Nie ma szczurków [*][*][*][*][*][*][*][*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Telimenka »

Uj... "moja" corcia... :-\ Niech sie trzyma! Da rade bo to silne gnojstwo jest
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Z Baciorem powoli wracamy do normy. Nadal jest na antybiolach i pani weta jak usłyszała, że chciałabym wziąć na tymczas zaświerzbione samiczki załamała ręce. Dla Baciora, w obecnym jej stanie świerzb mógłby się skończyć bardzo źle - mam więc szlaban na tymczas.
Mała jeszcze trochę "świszcze" przez nosek, za to podtyła. Rozdłubuje sobie martwicę, która powstała po Enro i regularnie świeci dziurą w boczku.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: odmienna »

uff- dzielne Batmanisko :)
...no nie, nawet na oko wet ma racje- osłabiony antybiotykami organizm i świerzb- strach pomyśleć.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Po 3 tygodniach odstawiliśmy antybiotyk, niestety pani wet mówi, że choroba może pozostawić ślad w płuckach czy serduszku Baciora - mój słodki biedny naleśnior :(.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: limba »

Maga a kontrolne RTG?

Moze nie bedzie tak zle. Patrz Klapek... mial taki dramat w plucach ze doktorka nawet fotki RTG zrobila, i rokowala bardzo ostroznie. Wczoraj bylismy na kontroli, i oczy jej wyszly i mi tez bo obie spodziewalysmy sie zwloknien, nie dokonca powietrznych pluc a tu niespodzianka. Zostalo jeszcze tylko z jednej strony malenka zmiana. W pozycji bocznej pluca wygladaja jak u absolutnie zdrowego szczura. Jeszcze jestesmy 2 tyg na antybiotykach i ACC.

Trzymam bardzo mocno za Baciorkę kciuki, oby i u niej w pluckach bylo juz tylko lepiej. My za to mamy przesuniete serce. :-\
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Telimenka »

Ehhh to dobrze ze z malurka juz lepiej, ucaluj ja od mamusi i powiedz zeby byla dzielna :-* :-*
Reszta tez wysciskaj itp
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Znalazłam u Batmana jakiegoś guza. Nie wiem jak mogłam coś tak dużego przegapić. Jest pod paszką, z lewej strony - jest miękki, "płynny" w środku.
Nie wiem co mam robić... :'(
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Przejrzałam cały temat, i mi smutno. Nie będę umiała się pożegnać ze swoimi potforami, a boję się że to już niedługo.
To ten guzek Baciorka mnie tak nastroił :'( .
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Nina »

Maga, to pewnie typowy gruczolak.
Będziecie wycinać?
Trzymamy kciuki za Batmanke ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Na razie nic nie wiem, bo musimy iść do weta, a moja ulubiona wetka się przeprowadziła, więc mamy dylemat. Muszę się umówić, bo najsensowniejsza szczurowa wetka ma macierzyński podobno i bywa rzadko w przychodni.
Zabiegu trochę się boję, bo Bacior ma wciąż lekkie problemy oddechowe, częste czkawki itp.
Na razie jestem cała głupia - to że gruczolak to źle czy dobrze?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Nina »

Gruczolaki są zazwyczaj łagodnymi guzkami, ale szybko rosną. Jeśli szybko się je wytnie, nie dają przerzutów (z czasem mogą sie zezłośliwić), choć nie wykluczone, że pojawi się następny (moja Solisia miała 3)
To najczęstsze guzki u samic.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: odmienna »

Maga, no coś Ty...przecież Batman tak łatwo się nie da! to dzielna szczura :-* .
Gruczolak to co prawda nowotwór, ale łagodny, nie nacieka, nie niszczy okolicznych tkanek, zwłaszcza w takim dostępnym miejscu, to nie tragedia a już na pewno nie powód, by myśleć o pożegnaniu ;) ( ech, takie pomysły, to chyba wina listopada- byle do wiosny :P )
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Magamaga »

Dzięki za pocieszenie i wsparcie...
Batmanek niedawno miała pierwsze urodziny - macie rację, to nie czas na pożegnanie...
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: Babli »

Maga, dokładnie! Za młoda jest :) Mocno trzymamy. Całą 10+ja.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tuptuś, Milka, Batman i Fiona

Post autor: zalbi »

o, to ja nie wiedziałam, że przez czkawki może nie byc operacji..


trzymam mocno kciuki, będzie wszystko dobrze. Ona chce przyciągnąć Twoją uwagę bardziej a jak juz tak przyciągnie bardzo to powie Ci, że z nia wszystko dobrze i wszystko zniknie. =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”