Mój szczurek strasznie sie boi.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: Paweł69 »

Tazacz pisze: Już sie oswoił z moją ręką! :D Ale tylko włazi na nią i wychodzi po niej z klatki i z ramienia skacze na klatke i z klatki próbuje zwiać.
A w pokoju mam dużo zakamarków więc nie wiem gdzie go wypuścić. Z krzesła albo z łóżka w ogóle się nie boi skakać.
ogonek nabrał do ciebie pewnego zaufania, ale szczurasy to ciekawskie zwierzaki i nie dziw mu się, że zamiast łazić po tobie woli zwiedzić twój pokój. Zabezpiecz wszystkie zakamarki i pozwól małemu pozwiedzać i zapoznać się z otoczeniem(piszę małemu, bo albo nie doczytałam w jakim wieku jest ogon, albo nie napisałaś)
Miej zawsze jakiś jego przysmak przy sobie gdy wychodzi z klatki i podawaj go gdy ogon jest  na twoim ramieniu (ręce), głaskaj go delikatnie po główce gdy będze jadł i mów do niego, niech mały poczuje, że nie jesteś dla niego zagrożeniem i może przestanie traktować cię jak drogę do ucieczki.
Oswajanie z Tobą i otoczeniem musi trochę potrwać.
Życzę dużo cierpliwości i proszę nie rób nic na siłę ( nie wyciągaj szczura na chama i nie staraj się oswoić go w ten sposób)
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: sophiya »

Tazacz, jak oswajanie? I powiedz kiedy przygarniesz kolegę dla ogonka?
Obrazek
Tazacz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 12:37 pm

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: Tazacz »

Kolegę przygarnę chyba za kilka dni. Ale coś mi sie wydaje że w sklepie sie pomylili bo sprawdzałem więc chyba koleżankę :P, miał na Imię George ale skoro jest dziewczyną to nie wiem jak go nazwać. Aha i oswajanie idzie dość dobrze już miał kilka spacerów po mojej kanapie ale wciąż nie wchodzi zbytnio na rękę. I nie wiem czy mogę go swobodnie wypuścić, czy wróci do klatki jak mu sie znudzi albo będzie chciał jeść?
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: sophiya »

o, wspaniale. Dla pewności wystarczy popatrzeć czy George ma 2 kuleczki takie: Obrazek

Hm, moje szczury po 4 miesiącach nadal nie wchodzą na rękę. Baa, nie znoszą rąk! Zawsze robią myk do rękawa, ale o ręce nawet nie mam co marzyć. Na pewno wróci do klatki jak będzie chciał zjeść.
A wiesz, poza tym minęło trochę czasu zanim A&M odkryli, że poza kanapą i przyległymi regałami jest coś takiego jak podłoga, a puszczani byli luzem.

Spokojnie, ważne aby nie bał się wchodzić do rękawa/na ramię/gdzieśtam, dzięki czemu będziesz mógł go przetransportować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 24, 2007 3:57 pm

prosze o radę

Post autor: Anula »

przyznam się - nie mam doświadczenia wogóle - to mój pierwszy szczurek :) jest prześliczny po tylu latach marzeń, nareszcie :) nie wiem za bardzo jak go oswoić, czytałam dużo, ale czy ktoś może mi nappisać tak wszystko "na raz". chodzi mi o to żeby ktoś doświadczony i znający skutki swoich postępowań, napisał mi od czego zacząć. Nie chce popełnić błędu a potem długo go naprawiać. mój szczurek chowa sie pod pięterko które jest nisko zaczepione służy mu za domek. mysle że się troche boi. juz parę razy wkładam rękę ale obwąchał ją tylko ze dwa razy. raz nawet chwycił w zęby palec, ale delikatnie i szybko puścił. i on sie wycofał i ja. jak reagować jeśli ugryzie?? wycofać się - co mam w odruchu- czy zostać. pomóżcie napiszcie co mogę zrobić żeby dobrze zacząć.  :):) jaką metodę na początek. szczurek jest młody dokładnie nie wiem ile bo kupiony w zoologicznym ale jeszcze ma urosnąć. prosze o pomoc
mój łobuz kochany :P:P
Tazacz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 12:37 pm

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: Tazacz »

Ja mam szczurka od zaledwie kilku tygodni, ale myślę że nie można cofać ręki jak ugryzie, wiem że to odruch, ale trzeba sie powstrzymać.
I ja też teraz mam pytanie. Czy jak dokupię koleżankę mojej Amelii (tak ją postanowiłem nazwać :P) to jak je połączyć? Zmienić trociny i od razu dwie wpuścić czy jak? Bo czytałem że terytorium nie może pachnieć starym właścicielem.
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 1:31 pm przez Tazacz, łącznie zmieniany 1 raz.
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

Odp: Mój szczurek strasznie sie boi.

Post autor: magda18 »

Tazacz, zajrzyj do tematu 'stadko':) To dział poświęcony tylko i wyłącznie łączeniu:P Tam znajdziesz odpowiedzi...Pozdrawiam i powodzenia:)
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”