podgryzanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
wikla
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 03, 2008 12:52 pm
Lokalizacja: krk

podgryzanie

Post autor: wikla »

Witam.
Mam od tygodnia szczura, który ma prawdopodobnie trochę ponad miesiąc. Tydzień to bardzo mało, więc znakomicie zdaję sobie sprawę, że potrzeba jeszcze trochę czasu, aby w pełni się oswoił. Na razie biega sobie po klatce, a jak otwieram klapkę to na nią wchodzi i obwąchuje moje ręce, a potem wraca do klatki z powrotem. Czasami brałam go na siłę, jednakże staram się tak nie robić, bo wtedy przede mną ucieka, a wolę, żeby zaczął wychodzić z własnej woli.
Mam jednak pytanie: Gdy wkładam mu rękę do klatki to on zaczyna lekko podgryzać mi palce. Zdarzyło się może ze dwa razy, że ugryzł mocniej (ale nie do krwi), ale wnioskuję, że po prostu nie chciał się dać wziąć na ręce. Nie wiem jednak jak się zachować, kiedy szczurek mnie podgryza: Mam trzymać rękę nadal i poczekać, aż się przekona, że to nie jest ona jedzenia, czy po prostu nie dawać się ugryźć cofając ją?
Bardzo proszę o porady :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: podgryzanie

Post autor: ogonowa »

Po pierwsze:
Szybko adoptujemy szczurka tej samej płci! Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy

Po drugie:
Podgryzanie to (mi się tak wydaje) normalna rzecz i to chyba podobna rzecz do iskania :?
Jeśli podgryza to czuje się bezpiecznie i po prostu sprawdza co to jest..
Jeśli natomiast gryzie mocniej i nie zdaża się to znowu tak 'często' to po prostu mogło być to coś w stylu "ciekawe czy smaczne?"
Nie wiem co jeszcze napisać..


Co do adopcji:Jaka masz klatkę?
Awatar użytkownika
wikla
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 03, 2008 12:52 pm
Lokalizacja: krk

Re: podgryzanie

Post autor: wikla »

dzięki ;)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: podgryzanie

Post autor: Ressa »

Gdy ja puszczam mojego ciura ten biega sobie po pokoju i co jakiś
czas podbiega do mnie i leciutko podgryza moje palce i paznokcie .
Zdarza się też to gdy ja go głaszcze . Myślę że to raczej jak mi wytłumaczyły koleżanki - forma iskania .
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: podgryzanie

Post autor: aruenka »

a moj stwor mnie podgryza za mocno:( do krwi... ale nie wyglada to na atak raczej jakby byla zainteresowana i tak mozno sprawdzala... co to moze byc?
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: podgryzanie

Post autor: tamiska »

Podgryzanie to zwykle iskanie lub zacheta do zabawy. Ja jak np. cos robie a dlugo nie poswiecam uwagi mojej klusce to przybiega i mnie zaczepia podgryzajac palce, a to wcale nie mlodzieniaszek.
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: podgryzanie

Post autor: aruenka »

tyle ze ona mnie podgryza za mocno:( po prostu biega sobie po dywanie a jak podchodzi do mnie to mnie chapie po palcach...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: podgryzanie

Post autor: S. »

Na zbyt mocne iskanie stosuję słownie Au, au i odsuwam od siebie szczurkę.
Teraz już całe stado rozmie, że au znaczy to boli mnie.
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: podgryzanie

Post autor: aruenka »

dzisiaj przegiela wyciagnelam do niej reke (powoli!) podeszla do niej i uchlala:( tak bez powodu:( boli:(
Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

Re: podgryzanie

Post autor: Yosuke »

zastanów sie czy nie chodzi o zapachy, może przynosisz do domu jakiś dziwny zapach którego nie akceptuje Twój Szczurek, albo to perfumy. Mój szczurek np nie lubił kremu do rak, po zmianie kremu przestał mnie gryźć. Co do oswajania, proponuje lekko zmusić trzymaj szczurka tak żeby czul Twój zapach jeśli w dłoniach nie pozwala trzymaj chociaż na ramieniu z czasem sie oswoi. Powodzenia
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: podgryzanie

Post autor: aruenka »

ciekawe jak go zapedzic na to ramie:]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: podgryzanie

Post autor: Hanka&Medyk »

A jeśli ciurek podgryza nam skórki, które sobie wystają przy przesuszonej skórze, to też można to traktować jako iskanie? :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: podgryzanie

Post autor: ogonowa »

Hanka&Mendyk, czy ja wiem? Mi to raczej podchodzi pod zwykłe nienajedzone ogony.. Moje tak robią, urywają i zjadają, a jeszcze lepsze są paznokcie >:D
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: podgryzanie

Post autor: Hanka&Medyk »

Ja bym powiedziała, że łakome ;) bo Dziunia ma w nosie szczurkową karmę (poza ziarnami słonecznika i suszoną kukurydzą rozbitą na płatki), raczy się wędlinami bez konserwantów i świeżymi owocami, migdałkami... Po takim zajadaniu jeszcze by miała ochotę na zajadanie skóry swojej pańci? Mała paskuda i tyle ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”