Jedzenie razem ze szczurkiem?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Naven »

Moja Malutka jak zauwazylam uwielbia pchac mi pyszczek do ust i lizac zeby XP co tam bakterie... martwie sie tylko ze ona sie czyms zarazi...
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: marlena91 »

JA oczywiście też zawsze jadłam ze swoimi ogonkami :D...
Nigdy się nie brzydziłam :D hi hi kiedyś mój białasek za wsze ze mna śniadanie jadł ;]
Teraz mam szczur kę która już od pierwszych dni mi usta lizała >:D
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: ogonowa »

W ogóle nie brzydzę się jedzenia z moimi facetami. Wszystko jemy razem, oczywiście to co oni mogą skonsumować resztę jem w innym pokoju. Nie ma w tym nic obrzydliwego - a przynajmniej mi się tak zdaje.
Awatar użytkownika
Schorma
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:31 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Schorma »

Hehe... Niektóre teksty są mocne xD
Ja też jem ze szczurkami (teraz może troche żadziej), całują mnie i takie tam. Nigdy nie pomysłałam ,że moge się zarazić... No ale w końcu Przyjaciołom się ufo :D
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Roba$ »

Zgodze sie z powyzszym postem ten o lizaniu zebow mnie rozbroil ;D
Z moimi EX szczurkami rowniez jadlam razem z nimi wcinalysmy jablko jogurt banana miesko nawet chrupki kukurydziane. Konczylo sie ze one lizaly mi wargi a ja je calowalam po mordce :D
Teraz moje nowe glupolki narazie sa za male i widze ze nie jadaja jeszcze jablek z odrobina jogurtu narazie zywia sie swoim jedzonkiem. Moze jak podrosna i przestana sie chowac z byle szmeru zaczna podjadac mi smakolyki ;)
Awatar użytkownika
madame
Posty: 136
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna-Warszawa

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: madame »

Ja ze swoimi jem rzadko ale nie wynika to z tego ze się brzydzę. porostu maja swoja michę.
Czasem zdarza im się podjąć mi serek albo jogurt. Zdarzało się tez ze jak ganiają i gdzieś w pobliżu leżą ciastka to podkradają ale zawsze są im zabierane:P. Super wyglądają jak uciekają z ciężkim ciastkiem:D albo wielka kromkę chleba próbują wcisnąć do klatki albo do domku:D Czasem zdarza im się tez zaglądać do kubka z sokiem czy herbata i maczać w nich łapki.
ogólnie nie mam nic przeciwko z jedzeniem czy piciem ze szczuraskiem. w końcu one myją się więcej razy w ciągu dnia niż człowiek;P
Ze mną: Tigerek, Rubi, Dyzio i Zyzio, Kubuś
Obrazek
[*]Pchełka,Dzina,Rasti
Awatar użytkownika
Nicki_s-c
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:06 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Nicki_s-c »

Mója zuza jak była mała to mi raz prawie cała do buzi weszła, teraz od czasu do czasu ma ochote napic sie mojej sliny a jak sprubuje jej nie dac to wtrynia sie tam swoimi łapkami ...boli...... Dzisiaj np jadła ze mna pyszny obiadek hehe
Moje kochanie :** Obrazek Obrazek Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Madame-nie rozumiem jak mozna brzydzic sie własnych zwierząt.
Ja z moimi jem,wymieniam całuski,nawet kiedy sprzątam im w klatce nie używam żadnej szufelki do zbierania trocin tylko wybieram rękami.Nie dostane HIV'a przez to ;D

Zawsze na talerzu znajdzie się coś dla nich ^^
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Mycha »

Izold pisze:Madame-nie rozumiem jak mozna brzydzic sie własnych zwierząt.
Myślę, że nie jest to kwestia brzydzenia się zwierząt. Ja swoje ogony karmię "z widelca" i pozwalam towarzyszyć w niemal wszystkich codziennych czynnościach, ale nigdy nie pozwoliłabym im wejść do ust, pić własną ślinę albo wepchać cały zadek do talerza. Co więcej, przed jedzeniem, a po kontakcie ze swoimi pupilami myję ręce.
Szczury kupowane w sklepach zoologicznych pochodzą z ferm gryzoni, a warunki tam panujące to CHLEW - byłam, widziałam i nie polecam. Szczury domowe mają kontakt z dzikimi gryzoniami, które szczególnie uwielbiają takie skupiska ze względu na dostęp do pożywienia. Ugryzienia szczurów mogą spowodować np. szczurzą gorączkę u ludzi. Pamiętajcie, że szczury bezpośrednio żyją obok swojego moczu, mogą zjadać własne odchody. Powszechnie uważa się, że szczur jest czystrzy niż pies, bo nie wychodzi na podwórko, ale jeśli tylko mamy w domu pieska to bakterie mogą przenosić się z jednego zwierzaka na drugiego. Do tego grożą nam "choroby brudnych rąk".
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Szczurasonka
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 2:59 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Szczurasonka »

Moje szczurasy zawsze coś podkradną do buzi wchodzą mi ile się zmieszczą(tak do polowy) O0
Żbiczek
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Żbiczek »

A ja żadnych takich zwyczajów nie praktykuję :P Nie brzydzę się moich szczurów, całuję je, ale generalnie nie pozwalam im np. lizać jakoś mocno moich ust czy wścibiać mordkę do mojego talerza... Jednak mimo mojej wielkiej miłości :D do szczurów na pewne rzeczy im nie pozwalam.
Zawsze przypomina mi się sytuacja koleżanki mojej mamy. Miała kota - persa, ciągle badanego u weterynarza, zdrowego jak rydz, który nie miał żadnego kontaktu z innymi kotami. Taki kanapowiec-pieszczoch. Co więcej, był też regularnie na czyszczeniu pazurków i takie tam. No i zadrapał tę kobiecinę, przez co dostała choroby kociego pazura... Tak więc jestem ostrożna. Każdy gatunek ma swoje choroby, które jemu nie szkodzą, a mogą zaszkodzić człowiekowi (i na odwrót, dlatego jak już ktoś pisał na forum trzeba myć ręce ZANIM weźmie się szczurka).
Może jestem trochę przewrażliwiona, ale już tak mam ;) Ja mam swój talerz, szczur ma swoją miseczkę. Jeśli chce spróbować mojego obiadu - proszę bardzo, odkładam mu trochę do miseczki. Nie wiem, po co jeść razem ze szczurkiem, skoro może on spokojnie zjeść ze swojej miski, a i my nie będziemy musieli patrzeć, czy nam za szybko nie znika nic z talerza;D

Aha, no i jeszcze jedna sprawa - przecież szczurki czasami leżą we własnych kupkach, a później pozwalacie im wchodzić do talerza? ściury są czyściochami, ale jakoś mnie to nie przekonuje ;)

P.S. Zresztą, tak samo traktuję jedzenie po kimś - nie piję z jednej butelki nawet po znajomych (tylko po najbliższych - chłopaku, mamie, siostrze). Czyjeś penumokoki mnie nie nęcą ;)
wyrwacchwasta
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:20 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: wyrwacchwasta »

z moim szczurem dziele sie jedzeniem zawsze Uwazam ze nie ma sensu szykowanie mu odzielnego posiłku Podaje mu talerz i on wybiera co mu najbrdziej pasuje Ale radze uwazac z takimi daniami jak zupy czy własnie gorące mleko Mój szczur kiedys przypadkiem włozył ogon do goracego mleka Tak go poparzyło ze az mu skóra zewszła... ale od tego momentu ma respekt do dan goracych
Mort
Posty: 88
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 6:01 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Mort »

Sól która zapewne używasz jest szkodliwa dla szczurów, zresztą dla Ciebie też :P
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Ja z moimi ostatnio w sobote lub niedziele jadłam śniadanie.Miałam na talerzu 2 parówki i 2 kromki chleba z serem.Może i bym przebolała to że zaczęli mi obgryzać chlebek (w ogóle się tego nie brzydze!) ale jak juz usilowali porwać mi parówke (co im i tak się udało i zanieśli to do domku stojącgo na biurku który jest wydrążonym głośnikiem,ponadto kiedy chcialam im ją zabrać zasłonili tyłkami wejście i nie mogłam wepchnąć tam NAWET palca.) wnerwiłam się troche bo zostałam okradziona z mojej kochanej parówki :D No ale na moje Kłębuszki nie moge się długo gniewać. ;)
Aluśka
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 16, 2009 8:05 pm

Re: Jedzenie razem ze szczurkiem?

Post autor: Aluśka »

Moja mama niema nic przeciwko temu, żebym jadła z moim kochanym ogonkiem ;D Sama bardzo lubi mojego szczórka i chętnie się z nią bawi...Zdarzyło mi się nie raz, aby szczórek podbierał mi jedzenie czy pił z mojego kubka i wcale się tym nie brzydze. ;D
Alusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”