KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nina »

Landrynka pisze: przez 1,1 naprawdę mało który szczur przelezie, no chyba, że jakiś 3tygodniowy ::)
Nie przelezie ;) Przetestowałam na Okruszkach, które były na prawde maleńkie :P Przez 1cm to mi tylko mysz wyłaziła ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: gosiaciereszko »

hmm... ta wysokość to dotyczy wysokości całej kaltki czy do pierwszego pięterka? Ogólnie mam klatkę wysokość 75cm, szerokość 31, długość 50cm. Na początku były 3 pięterka, wysokość 18 cm. Zdjęłam pierwsze pięterko i jest teraz do wysokości 38,5 cm licząc od parteru.2 pięterka mają starą wysokość czyli 18 cm.
Taka klatka starczy dla 3 szczurów? Na razie mam 2, ale się zastanawiam nad 3

***
a ten kalkulator jest dla mnie dziwny;p

Posty scalone. Używaj opcji "edytuj". /Agata
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nakasha »

Nie, ta klatka nie starczy dla 2 szczurków ;). A już na pewno nie dla samców. Przydałoby Ci się coś o szerokości co najmniej 45 - 50 cm, długość przynajmniej 70 cm a wysokość - ile wlezie ;).

Masz typową klatkę chomiczą, jest za mała dla szczurków ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: gosiaciereszko »

kurdeee, gdzie takich klatek szukać??? ostatnio wywaliłam na klatkę 130 zł, kupiłam największą jaka była.
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nakasha »

Polecam allegro.pl =). Jest taniej i większy wybór ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: gosiaciereszko »

hmm w kalkulatorze wyszło że dwa szczury się mieszczą, nie wiem mi się wydaje że im ta klatka starcza. Mój mały woli się wspinać niż biegać, a duży to tylko chrapie;p najwyżej coś pokombinuje z połączeniem klatek, jak się takie klatki łączy, coś piłujecie i jak łączycie elementy? Mam jeszcze jedną małą chomiczą i średniej wielkości dla świnki morskiej.

o, mam identyczną klatkę

http://devijaar.w.interia.pl/klatki/plytka75.jpeg
zalety: wysoka. ma szufladę. dużo drzwiczek. istnieje wersja ocynkowana i lakierowana.
wady: tylko 32 cm głębokości i tylko 52 szerokości. druciane pięterka. zbyt mały domek i sprężyny do wyjęcia.

tylko wyjęłam pierwsze pięterko i wstawiłam kilka patyczków do wspinania.

***
a domek rzecz jasna wywaliłam wraz z kołowrotkiem

Posty scalone. Używaj opcji edytuj. /Agata
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nakasha »

wady: tylko 32 cm głębokości i tylko 52 szerokości
No właśnie ;). Dorosły szczur z ogonem ma długość średnio 45-50 cm. W takiej klatce ledwo się obróci ;)

Możesz kupić klatkę większą: szerszą i dłuższą, ale niższą - na dół, a tą chomiczą położyć na górę.

Ja to robię w ten sposób:
W klatkach zazwyczaj są drzwiczki na górze - w suficie. Z klatki dolnej, z sufitu wyjmuję te drzwiczki. Kładę na nią klatkę górną (bez kuwety), w rogach przymocowuję na haczyki lub zaczepy.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nyja
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 10:56 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nyja »

Mam klatkę 58x37 i wysoką na 56cm, na razie Melkor mieszka w niej sam (już pisałam kilka razy dlaczego) ale gdyby kiedyś posmutniał i zapragnął kolegi to zmieści się mu w niej? Kalkulator mówi że tak ale może ktoś mi jeszcze powie "żywy" ;)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: S. »

Dokładnie, wychodzi że w klatce mogą mieszkać 2 szczurki.
Ale wiadomo: im większa klatka, tym lepsza.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Nakasha »

Nyja, osobiście nie trzymałabym w niej 2 szczurków. Możesz kupić klatkę dłuższą i szerszą na dół, a tą którą masz postawić na górę :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: yss »

gosiaciereszko: nie panikuj :) młode szczury z powodzeniem mogą mieszkać. za pół roku [lub np 4 miesiące, nie wiem w jakim wieku są twoje myszaki] odsprzedasz klateczkę, najlepiej na forum chomiczym :) trochę dołożysz i kupisz coś fajniejszego.
niestety sklepy zoo [takie zwykłe] zdzierają za większe klatki. taka jaką ty masz kosztuje na sieci 99 zł plus wysyłka ok 10 - 15 zł. ale klatka 70x40x80 [fajna dla dwóch - trzech samców lub najwyżej 4 średnich samiczek] kosztuje 120 plus wysyłka. w tej chwili jest taka do sprzedania w szczecinie, ogłoszenie wisi u nas na forum :) używana, za 70 zł.

widziałam 3 spore samiczki [jedna ponad półkilowa] w takiej klatce jaką masz. uwierz mi, ich poruszanie się w klatce to było kilka kroków - obrót - kilka kroków. nawet na dole w kuwetce. taka klatka jest do przyjęcia chyba tylko wtedy, gdy szczury mieszkają prawie luzem w pokoju i są tylko na noc zamykane. albo na dzień :) albo wcale :) a jeżeli możesz je wypuszczać rzadziej, pomyśl już teraz o większej klatce.

i nie przejmuj się, że dopiero kupiłaś nówkę a tu się okazuje, że trzeba wymienić - ja kupiłam dużą [70x40x80] dla 4 dziewczynek i po miesiącu wymieniłam na większą, a tamtą odsprzedałam.

możesz ewentualnie dołączyć pod spód klatkę świnkową, np 70-tkę, powierzchnia 70x40, [może nie trzeba będzie nawet osiatkowywać, jak samce duże wyrosną, a jak nieduże, to siatką ocynkowaną owinąć - sporo o tym jest wątków na forum :)]
i wtedy nie zagracać 'świnkowego' dołu, a w tej co masz teraz pozawieszać hamaki. i jakąś półeczkę, np z miseczką. szczury lubią spać wysoko, ale swobodę poruszania się tez lubią mieć. i będą ją mieć u dołu :) ale wymiana jak maluchy podrosną wydaje się jednak lepszym pomysłem. sama się przekonasz że szczury mają to w sobie, że im człowiek chce nieba przychylić :P

nyja ta klatka to takie szczurowe minimum :) teoretycznie przy dobrym zagospodarowaniu i częstych i długich wybiegach powinno być ok, ale powiem tak - moje szczury na co dzień mieszkają w naprawdę dużej klatce i na wybiegi wychodzą jak z łaski :P a czasem w ogóle olewają i zamiast iść na wybieg, idą spać. jak przez 2 dni musiały się pokisić w takiej jak ty masz, wypryskiwały z niej na wybieg jak szalone i biegały jak obłąkane strasznie długo - ewidentny znak, że było im tam za ciasno, żeby rozprostować nogi i poruszać się sensownie... a ta klatka miała jeszcze dostawkę z mniejszej klatki :)
wydaje mi się ona jeszcze zbyt mikra dla porządnego życia szczurów - chociaż uważa się, że wystarczy dla jednego czy dwóch :) możliwe, jeśli są to niewielkie szczurki i mają dużo wybiegów.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: pin3ska »

A ja wlasnie zastanawialam sie, czemu czesto moje szczury nie maja ochoty wyłazic :P Czasem sama je wyciagalam na kanape, a i tak niektore myk i z powrotem do klatki :P Zeby bylo smiesznie i tak zawsze ktorys cos zmaluje, np. wczoraj Gryzak załatwił modem i głośniki :P, a w zasadzie kabelki do nich ;D Ja zartowalam, ze widocznie puszczalismy za glosno muzyke i postanowil to ukrócić :D ;D ;D

Powierzchnie mieszkaniową ja powiekszam dodatkowo tarasami i koszyczkami. Dzieki temu kazdy moze sie gdzies zaszyc jak potrzebuje samotnosci.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: strup »

Ja mam taka klatkę http://www.fretka.pl/ver2/produkt.php?id=80 na razie dla 8dziewczynek, niedługo będzie w niej 10.
Jak myślicie, czy wystarczająca dla 10bab? Dziewczyny mają ją otwartą kiedy tylko jestem w domu. W nocy także, jeżeli śpię w tym pokoju co one.
Nie ma mnie w domu średnio 6godzin dziennie - szkoła. Jeżeli gdzieś wychodzę później zostawiam otwartą. Chodzi głównie o to żeby nie była otwarta jak pies jest w domu sam.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: yss »

strup: tak, jest wystarczająca nawet dla 12 :) to ogromna przestrzeń i na pewno się nie pogniewają, jak będą zamknięte. :) pewnie też będą ci na wybieg wychodzić średnio chętnie... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: strup »

yss No w sumie nigdy nie było tak, zeby klatka stała pusta, zawsze któraś tam zostaje. ;D
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”