Toruńska gromadka - Nefri i Czarna

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Mortycja93 »

Czarna urodziła się 30 listopada. Jak mogę naprawić te błędy? Teraz Czarna śpi teraz w hamaczku a Nefri do niej zajrzała i odeszła...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: limba »

No jesli nie ma wyraznej agresji to dopoki mozesz je obserwowac to na razie zostaw. Ja na wszelki wypadek na noc bym jeszcze rozdzielia. A jutro znowu spotkanko. Czarna jest mlodziutka a to duzy plus. No i najwyrazniej nie czuje zagrozenia skoro poszla spac ;) .
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Landrynka »

może jeszcze je wypuść trochę, żeby pobiegały? wybiegany szczur=spokojniejszy szczur. a im szczur spokojniejszy tym mniej skory do bójek. jeśli będą się tylko delikatnie podgryzać nic nie rób. ale śpij z z głową i ręką w klatce.
i najwazniejsze: nie faworyzuj żadnej.
dla obu jest to duży stres. Nefri dawno nie widziała innego szczura, a Czarna nagle znalazła sie w obcym miejscu, bez mamy i swojej starej opiekunki. na dodatek jakieś wielkie coś z czerwonymi ślepiami ciąga ją za uszy ;) .
kurde, dobra jestem w teorii :). zobaczymy co będzie jak będę musiała przeprowadzać łączenie ;D

edit: o limba mnie wyprzedziła :) .
rozłączyc tez możesz ;) .
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Bulletproof »

Trzymam kciuki za łączenie. Czarnulka naprawdę fajna jest ;) Trochę chyba spokojniejsza niż siostry (a przynajmniej taka się wydawała) :) Wydaje mi się, że skoro mimo takiego szybkiego łączenia jakichś dużych starć nie było to raczej powinno być dobrze :) Na noc to ja bym jednak je rozdzieliła, wydaje mi się, że tak będzie bezpieczniej(chociaż ja tam sie nie znam ;D, ale ja bym tak zrobiła).
Ja to nawet na noc w klatce bałam się ją z siostrami zostawić, chociaż wcześniej biegały razem trochę i musiała się te parę godzin przemęczyć w transporterze. Do tego cały czas je pilnowałam jak biegały, coby się na nią nie rzuciły czy coś (może ja przewrażliwiona ;D). Ale w sumie za dużych starć nie było za bardzo. Później i tak siedziałam jak najdłużej w nocy (żeby tam mniej była w tym transporterze), bo mi jej szkoda było :P
Myślę, że trochę wolniejsze łączenie będzie też lepsze z tego względu, że ona się do Ciebie bardziej też przyzwyczai i otoczenia. No i odpocznie po tej podróży i wrażeniach ;)

( A tu jeszcze kilka zdjęć małej jakby ktoś chciał zobaczyć, z wczoraj:
ObrazekObrazekObrazek
hmm... mam nadzieję, że sie Mortycja nie obrazi, że je wklejam, bo to w końcu jej temat i szczurek ;) , ale nie mogę sie powstrzymać, bo taka ślicznotkę trzeba pokazać ;) )
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: limba »

Achhhhh, czarnuszka..... <serduszka>

cudna... ;D
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Mortycja93 »

Nie nie obraziłam się ;) No ale cóż Nefri znowu próbuje małą targać :-\ Mówię mamie że je rozłączy na noc ale ona oczywiście wie lepiej :-\ " I co będziesz je tak codziennie rozdzielała? Muszą się dogadać składaj starą klatkę i ją schowaj. Nie pozagryzają się." Noi właśnie tak to jest jednak ja i tak postawie na swoim :P Czarna chowa się odrazu do takiego "hamaczka" - boi się Nefri. ehhh :(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: limba »

Uwielbiam jak mamy wiedza lepiej.Ciekawe (odpukac) jakby jednak racji nie miala...

Jesli mala targa to rodzielic... Musza sie poznac. Powiedz mamie ze chyba tez by nie miala ochoty z obcym od razu w jednym pokoju spac.
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Mortycja93 »

No więc tak - wczoraj wypuściłam dziewczyny na łózko (wcześniej jak Nefri była jeszcze sama często spędzała tam czas) na początku Nefri nie zwracała uwagi na Czarną, a mała za nią biegała dopiero po jakimś czasie Nefri znowu zaczęła ciągnąć Czarną za uszy, kark jak przestała mała nadal za nią biegała i zaczęła ją iskać więc za chwilę Nefri zaczęła wylizywać jej uszy, a później zasnęły przy mnie.
Dzisiaj rano - Na górze klatki jest taki no niby hamaczek, ale to bardziej taki woreczek z polaru ;) Czarna właśnie tam w nim śpi, natomiast Nefri na dole zrobiła sobie gniazdko z siana i tam spędza czas kiedy dziewczyny spotykają się na środku klatki, czy też na górze u Czarnej wszystko jest ok. natomiast kiedy mała zeszła na sam dół Nefri zaczęła ją gonić Czarna uciekła na górę, później po jakimś tam czasie Czarna znowu zeszła na dół i Nefri ją złapała tj. łapki na szyje, kark i zaczęła ją iskać i wylizywać :) Na razie śpią bo w końcu teraz jest szczurza noc :P Myślę że wszystko jest na coraz lepszej drodze... A co wy o tym myślicie? Załączam kilka fotek dziewczyn oraz klatki :)

Fotki klatki:
http://img45.imageshack.us/img45/4541/szczury007ux4.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/8895 ... 004fj6.jpg

Fotki Nefri:
http://img179.imageshack.us/img179/8050 ... 003ra2.jpg
http://img179.imageshack.us/img179/4373 ... 005vp1.jpg

Fotki Czarnej :
http://img530.imageshack.us/img530/5697 ... 006eu4.jpg
http://img184.imageshack.us/img184/6071 ... 002kq8.jpg
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Landrynka »

ja myślę, że jeśli śpią razem to jest dobrze.
możesz dać im do klatki więcej norek i innych atrakcji. żeby miały gdzie sie od siebie chować. i ogólnie pustawo. w tej norce chyba razem sie nie zmieszczą.

śliczna jest ;)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Mortycja93 »

tak wiem ... Właśnie w przyszłym tygodniu wyruszam żeby czegoś tam poszukać do klatki :) Poza tym szperałam dziś w starych rzeczach i znalazłam co nie co teraz tylko muszę to jeszcze przygotować do ich użytku ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Telimenka »

ooo nowego Ogonka masz :) jesli przesliczna wymiziaj ja ode mnie. Faktycznie pustawo, masz pole do popisu ciekawe jak pozmieniasz. Zamiesc zdjecia ja jeszcze troche bede meblowac moim Pierdołkom wiec sobie ukradne moze jakies pomysly :). Jak spia razem to raczej nie powinno nic zlego sie stac a co do dawnijszych postow tez nie znosze jak rodzice sie wtracaja jak nie wiedza. W Szczury u mnie nie ale inne rzeczy ehh ::) 3swiaty z nimi ale to tak offtopujac.

Reasumujac wielkie mizianie dla Pannic :-* :-*
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Bulletproof »

I jak tam dziewczyny? Dogadują się jakoś? :)

Czarna w tym polarku różowym to mi przypomina na tym jednym zdjęciu... niemowlę w beciku :D ;)
Nefri też bardzo fajna, taki rudzik :) Imię ma fajne, jakoś mi się podoba bardzo :)


Kurcze, ja to się teraz zastanawiam kiedy te nasze siostry (tzn. moje i Twoja te urodziny mają), bo w ogłoszeniu wychodzi, że 30- stego, a właściciele mi powiedzieli, że 28-ego. Także dziś by 2 miesiące kończyły ;)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Oleczka »

niom wlasnie napisz jak tam sie im uklada :) dobrze juz ? :)

tak a czarnulka w tej norce to slodziuchno wygloda :) Pasuje brunetce taki odcien rozu :D :P
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Mortycja93 »

Tak dziewczyny już się dogadały i jest wszystko super :D
Bulletproof - no właśnie no to kiedy nasze maluszki się urodziły ???
Na dowód dobrych układów moich dziewczyn załączam fotkę, niestety modelki sie ruszyły bo wielkie coś z wielkim czymś (czyli ja z aparatem :P) zakradło się im podczas snu :P
I bardzo bym poprosiła moda o zmienienie tematu na "toruńska gromadka - Nefri i Czarna" Tym razem na długo - póki nie przybędzie do mnie 3 ciur :D
http://img352.imageshack.us/img352/1855 ... ynyja1.jpg
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Nefri i Czarna - łączenie

Post autor: Oleczka »

heheh nie mam wiecej pytan- milosc jak sie patrzy :)
super ze sie udalo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”