Mufa - 04.06.2008

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Baszek
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 04, 2007 12:17 pm

Mufa - 04.06.2008

Post autor: Baszek »

Była pięknym szczurkiem z fenomenalnym instynktem. Podporządkowała sobie Komara (drugą szczurę) i nigdy nie dała się do końca oswoić. Była wielkim psujem, przegryzaczem kabli, obgryzaczem ścian, mebli i małym, kochanym kradziejem.
Wczoraj zostawiłam je same na cały dzień - ok. 16 godzin. Niepierwszy raz, z zachowaniem środków ostrożności tzn. zostawiłam otwarte okno, dużo wody, jedzonko, klatkę postawiłam w cieniu. Gdy wróciłam około północy, mała była w tragicznym stanie :(. Ledwo stała, liznęła tylko kilka razy wodę z palca, kilka razy ulubione Danio...ale było coraz gorzej. Brałam ją na ręce, chciała mi uciekać, ale właściwie pełzła, nie mając zupełnie siły.
Znalazłam całodobową lecznicę, tu, na forum. Niestety, strasznie daleko ode mnie (ja z ok. Wieczystej w Krakowie, lecznica na Bieżanowie). Gdy wysiadłam z nocnego, czułam, jak mała łapie bezdechy, z jakim trudem oddycha. Wzięłam ją na ręce, żeby miała więcej tlenu. Niestety, na nic się to zdało. Po chwili wyzionęła ducha, zanim zdążyłam z nią dojść do weta ;(.
Nie wiem, co było przyczyną śmierci - mała jest z zoologika, więc podejrzewam jakąś chorobę genetyczną. Nie chciałam jej kroić dla uspokojenia ciekawości.
Żałuję, że czasu nie można cofnąć. Może zwróciłabym większą uwagę na to, że przedwczoraj nie wyszła z klatki pobiegać, tylko spała? Wtedy nie widziałam w tym nic dziwnego, wiele razy zdarza się ciurom leżeć mimo otwartych drzwiczek. Może wróciłabym wcześniej do domu i dałoby się jeszcze coś zaradzić. Nie wiem. I chyba nie ma sensu gdybać.
Mam nadzieję, że nie cierpiała długo.
Obrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Mufa - 04.06.2008

Post autor: Babli »

:'( Dla Mufki[*][*][*][*][*][*][*]...
Awatar użytkownika
Orvokki
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 30, 2006 9:50 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mufa - 04.06.2008

Post autor: Orvokki »

I to jest najgorsze.. jak sobie myślisz, czy cierpiała.
Moja Niuńka wczoraj odeszła :( Tyle, że u mnie nie było żadnych objawów, wyglądała i zachowywała się normalnie..

Za Mufkę [*] ;(
Baszek
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 04, 2007 12:17 pm

Re: Mufa - 04.06.2008

Post autor: Baszek »

Posklejałam sobie wszystko do kupy i mam wrażenie, że to był wylew... Wyraźne powłóczenie prawą łapką, wrażenie, że nie jest w stanie lizać ani przełykać (prychała jak usiłowałam ją poić) i że następuje coraz większy paraliż. Coraz większe problemy z oddychaniem, w ostatnich minutach życia długie bezdechy. No i fakt, że stało się to zupełnie nagle, u młodej 7-8 miesięcznej dziewuszki.
Nie wiem tylko, co teraz zrobić z Komarem (siostra Mufy). To szczura dobrze zżyta z człowiekiem, bardzo uległa, taka ciapowato-kluskowata. Boję się, że jak jej dorzucę towarzyszkę, to przeżyje silny stres związany z ustalaniem hierarchii itd. A z drugiej strony wiadomo, jak jest z samotnymi szczurami.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mufa - 04.06.2008

Post autor: Magamaga »

Weź młodą szczurkę - wtedy ustalanie hierarchii będzie łagodniejsze.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”