest wielkości małej lodówki.
Tutaj foto porównujące klatkę obecną z nowym Pałacem:
Obrazek
[niestety jakoś taka, bo się nie zmieściły całe w obiektyw, a i ciemno za oknem już było]

A to obecna, opisana klatka:
Obrazek

Chłopcy mają ją od miesiąca, w tym czasie bardzo urośli, dlatego niecierpliwie czekam na zakup  siatki, aby móc już urządzać nowego Giganta. Ta zrobiła się już wyraźnie za mała, dlatego cały czas mają otwarte drzwiczki i mogą chodzić gdzie chcą [ale oni raczej nie korzystają]. Meastro zamiast spać w klatce, wychodzi sobie na półeczkę z książkami, gdzie moszcząc sobie łoże pociął na kawałeczki 2 książki [w tym jedną cholera z biblioteki]

landrynka, czemu ma służyć ta zielona mata [wycieraczka] na dole? :D
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2007 11:14 am przez sophiya, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: justa:) »

wszyscy macie super klatki , niektórzy mają takie wielkie po , ile wy macie szczurków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”