Marudnik vol. 2

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gona
Posty: 41
Rejestracja: pt sty 16, 2009 5:24 pm
Lokalizacja: Wołów/ Wrocław

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: gona »

Nina ja miałam gastroskopię w tamtym roku i dla mnie, w porównaniu np do pobierania krwi, była przyjemna ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nina »

Nie wiem co przyjemnego może być w rurze w przełyku...
Pobieranie krwi to kwestia minuty i nie ma takich 'skutków ubocznych'. Niech mnie kują ile chcą ale na to paskudztwo musieliby mnie siłą zaciągnąć.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
gona
Posty: 41
Rejestracja: pt sty 16, 2009 5:24 pm
Lokalizacja: Wołów/ Wrocław

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: gona »

przyjemna byc może dlatego, że trwała około 3 min, a skutków ubocznych nie było. Trzeba chyba trafić na odpowiedniego lekarza..
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nina »

Mnie trzymali prawie 10minut :-\ I jeszcze tak koszmarnie mną szarpało, że na samo wspomnienie tego robi mi sie źle...
Lekarz podobno dobry, ale do miłych to on nie należy... Opryskliwy gbur.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nakasha »

Gastroskopia :o miałam robioną 3 razy, w tym niedawno... Za każdym razem min. 15 - 20 minut przekręcania mi rury w brzuchu, wsuwania i wysuwania, dociskania, odsysania... khh..... znieczulenie przestaje działać po 5 min więc to dla mnie mordęga... krztuszę się, mam odruch wymiotny, odbija mi się, itp., mimo że leżę spokojnie i głęboko oddycham. A potem tak mnie gardło boli, jest tak podrażnione i naruszona jest śluzówka, że muszę brać dodatkowe leki i mam 2 dni jedzenia z głowy. Tragedia.

Za to kłóć i pobierać mi krew można ile wlezie, wolę to tysiąc razy bardziej niż gastroskopię.

Nina, naprawdę współczuję...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: merch »

Nina tez wspolczuje . Za pewne odczuwanie badania zalezy od dwoch rzeczy sily odruchu wymiotnego ( mi nie da sie zalozyc nawet wacika u dentysty) i sprawnosci endoskopisty. Ta poniewaz jest to czynnik ludzki jest rozna, zalezy od talentu i doswiadczenia. W kazdym fachu tak jest, ze niektorzy slabo sobie radza, niektorzy radza sobie poprawnie lub dobrze. Zadko zdarzaja sie tez wirtuozi, osoby niezwykle sprawne munualnie i z wyczuciem . W dziecinstwie nie moglam sie napatrzec jak moja babcia lepi pierogi , robila ich zwykle na duza rodzine ponad 100 i te pierogi jakos jej tak przelatywaly przez rece, same sie lepily, procesu lepienia juz nie widzialam, widzialam tylko latajace krazki ciasta i odlatujace pierogi, bywa tak i z pianistami i lekarzami :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nina »

Nakasha pisze:znieczulenie przestaje działać po 5 min więc to dla mnie mordęga...
Ale mowa o tym całkowitym znieczuleniu? Bo to badziewie którym spryskują gardło to faktycznie pic na wode fotomontaż, a to całkowite trzyma u nas przez całe badanie.
U mnie było identycznie jak to opisałaś plus dodatkowo łzy, które same zaczęły mi ciec przy przełykaniu tej durnej sondy :-\
merch pisze: Za pewne odczuwanie badania zalezy od dwoch rzeczy sily odruchu wymiotnego
No i głównie dlatego miałam bez znieczulenia ogólnego... Bo ja nawet jeśli chciałabym zwymiotować wsadzając sobie piórko do gardła to nic z tego nie będzie...
A tutaj to był koszmar.

Mogłoby wreszcie przestać boleć bo troche głodna jestem ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: merch »

Nina budyn waniliowy :) cieply, albo rosol z kluskami lanymi, ewentualnie makaron tylko z czym :P
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nakasha »

Te psikane świństwo. Za cokolwiek innego chcieli dodatkowo 100 zł, dzięki bardzo, wolę wydać to na lepszą karmę dla szczurów i kotów i się przemęczyć. A może jakaś kaszka, albo rozgotowany ryż z gotowanymi warzywami bez skórek?

Pewnie dużo zależy od zdolności... albo też od tego, czego szukają. U mnie szukali blizn po wrzodach i nowych wrzodów i kręciła tą rurą na wszystkie strony, żeby wszystko zobaczyć. Znalazła wrzód za jakąś fałdką w żołądku i nie mogła tam wsadzić kamerki, więc wierciła mi tą rurą, a ja stosowałam wszystkie znane mi techniki relaksacyjne, żeby normalne oddychać i nie udusić jej na miejscu. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nina »

To ohydztwo mogliby sobie całkowicie darować bo i tak guzik daje...
U mnie sprawdzali wszystko ogólnie, głównie pod kątem refluksu, który wiem, że mam ale lekarz sie uparł na sprawdzenie gastroskopią :-\

No i nawet budyń jak na złość mi dzisiaj nie wyszedł ::) Jakiś taki wodnisty jest i paskudnie smakuje.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: pin3ska »

Cos takiego mi sie ostatnio porobiło, ze do niczego nie potrafie sie zabrać. Siedze i siedze, i siedze, i.... nic :-\
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 81
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:16 am
Lokalizacja: Gorzów

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Ysabell »

Pin3ska też to mam.. potrafię kilka godzin siedzieć i nie zrobić nic konkretnego.. straszne lenistwo mnie dopadło ;]
" A ja stoję - dzieciak teraz z otwartą gębą
Czuję jak czarnieje moje małoletnie tętno "

;]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: Nina »

A myślałam, że to tylko ja tak mam przez miesiąc praktyk i nicnierobienie w tym czasie :-\ Czasami nawet weźmie mnie na pouczenie sie, ale kończy sie na wyciągnięciu zeszytu i położeniu obok z tekstem: później.

Tą francowatą gastroskopie miałam we wtorek, a do dzisiaj nadal boli mnie przełyk :-X Wczoraj wieczorem było gorzej niż pierwszego dnia, nie byłam w stanie nic przełknąć :(
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: ogonowa »

Chyba epidemia, bo ja też siedzę i siedzę i nic konkretnego nie robię. Przeglądam na siłę neta, bo nic innego mi się nie chce.. nie zrobiłam pracy na plastykę przez to lenistwo i zarobiłam lufę, co za niefart.
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Marudnik vol. 2

Post autor: anik1 »

pin3ska pisze:Cos takiego mi sie ostatnio porobiło, ze do niczego nie potrafie sie zabrać. Siedze i siedze, i siedze, i.... nic :-\
widzę że to jakaś plaga:(
i jeszcze ta senność, mogę spać cały dzień i cała noc.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”