Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
corvus
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 04, 2008 11:40 am
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: corvus »

Aktualnie, cóż...
Manifest Komunistyczny Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Cóż, myślę, że jako ciekawostkę można polecić do przeczytania. ;)
Ponadto podręcznik główny do Crystalicum, ale tutaj mogę polecić już tym, którzy interesują się chociaż trochę tzw. RPGami (czy jak kto woli grami fabularnymi).
Jerso Ales
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 14, 2008 1:45 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Jerso Ales »

Ja przeczytałem "Mikołajek" Sempe Gosciny i zaraz kończe ksiązke tego samego autora "Rekreacje Mikołajka i "Ania z Zielonego Wzgórza"
[spam]
Wycięte przez: Ania
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

Stephen King 'Ręka Mistrza'.
Uwielbiam Kinga ;D !
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: maua_czarna »

Nue pisze:Stephen King 'Ręka Mistrza'.
Uwielbiam Kinga ;D !
i jaka jest ta ksiazka?:) Ja tez uwielbiam Kinga,mam to po mamie :D tata kupil jej na imieniny RM, ale ja sie nie zabralam poki co do niej. Warto?

Czytam teraz Koraline,czwarty tom Harry'ego Pottera (mozecie sie smiac,ale nie czytalam wczesniej tej serii,bo nie lubie robic czegos,kiedy wszyscy to robia...taka moja przekora glupia ;) ) i "Drewniana twierdze" Pilipiuka.
Czy ktos z Was czytal Koraline? Jakie jest Wasze zdanie na temat tej ksiazki?
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

maua_czarna pisze: i jaka jest ta ksiazka?:) Ja tez uwielbiam Kinga,mam to po mamie :D tata kupil jej na imieniny RM, ale ja sie nie zabralam poki co do niej.
Hmm... dość wciąga, ale to już nie ten dobry stary King, mam wrażenie. Niemniej przeczytać można ;)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
kosodrzewko
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 11:20 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: kosodrzewko »

Właśnie połknęłam "Suad- Spalona żywcem", polecam :)

Wcześniej "Ćpun", bardzo fajne, bo lubię ogólnie taką kontrowersyjną tematykę, ale trochę się ta kniga ciągnęła ;)

Teraz zaczęłam "Byłam schizofreniczką" B.Rosiek, i mimo że była mi bardzo polecana i temat mi dość znany, to jakoś się wciągnąć nie mogę.


Ja czytałam Kokainę! Ale dość dawno temu, z tego co pamiętam poszło mi szybko, za szybko :P
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: maua_czarna »

Nue pisze:Hmm... dość wciąga, ale to już nie ten dobry stary King, mam wrażenie. Niemniej przeczytać można ;)
Ehh..wlasnie tego sie obawialam, bo juz dawno nie czytalam niczego, co byloby "dobrym starym Kingiem" :)
kosodrzewko pisze:Wcześniej "Ćpun", bardzo fajne, bo lubię ogólnie taką kontrowersyjną tematykę, ale trochę się ta kniga ciągnęła ;)
czytalam daaawno temu i z tego co pamietam, to mi sie podobala. pamietam nawet z grubsza fabule,wiec nie moglo byc inaczej ;)
kosodrzewko pisze:Ja czytałam Kokainę! Ale dość dawno temu, z tego co pamiętam poszło mi szybko, za szybko :P
Kokaine tez czytalam i Lot Komety rowniez ;) .Z tej tematyki podobala mi sie jeszcze bardzo Milosc w Berlinie. Chociaz tez czytalam ja dawno temu, to bardzo zapadla mi w pamiec i uwazam,ze warto z tego typu literatury siegnac po te ksiazke.

Ale ja pytalam o Koraline :D :D
Co do Koraliny: Przeczytalam ja doslownie w "chwilke". Jakos tak zaskoczylo mnie to, ze zdania w tej ksiazce sa takie proste...sama nie wiem,co o tym myslec. Opisy wydaly mi sie jakies takie...no czuje niedosyt. Przyznam, ze przeczytalam, poniewaz niebawem do kin wchodzi bajka na jej podstawie.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

maua_czarna pisze: Ehh..wlasnie tego sie obawialam, bo juz dawno nie czytalam niczego, co byloby "dobrym starym Kingiem" :)
Polecam 'Bastion'. Księga o rozmiarach epopei, bardzo wciąga i przyzwoicie przetłumaczona. I 'Wielki Marsz'. I 'To!'. I 'Cujo'. Zakładając oczywiście, że jeszcze nie czytałaś ;D
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
kosodrzewko
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 11:20 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: kosodrzewko »

Jezu, a "Samotność w sieci", czytałam z zapartym tchem, bo ogólny sens był mi dość bliski ::)
Chociaz nie cała fabuła. Bardzo fajna książka.

W szpitalu czytalam... "Niania w nowym jorku", połknełam błyskawicznie.

A no i jeszcze ostatnią część Harrego Pottera, niezależnie od tego jakie są opinie na temat tej książki, np. że to tylko dla głupców, to płakałam rzewnymi łzami. Tak jak po śmierci Syriusza :'(
Ale nie znam kobiety która by nie płakala po Syriuszu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

kosodrzewko pisze:Tak jak po śmierci Syriusza :'(
Ale nie znam kobiety która by nie płakala po Syriuszu :D
HA! Już znasz. :P
Ja tam ocierałam łezki w dworze Malfoyów, a Srebrnej Łani nie mogę w spokoju czytać, bo mi się literki rozmywają...
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: ogonowa »

kosodrzewko pisze:ostatnią część Harrego Pottera (..) Tak jak po śmierci Syriusza :'(
Ostatnia część?
Ostatnia to "Insygnia Śmierci". Syriusz umarł w piątej "Zakonie Feniksa"...
Osobiście przeczytałam dwie książki po 700 str. (Harry Potter, dwie ostatnie części) w 2 tygodnie..Cienko, kurcze.. A miałam to przeczytać w 3 dni..

Obecnie czytam, "Ten Oby", a raczej "już przeczytałam" (lektura ;) )
A kolejna lektura podobna jakaś nudna, długa [400str.] i jakaś na "A", chyba...


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

ogonowa pisze: Ostatnia to "Insygnia Śmierci". Syriusz umarł w piątej "Zakonie Feniksa"...
No, właśnie to mniej więcej wynikało z postu kosodrzewka. ;)
ogonowa pisze:Obecnie czytam, "Ten Oby", a raczej "już przeczytałam" (lektura ;) )
Ten Obcy jest świetny. :) Bardzo mi się podobał.

Pisałam już w temacie Kokosanek: mój plan czytelniczy na najbliższy miesiąc obejmuje następujące pozycje: Dżuma, Cesarz, Skąpiec, Cierpienia młodego Wertera, Moralność pani Dulskiej. ;D Lektury do drugiego etapu konkursu z j. polskiego.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
kosodrzewko
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 11:20 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: kosodrzewko »

ogonowa pisze: Ostatnia część?
Ostatnia to "Insygnia Śmierci". Syriusz umarł w piątej "Zakonie Feniksa"...
Tak, wiem, ale po Syriuszu płakałam najbardziej ;) No i w ostatniej po Fredzie :(
W ostatniej najbardziej nie podobało mi sie zakończenie. Takei przewidywalne, niby tyle lat po zakończeniu "wszystkiego", a Ron z Hermioną, Harry z Ginny... Głupie takie. I te dzieci z imionami na cześć wszystkich bohaterów :P
Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: maua_czarna »

Proponuje,zeby opisujac fabule ksiazki w taki sposob jak w kilku poprzednich postach, pisac przed trescia postu tytul ksiazki i slowo spojler np. Harry Potter SPOJLER. Pisalam,ze jestem w czwartym tomie, nie chcialam wiedziec, co jest na koncu serii... :) ::)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

Mea culpa, spojlery są okropne, ale nie pomyslałam, że jeszcze mogą hmm... obowiązywać. ;)
Przepraszam.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”