Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: unipaks »

Z powodu nieustannych problemów zdrowotnych odwlekaliśmy z tygodnia na tydzień decyzję o dołączeniu drugiej dziewuszki do naszego orzeszka i w końcu po walce z chorobami Pea odeszła ...
Mieliśmy dla niej mnóstwo czasu i ogrom miłości , i była z nami szczęśliwa nie zaznawszy klatki , ale i nie zaznawszy niestety prawdziwie "szczurzego" szczęścia . Teraz już trzecią dobę mamy dwie szczurasie z adopcji i wszystkie zabawy , jakie my musieliśmy zapewniać Peanutce , one podejmują same , nie trzeba im bezustannie towarzyszyć . I wcale nas przy tym nie odrzucają ani nawet nie ignorują - jeśli ktoś się tego obawia . Koszty nie będą dużo większe , mniej też trzeba będzie inwestować czasu , tak więc gorąco , szczerze i z całego serca namawiam : Przynajmniej dwa , z forum oczywiście ! :)
"Kto nie poznał prawdziwej kawy , temu i namiastka wystarczy"
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Moja Bura jest trzymana sama. Jest zdrowa i nic jej sie nie stało. ;] Ale moja sąsiadka i sąsiad mają szczury dlatego często odwiedzamy siebie ze szczurkami i jest wesoło :)
teraz kiedy dokupiłam dwa samce (które mieszkają w jednej klatce) Bura ma towarzystwo kiedy puszczamy Kwaska i Wiruska na łózko. :) A jak się jeszcze mój pies dołączyy...;]
Ogółem ja uważam że szczury powinny jednak mieć kogoś ze "swoich" ;] ludzie towarzystwo im nie wystarczy. ;] No bo z kim miałyby się bawić, i rozmawiać "po szczurzemu" ? :))
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Basial »

teraz kiedy dokupiłam dwa samce (które mieszkają w jednej klatce) Bura ma towarzystwo kiedy puszczamy Kwaska i Wiruska na łózko.
Chyba chodzi o dwóch kastratów, z którymi twoja Bura baraszkuje po łóżku. Jesli to nie kastraci, to jak nic za chwilę pokaże się post, "ratunku, mam niepalnowane maluchy".
Wyjaśnij może dokładnie, czy to Bura jest sterylizowana, czy chłopaki nie mają jajek, bo chyba źle zrozumiałam, albo nie jestem na bieżąco.
Awatar użytkownika
slodziiuutka
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 12, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola / Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: slodziiuutka »

na początku chciałam mieć tylko jednego szczurka, kupiłam samiczkę i było ok .. ale dzięki ludziom z tego forum dokładnie przemyślałam ze źle robię ze trzymam szczurka samego. Wyobraziłam sobie jak by to było jak by szczury zamknęły mnie w klatce samą bez ludzi,, pewnie po kilku tygodniach strzeliłabym sobie w łebek.. zrobiło mi się szkoda benka,, ze niema się do kogo przytulic pogadać po swojemu i w ogolę.. wiec kupiłam drugą szczurke i benek ożyła .. jest wesoła i w ogolę.. zresztą jak patrze sobie jak benek iska tą drugą i jak sie bawią to mogę sie nie zle uśmiać... jak bym trzymała benka samą to nigdy bym tego nie widziała.. wiec dla ludzi którzy myśleli tak jak ja.. ludzie nie chowajcie szczurka samego bo to naprawdę głupota.. lepiej miec dwa :P wygodniej i weselej.. a to mój spis wad i zalet trzymania dwóch lub więcej szczurków a także trzymania jednego.. :P oczywiście to moje zdanie..

wady trzymania dwóch lub więcej szczurków:
-> trochę więcej karmy

zalety trzymania dwóch lub więcej szczurków:
-> jak gdzieś jedziemy nie musimy się martwic ze szczurek jest samotny
-> więcej radości
-> dodatkowe pieszczochy
-> szczurek okazuje więcej miłości do nas
-> szczurek jest weselszy

----------------------

wady trzymania jednego szczurka
-> jak gdzieś jedziemy meczy nas sumienie ze szczurek jest samotny
-> szczurek jest mniej ruchliwy
-> szczurek jest smutniejszy


zalety trzymania jednego szczurka
-> mamy zwierzątko



to oczywiście moje zdanie.. i od razu rzuca sie w oczy to ze jednak lepiej mieć dwa lub więcej szczurków

O0
Nigdy nic nie dzieje się przypadkiem.
marjetka
Posty: 48
Rejestracja: czw maja 04, 2006 11:21 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: marjetka »

Heh, powiedzcie do mojej Zuzi. Młodziutkie to takie, ale towarzystwa innego szczura - mimo zastosowania rad z tego forum o tworzeniu stadka - nie toleruje i już (agresja); mimo kilku prób wg wskazówek z odpowiedniego działu nic nie jest lepiej. Od każdej reguły są po prostu wyjątki :/ Kolejne próby łączenia NA GRUNCIE NEUTRALNYM robiły się coraz mniej bezpieczne dla drugiej szczurki (z dwoma różnymi próbowałam).

PS Zuzia nie jest wcale osowiała i apatyczna. Jakoś sama zorganizowała sobie "rytm dnia". Kiedy mnie nie ma śpi, ewentualnie toaletę robi, coś zje. Ożywia się jak przyjdę - spędzamy ten czas razem.
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zaszczurzona »

Na pewno go nie kupuj! W sklepie zoologicznym nikogo nie obchodzi czy zajdzie w ciąże czy nie. Po drugie mogła tam być trzymana właśnie po to by była w ciąży. Chyba ,że go wykastrujesz ,ale ja na kastracjach się nie znam. Poczytaj o nich na forum. Jednak uważam ,że lepiej kupić samicę.


Ale czy ten sklep zoologiczny jest dobry? Zwierzęta trzymane w dobrych warunkach? Bo jeśli tak ,to może samiec jest wykastrowany...Możesz zapytać się sprzedawców. Byle tylko znali się na szczurach ;)



Bardzo dobrze ,że chcesz dokupić towarzysza. Wtedy szczur jest bardziej wesoły i szczęśliwy .Tylko pamiętaj ,jeśli kupujesz drugą samiczkę poczytaj na forum o ich łączeniu. Na pewno o tobie nie zapomną. Wręcz jeden popędza drugiego do ciebie.


Trzymam kciuki :)


Zaszczurzona
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

zaszczurzona, żaden sklep nie kastruje samców. A ogromna większość w ogóle nie rozdziela szczurów płciami i nic ich nie obchodzi, że się rozmnażają jak chcą i bez kontroli. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

zaszczurzona pisze:Na pewno go nie kupuj! W sklepie zoologicznym nikogo nie obchodzi czy zajdzie w ciąże czy nie. Po drugie mogła tam być trzymana właśnie po to by była w ciąży. Chyba ,że go wykastrujesz ,ale ja na kastracjach się nie znam. Poczytaj o nich na forum. Jednak uważam ,że lepiej kupić samicę.


Ale czy ten sklep zoologiczny jest dobry? Zwierzęta trzymane w dobrych warunkach? Bo jeśli tak ,to może samiec jest wykastrowany...Możesz zapytać się sprzedawców. Byle tylko znali się na szczurach ;)



Bardzo dobrze ,że chcesz dokupić towarzysza. Wtedy szczur jest bardziej wesoły i szczęśliwy .Tylko pamiętaj ,jeśli kupujesz drugą samiczkę poczytaj na forum o ich łączeniu. Na pewno o tobie nie zapomną. Wręcz jeden popędza drugiego do ciebie.


Trzymam kciuki :)


Zaszczurzona
nie kupuj tylko przygarnij. i Ty, zaszczurzona, też sobie to zapamiętaj
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Człowiek również potrzebuje kontaktów z człowiekiem.
Ze szczurem jest tak samo. ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Dziś akurat nabyłam piękną samiczke,czarną z białą łatą na brzuszku.Będzie w klatce sama,ale będzie dopuszczana do moich pozostałych 3 szczurów. ;]
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha »

Izold, po co ją stresować w ten sposób? Przecież każde dołączenie do stada jest ogromnym stresem ???
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ogonowa »

Ilozd, jak się domyślam, twoje dwa szczury; Kwasek i Wirus; to samce? Więc chcesz mieć gromadę małych szczurów skazanych na cierpienie u ciebie? Tak kochasz te zwierzaki?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Faktycznie nie był to dobry pomysł.
Kiedy wypusciłam Kwaska,wiruska i Tequile na tapczan Wirus zaczął w okolo niej niebezpiecznie krążyć a mała tylko stała i nie wiedziała co ma zrobić.Szybko schowałam je do klatki i wypuściłam Burą.
Tequila i Bura zaczeły się obwąchiwać - było widać że Bura nie ma nic do niej a to rzadkość bo zazwyczaj na samiczki-jak i na młode i na stare- rzuca się z kłami.
Teraz wypuszczam Burą i Tequile na tapczan to mała chodzi za nią jak cień a Bura czasem staje i ogląda się czy Tequila na pewno za nią idzie.

A Kwasek i Wirus będą wypuszczani oddzielnie bo widzę że czają się na te małą,pedofile :D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha »

A dlaczego nie mogą zamieszkać razem?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Jeśli samce są wykastrowane, to mogą mieszkać razem. Jeśli nie są, to nie powinni mieć żadnego kontaktu z samicami. 5 tygodniowe samiczki mogą dostać rujki i są już fizycznie gotowe do kopulacji, więc jeśli to kastraty, to nie stanie jej się krzywda ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”