Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Izabela »

Długo o tym nie pisałam, ale musiałam poukładać sobie wszystko w sercu i głowie, nie mogłam o tym pisać... 02.03.2009, w poniedziałek ok. godz 14, pomogliśmy Kivie przejść na drugą stronę. Walczyła dzielnie prawie półtora miesiąca, walczyłaby pewnie czas jakiś jeszcze, ale tak naprawdę była na przegranej pozycji. Wszystko zaczęło się niewinnie, infekcja ucha wydawała się niegroźna. Ale to właśnie ona spowodowała, że kondycja Kivy w przeciągu tych kilku tygodni spadła tak bardzo, że nie było już szans na wyleczenie. Operację wycinania guza 25.01. szczura przeszła bezproblemowo, jej organizm był wtedy jeszcze bardzo silny. A potem było coraz gorzej i gorzej. Leki nie dawały rady infekcji, w uchu zrobił się ropień. To, co Kiva przeszła przez cały luty, jest po prostu nie do opisania. Codzienne wizyty w lecznicy, nacinania, czyszczenia, zastrzyki. Gehenna. Robiliśmy co najmniej dwa podejścia, by ją w tym czasie uśpić, jednak za każdym razem wydawało się, że jest lepiej, więc łudziliśmy się, że Kiva da radę, że z tego wyjdzie. Ale tak naprawdę niepotrzebnie przedłużaliśmy to wszystko, niepotrzebnie naraziliśmy ją na ból i stres związany z zabiegami. Wydawało się, że ucho wygląda coraz lepiej, przynajmniej na zewnątrz, natomiast Kiva wyglądała coraz gorzej. Doszły problemy z chodzeniem (tylne łapki odmawiały posłuszeństwa), z sercem. W końcu przełom lutego i marca przyniósł jeszcze trudności z oddychaniem i jedzeniem. Wtedy już nie mieliśmy wątpliwości, że musimy to zrobić. I zrobiliśmy. Kiva walczyła do końca, długo nie poddawała się narkozie, w końcu jednak zasnęła wtulona w moje dłonie. Zastrzyku w serce już nie widziałam, lekarka zabrała ją ode mnie. Rozcięła to nieszczęsne ucho, okazało się, że całe ucho środkowe było zaatakowane, a część żuchwy zlizowana. Kiva więc nie miała już szans, to była tylko kwestia czasu.

Kivusia – nasz kiwający się wiecznie mięśniaczek o wielkiej sile i małym rozumku. Bardzo długi czas alfa w stadzie, alfa konserwatywna, nie lubiąca zmian, rządząca siłą. Nie lubiła, gdy pojawiały się nowe szczury, nie lubiła, gdy odchodziły stare. Dobrze było, kiedy wszystko w jej życiu było poukładane, wszystko na swoim miejscu – jej rzeczy i jej stado. Stresy odreagowywała w samotni – małym, plastikowym domku, który pokochała jeszcze w dzieciństwie i do którego żaden inny szczur nie miał wstępu. Na co dzień samotnia stała pusta, ale gdy coś stało się dla Kivy niedobrego, zwijała się w kłębuszek i tam chowała. Potrafiła tak przesiedzieć kilka godzin. Z samotnią w transporterze jeździliśmy do lecznicy, samotnia przeprowadziła się razem z Kivą do izolatki, w samotni ją pochowaliśmy. To był jej prawdziwy azyl, do końca.


Gdy była mała (jedno zdjęcie w samotni, jeszcze wtedy mieściła się w niej bez problemu):
Obrazek Obrazek Obrazek

I późniejsze:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kiva przeżyła 2 lata, 6 miesięcy i 12 dni. Biega w końcu ze swoim stadem, już nie tęskni, nie przeżywa rozstania, co miało miejsce, gdy mieszkała w izolatce. Biega ze swoją siostrzyczką Bubą, z psiapsiółkami Melą, Blusią, Bonisią, Jagienką i Vanisią. Ustawia je trochę po kątach, ale nie za bardzo, pilnuje, by miały wszystko, jak należy. Znowu jest silna, ważna, znowu jest alfą.
Cześć kochańcu.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: anik1 »

(*) Kiva

piękna szczurka, długo była z Wami zanim przeszła za TM, bardzo dzielnie walczyła.....
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: merch »

Kiva badz szczesliwa po drugiej stronie....
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 3:00 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: pin3ska »

Teraz bedzie jej lepiej... [*]
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: lavena »

Dla szczurki [*]
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Telimenka »

[']['] dla Kivy
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Roba$ »

Biedulka [']
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Justka1 »

Izabela,strasznie mi przykro..nawet nie wiesz jak :'( :'( .
Miejsce w jakim pojawił się u małej ropień,to najgorsze z możliwych...praktycznie to samo przechodziłam ze swoją samiczką,też musiałam skrócić jej cierpienia,bo to była straszna męczarnia..
WIem co czujesz,wiem co przeszliście i jest mi tym bardziej przykro...
Myślami zawsze byłam z wami.

(*) dla pięknej i znów młodej,silnej Kivy.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Leia »

Teraz już nie będziesz cierpieć maleństwo. [*]... światełko na drogę dla Ciebie.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Izabela »

Dziękuję wszystkim za świeczuszki... tak bardzo chciałabym nie pisać w tym dziale, jak wszyscy zresztą :'(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: Babli »

(*) Kiva...
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: strup »

(*)
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: *Delilah* »

Dla walecznej Kivy <'>
Teraz juz w Krainie bez bolu ...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiva (Electra of Zirrael) 17.08.2006 - 02.03.2009

Post autor: unipaks »

Bardzo ci współczuję utraty tej dzielnej szczuruchny , trzymaj się ...
Dla Kivy , niech będzie szczęśliwa bez bólu i słabości
[']
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”