A ja mam bardzo konkretne pytanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Yosuke »

Mianowicie słyszałam ze najlepszy sposób na oswajanie, to branie Szczurka w dłonie od razu jak tylko przyniesiemy Go ze sklepu. Wtedy właśnie należy Go trzymać w rękach co najmniej godzinę. Oczywiście później należy Go jak najczęściej brać w ręce, a już po tygodniu będą widoczne efekty. No i czas na moje pytanie ;) . Czy taki sposób ktoś sprawdzał, czy rzeczywiście działa? Dzięki i pozdrawiam :)
Cathie
Posty: 21
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03 am

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Cathie »

Ja kiedyś gdzieś wyczytałam, że najlepiej zostawić szczurka w nowej klatce na jakiś czas i go nie brać żeby poczuł się bezpiecznie na nowym terenie....tak też kiedyś zrobiłam. I jaki był efekt?? szczurek rzeczywiście z terenem się oswoił, ale mnie na ten teren nie wpuszczał. Każda próba wzięcia go na ręce kończyła się krwawo. Teraz już nie stosuję takich sposobów, szczurek musi wiedzieć, że u mnie może się czuć najbezpieczniej a klatka to tylko miejsce gdzie się je i załatwia inne potrzeby...chociaż z tymi potrzebami to różnie bywa ;) Więc tak, biorę szczurka do siebie od razu i to jest chyba najlepsze wyjście :) Nie wiem czy to dobrze ale skutkuje bo mam młodego szczurka od 2 tygodni a kiedy wkładam rękę do klatki chętnie na nią wchodzi i po mnie wędruje :)
Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Yosuke »

Dziękuje za radę, tak też chyba zrobię. Szykuje się do kupna szczurka i właśnie obmyślam strategie jak Go oswoić. Za wszystkie opinie bardzo dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: tamiska »

ja tez od razu wielam szczurka mojego na kanape, zeby mogl na mnie wlazic itp. Na poczatku probowal uciec w panice ale pozniej sie szybko uspokoil i siedzial mi na kolanach, az w koncu zasnal mi na ramieniu :) a teraz jest juz dosyc stary i dalej jest milusinski i jak trwoga to tylko do mnie pod pache sie chowa :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: S. »

Sprawdziłam obydwie metody.
Metoda brania szczurka od razu na ręce przed włożeniem po raz pierwszy do klatki jest bardziej skuteczna.
Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Yosuke »

tak też zrobię, od razu na ręce żeby zacząć oswajanie, tak zrobię jak tylko męża namowie na Szczuraka ;D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: zalbi »

proponuje adoptowac z forum


i pamietajcie, że szczury to zwierzęta stadne
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Yosuke »

Z tym może być problem, gdyż mieszkam w Londynie jestem zmuszona do kupna na miejscu :-[
Awatar użytkownika
__AnKA19__
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 3:11 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: __AnKA19__ »

ja nigdy nie miałam problemu z oswajaniem szczurów, one się poprostu same oswajały, a na ręce brałam je od samego początku i nie wiem co to zanaczy ugryzienie szczurka ;)) MOże zawsze trafiały mi się jakieś łagodne ;)
Z nami: Chopin, Lio, Shortii, Mała Mii, Zgredzio
W serduszku: Lilu ('), Edzia (')
Yosuke
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 01, 2008 12:33 pm

Re: A ja mam bardzo konkretne pytanie

Post autor: Yosuke »

A może trafiały Ci sie same młode, ja jedynie miałam problem z oswojeniem, gdy szczurek był zbyt duży i zdziczały. Jednak nadrobić można bardzo wiele, a recepta banalna miłość i cierpliwość;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”