[Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

[Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Post autor: justa:) »

ostatnio bujałam w obłokach bo wreszcie dostałam zgodę na nowego szczurcia i go kupiłam,mój szczuras który ma ok.3-4 miesięcy go nawet szybko zakceptował ,przez 6 ostatnich dni nawet w klatce razem siedziały ,było tak fajnie ,ale po mojm powrocie ze szkoły, jak zajżałam do klatki tamten miał nad gryzioe gardło, poszłam do weta bo jeszcze oddychał i nawed lizał wode z palca, niestety weterynarz  stwiewrdził ,że to ostatnie podrygi i że trzeba mu ulżyc w cierpieniu :( :'(,przy okazji wziełam mojego ogonasa Tofika ,i po długjej rozmowie z wetem doszłam do wniosku że niestety musi byc sam

no a teraz jak na niego patrze jest nawed żywszy niż przy tamtym ogonku , (szczurasy przezwyczajałam półtora tygodnia a 2 tydzien były razem w kladce , jedzenie miły w osobnych miskach żeby niebyło bujek) mój szczuras jest u mnie ledwo miesięc więc dlaczego niechciał kolegi,przecież szczury to zwierzęta stadne
Co o tym sądzicie???!!!




---------
Temat zmieniony i przeniesiony do odpowiedniego dzialu. justa moja osobista prosba po napisaniu posta przejrzyj go i popraw bledy (mozna posta modyfikowac do 60 min od jego napisania)
limba mod
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 7:00 pm przez justa:), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Amanii
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:14 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: No cóż...2nie

Post autor: Amanii »

hmmm... dziwne, nie słyszałam o czymś takim wcześniej.. zagryzł go?! masakra...
a łączyłaś je na neutralnym terenie (tzn poza klatką)?
They don't scurry when something bigger comes their way
Don't pack themselves together and run as one
Don't shit where they're not supposed to
Don't take what's not theirs, they don't compare...

Pearl Jam - Rats
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

Odp: No cóż...2nie

Post autor: justa:) »

ODP.na samym początku to zamknęłam mojego szczura w kladce a nowego na klatkę po15 min zaczeły się przytulac noskami było wszysko ok to otwożyłamm klatke i Tofik wybiegł do tamtego sam od siebie ,ąż sie wtedy zdziwiłam,a po chwili weszły do klatki i wszystko było spoko a mój szczuras niejest i niebył agresywny(nocami i kiedy mnie nie było przez pirwszy tydzień je rozdielałam ale w ostatnie sześc dni siedziały razem i między nimi nawet bujek nie było)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Post autor: limba »

Takie przypadki sie zdarzaja ale mnie zastanawia ten zerowy brak agresji ze strony starszego, czy nawet zero ustalania hierarchi. No i wiek, w koncu 3-4 miesiace to jeszcze mlodziak, a zazwyczaj takie szczurasy laczy sie ez wiekszych problemow. Moze byl to przykry wypadek. Czy szczuras mogl sie na cos nadziac np?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

Odp: [Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Post autor: justa:) »

klatkę ma bezpieczną i wet stwierdził że to wyrazne ugryzienie szczura (też był bardzo zdiwiony bo takiego przypadku niema
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: [Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Post autor: Nina »

Może maluch za bardzo męczył starszego i tamten chciał go tylko uspokoić... co mu wyszło zbyt skutecznie?  Jeśli starszy nie był agresywny to wydaje mi sie, że mogłoby być to prawdopodobne  ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
justa:)
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 15, 2007 7:28 pm

Odp: [Samce] - Starszy zagryzl mlodszego

Post autor: justa:) »

Czarna+:
tez juz się nad tym zastanawiałam ale ten mały lubiał się pieścic i był spokojniejszy
a ten starszy był i jest żywy i nielubi siedziec na kolanach jak tamten
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”