Problem z oswojeniem

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

maniekpl
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:28 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: maniekpl »

Szczurka ma w klatce miseczkie z jedzeniem i woda, kostkie z wapnem. Domek, rolkie od papieru toaletowego, ktora chetnie gryzie albo probuje wciagnac do domku i powieszony kawalek sznurka, ktory ciagnie i gryzie albo sie po nim wspina. Czegoś jeszcze jej brakuje?
__________________________________________________________________
Szczur co wychodzi z klatki albo co podstawiam mu rekie to gryzie mnie. Lekko ale zawsze skore mam przeciętą. To raczej oznaka agresji czy zainteresowania?

posty połączone.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: ogonowa »

Moze nie agresji a poprostu chce spróbować jak smakujesz.Napewno nie agresja bardziej strach.
W pierwszym poście nie napisałeś ,ze masz problem z oswojeniem tylko wymieniles wypozazenie klatki nie mozna bylo odrazu ?
Nie wiem czego jej brakuje...Cierpliwego właściciela oswajanie trwa czasem nawet 3 miesiące także cierpliwości.
Ile masz już szczurke ?
Szczur amotny szczur nieszczęśliwy pamiętaj i koniecznie spraw sobie drugiego ogonka.

Co jeszcze ?
Chyba to wszystko
Powodzenia w oswajaniu :)
maniekpl
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:28 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: maniekpl »

od 19 września mam ją ;)
Szczurka chyba tak sie nie boi. Czasami sama wychodzi z klatki na łóżko i podchodzi do mnie. Ale na rece jeszcze nie daje sie brac
Adzikowska
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 26, 2008 5:17 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: Adzikowska »

Mój szczurek jest ze mną od 4 miesięcy i dalej sam nie wychodzi z klatki:/ Niektóre tak mają. Muszę ją wyciągać na siłę, tobie radziła bym to samo, miej ją przy sobie jak najczęściej. Mała poczuje, że u Ciebie jest bezpieczna:)
Obrazek
maniekpl
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:28 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: maniekpl »

Jak wyciagałas ja na poczatku z klatki to nie gryzla?
Adzikowska
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 26, 2008 5:17 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: Adzikowska »

Gryzie twoją rękę, bo nie jest przyzwyczajona do jej zapachu. Najlepiej ubierz sobie jakąś grubą rękawiczkę i wyciągaj ją na siłę, potem możesz ją dać na ramię i głaskać zobaczysz po paru razach przestanie się bać twojego dotyku, a tym samym przestanie gryźć. Najlepiej spraw sobie drugiego szczurka, we dwójkę będzie im raźniej i łatwiej się oswoją:) Powodzenia!
Obrazek
maniekpl
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:28 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: maniekpl »

Moja szczurka jest ciekawa swiata. Ale zawsze konczy sie tak ze wyjdzie z klatki dojdzie do reki zalapie zebami za rekie i ja rekie zabieram. Troche sie naczytalem o tych ugryzieniach i chyba lekko sie boje ;D
Adzikowska
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 26, 2008 5:17 pm

Re: Problem z oswojeniem

Post autor: Adzikowska »

Musisz ją brać na ręce, bo jeśli ona nie będzie miała kontaktu z tobą to zdziczeje. Najgorszy pierwszy raz, potem już pójdzie łatwo. Przełam się a nie pożałujesz :)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”