ehh ciezko mi:((

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: zalbi »

no to kup wiekszą klatkę. Bo ta jest za mała nawet dla jednego szczura. Więc lepiej już kupić na dwa.


Biorąc szczura nie wiedziałaś, jaka wiąże się z tym odpowiedzialność i wydatki? Do tych wydatków wlicza się też odpowiednia, duża klatka i towarzystwo drugiego szczura.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Agata »

A czy macha przy tym uszkami w charakterystyczny sposób?
Jeżeli tak, to ma ruję. To normalne. ;) Nic strasznego. (Moja Lala to chodzaca ruja. ;> Każdego wieczoru, dzień w dzień, przysięgam.)

>>KILK<<
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Nakasha »

Szczury to zwierzęta stadne i koniecznie potrzebują towarzysza tej samej płci!

Szczury to zwierzęta ruchliwe, lubiące biegać, skakać i wspinać się, poza tym dorosłe osobniki mają średnio 50 cm długości z ogonem, więc jak sobie wyobrażasz trzymać szczurka który ma 50 cm długości w klatce o wymiarach 30x30? Taka klatka byłaby za mała nawet dla chomika... Szczury potrzebują dużej, przestronnej klatki.

Oswajanie to czasem długi i powolny proces. Wymaga od opiekuna cierpliwości, troski i miłości... i w wypadku Twojego ogonka również delikatności i łagodności.


Proponuję, żebyś zaczęła sobie oszczędzać na odpowiednią klatkę (ale tak na poważnie oszczędzać) i jednak zaadoptowła drugą szczurkę.

Dobro zwierzęcia powinno być ważniejsze, niż Twoje zachcianki... Jak nie chcesz doadoptować towarzyszki dla swojej szczurci i zamierzasz trzymać ją w za małej klatce, to lepiej będzie, jeśli zapewnisz jej dobry, odpowiedzialny domek i stado u kogoś z forum...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
fiftikamka
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 9:39 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: fiftikamka »

Moj szczurek tez jest samotny.. ale jakos nie wydaje mi sie zeby był jaki smutny z tego powodu.Spędzam z nim jakies 5-6 godzin dziennie :P nawet nie pytam o drugiego szczura bo Czesio to mały niszczyciel wiec sie na drugie nie zgodza ale moze kolezanka bedzie miała szczurka to bedzie miał kolege albo kolezanke :)
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: szpaczek »

co to kupna klatki na allegro:ja kupiłam swoja klatke,szynszylówke na allegro za 52 złote,jechałam po klatke z bratem ale czesto sa duze okazje na allegro,moze jest jakas oferta z twojego miasta czy cos
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Nakasha »

fiftikamka, samiec i samica będą się rozmnażać. Absolutnie nie można ich puszczać razem, nawet pod "nadzorem", bo krycie zajmuje im kilka sekund.

Szczur samotny to szczur nieszczęśliwy. Zobaczysz różnicę w zachowaniu swojego szczurka, gdy dołączysz do niego na stałe kolegę. Obecność drugiego ogonka jest niezbędna do prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Porozmawiaj z rodzicami, poczytaj to forum, postaraj się ich przekonać. Szczur samotny cierpi, a Ty nigdy nie zastąpisz mu towarzysza tego samego gatunku i płci.

Nie wszystkie szczury dobrze znoszą obecność obcych szczurów, a jeśli będą się widzieć tylko co jakiś czas raczej się nie zapamiętają ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
fiftikamka
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 9:39 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: fiftikamka »

Czytałam to forum zanim sobie kupiłam szczura i wiem ze samotne sa nieszczesliwe ale zawsze lepiej byc samemu niz odrazu połknietym przez węża :/ teraz bede mu kupowac wieksza klatke to może znajdzie sie miejsce dla kolegi ;]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: ehh ciezko mi:((

Post autor: Nakasha »

fiftikamka, najlepiej by było, gdyby miejsce na kolegę znalazło się na pewno. Szczury dopiero w stadzie są szczęśliwe :). Jeśli planujesz adopcję po zakupie klatki, to wspaniale, Twój ogonek na pewno będzie zadowolony ;).

"Ratowanie" zwierząt powinno być przeprowadzanie z głową i ze znajomością podstaw opieki nad nimi ;). Cierpi mnóstwo zwierząt i zawsze jest jakiś ogonek "do uratowania", więc takie akcje powinny być wcześniej przemyślane i zaplanowane. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”