Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szara-stokrotka »

piszę z prośbą, czy mogła bym skorzystać z Waszych wypowiedzi zakładając wątek na szczurzym gronie? żal d... ściska, jak widzę, jak wiele osób ma tam po jednym szczurze, nawet do głowy im czasami nie przyjdzie, że mogą być nieszczęśliwe:/
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
aniab1992
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2007 9:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: aniab1992 »

Mam od niedawna jednego ogonka i mam wrażenie,że jest mu smutno i tęskni za swoimi kumplami z klatki ze sklepu. Jest to samiec, czy mogę mu dokupić kolegę. Chodzi mi o to czy dwa samce się dogadają i nie pogryzą się.  :)
Awatar użytkownika
ridicule
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 05, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ridicule »

Mój szczurek obecnie jest sam, ale przy najbliższej okazji dokupię mu kolegę.
Fotografia, akwarystyka i szczurki :)
Obecnie Humbert, ale w pamięci pozostaną:
Hellmanns i Myśka [*]
Awatar użytkownika
Nazumi
Posty: 140
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:46 pm
Lokalizacja: Ełk

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nazumi »

aniab, to jest WSKAZANE, żebyś dokupiła swojemu szczurowi kolegę.
Chiba & Chichiro Emerald Moon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: szara-stokrotka »

bierzcie koniecznie kolegów dla swoich ogonków. bierzcie, nie kupujcie:)
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
Awatar użytkownika
ridicule
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 05, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ridicule »

No ja narazie nie mam okazji, aby wziąć kolegę dla Humberta...
Ale napewno przy najbliższej okazji to zrobię :)
Pozdrawiam
Fotografia, akwarystyka i szczurki :)
Obecnie Humbert, ale w pamięci pozostaną:
Hellmanns i Myśka [*]
Awatar użytkownika
aniab1992
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2007 9:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: aniab1992 »

a dlaczego brać a nie kupować?? zreszta ja nie mam skad wziąć...a jak są jakies ogloszenia to albo juz nie aktualne albo samiczki...albo z drugiego konca polski...
Awatar użytkownika
aniab1992
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 06, 2007 9:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: aniab1992 »

usuneli mi słowo bo mysleli ze to wulgaryzm hahaha...a to chodzilo o to ze dlaczego nie nabywac w sklepie zoologicznym...o moze teraz mi nie usuna;D...o to mi chodzilo o...;p
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nya »

http://szczury.org/index.php/topic,7184.0.html tu jest łądnie wytłumacozne ;)

W każdym bądź razie, kupując w sklepie jednego szczurka, nakręcasz interes i coraz więcej szczurków sie w sklepach pojawia... a warunki jakie są chyba każdy wie  :-\

Poza tym na pewno da sie zorganizować jakiś transport ;)
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nina »

aniab1992 pisze: a dlaczego brać a nie [wulgaryzm usunięty]ć?? zreszta ja nie mam skad wziąć...a jak są jakies ogloszenia to albo juz nie aktualne albo samiczki...albo z drugiego konca polski...
Czemu nie ze sklepu? Poczytaj temat z linku który podała Nya...
Co do transportu. Zawsze da sie coś wymyślić. Do Wrocka zazwyczaj ciężko coś znaleźć ale prędzej czy później transport się trafia, wiem bo sama mam szczurki z różnych stron Polski a mieszkam niedaleko Wrocławia. Jeśli nie transport z kimś to pozostaje przesyłka konduktorska, wiele szczurków tak podróżuje do nowych domków ;)

to jest temat o stadności. temat o zoologach jest o tu: > polecam tam się przenieść... dziękuję. /yss mod.
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 3:20 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Aleksis
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:28 pm

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Aleksis »

Może podkleje swoja wypowiedz do tego termatu..
Gdy sie witałam,jedna z forumowiczek napisała,żebym koniecznie dokupiła 2 szczura dla mojej samiczki..wiem o tym doskonale,że potrzebny byłby jej drugi członek rodziny z tego samego gatunku,natomiast nie jest to mozliwe,abym posiadała 2 szczury. Moja mama jest bardzo wrazliwa na takiego typu zwierzaki,kupiłam ja bez zgody moich rodziców i naprawdę było bardzo kiepsko. Była już nawet sytuacja,że muszę ja oddac i to szybko..udało sie jednak przekonac do tego,że bedzie w moim pokoju itd,itd..nie ma mowy ,żeby były 2..wole miec jednego szczurka niż za chwilę oddawac 2...rozważałam to,rozmawiałam na ten temat z mama,że powinien byc drugi,ale nie dam rady przekonac. Może gdy przeprowadzę się za kilka miesięcy to wówczas na pewno będzie miala koleżanke,ale narazie musę zapewnic jej przyjaźń wyłącznie z mojej strony. Nie sądzę,żebym bła jedyna osobą,która posiada singla/singielkę...Staram sie poświęcac jej duzo czaasu,nie wygląda na smutna,jest wesoła,pieknie je,biega po łóżku,bawi się kuleczkami itp.
A daczego nie ze sklepu kupowac szczurki?---->link podasny nie chce mi się otworzyc,prosiłabym o wskazówki ,dzie mogę znalesc taki temat
:)
:D
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Magamaga »

Poczytaj te tematy:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=7184.0
http://szczury.org/viewtopic.php?t=17978.0
http://szczury.org/viewtopic.php?t=7212.0


Ja sama kupiłam pierwszego szczurka - był bardzo chory, zdechł po 1 dniu. Ok. 10 szczurków trzymane było w małej klatce typu "chlebak" - upchniętej gdzieś za pudłami. Nie przeraża cię to? Są oczywiście lepsze i gorsze sklepy.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Aleksis
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:28 pm

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Aleksis »

No tak,ale pamiętajmy ,że zanim trafią osoby chcące kupic szczuraska na to forum,gdzie definitywnie odradza sie kupowania szczurów ze sklepów zoolog., to tak naprawdę tego wszystkiego nie wiedza. Więc pierwsze m-ce ,które nasuwa sie takiej osobie jest własnie zool,bo gdziez indziej mozna kupic takie zwierzę?(ja tez o tm nie wiedziałam,domyslam się,że sa hodowle domowe..?)
Oczywiście,że mnie przerażają takie rzeczy,tym bardziej,że jestem osoba dxiałającą w kampanii Viva! czy Gaja. Natomiast sklep w którym byłam jest jednym z większych w moim mieście i nowszych. Szczury były w obszernym akwarium,miały dwie miski pełne jedzonka i swierzą wodę w paru piodełkach.Osobiście nie lubię takich sklepów również,ale nie wiedziałam,że są jeszcze jakieś inne miejsca dzie mogę kupic,nabyc,dostac takiego łobuziaka..
Ja najpierw kupiłam,pożniej trafiłam do Was,myslę,że wiele osób tak robi,wolałabym,żeby mi ktos delikatnie wytłumaczył,że nastepnym razem kup szczurka tam i tam,bo jak narazie to zdanie NIE PRZERAŻA CIE TO tkwi w mojej głowie,nie chce miec jakis wyrzutów z tego powodu.
Pozdrówki
:D
natalia irmina
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 21, 2007 10:14 pm

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: natalia irmina »

Zgadzam się co do tego, że szczury powinny być razem, ale boję się, że jak dokupię mojemu Kiri szczurka, to on broniąc terytorium może go zaatakować :)Mam już Kiri od roku i nie wiem jak on zareaguje na drugiego osobnika... czy może ktoś mi poradzić? i jeszcze jedno- jeżeli mój szczur ma rok to mam kupić mu osobnika w tym samym wieku czy mogę kupić malutkiego?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

kilka przydatnych linków:

jakie twoarzystwo dla kilkumiesięcznego
ogólnie o łączeniu dużych z małymi
roczny samotny samiec

zapraszam do lektury działu stadko. na pewno wyszukasz jeszcze inne ciekawe wątki na temat łączenia... jeżeli łączenie przeprowadza się prawidłowo i jest się cierpliwym, to prawie każdego szczura można uszczurowić :) nawet jak ma roczek. wbrew pozorom łączenie samczyków rzadziej sprawia problemy niż łączenie samiczek... ale i tak ważny jest rozmiar klatki - na dwa szczurki co najmniej 55x36x60.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”