Szczurki Piromanki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: marlena91 »

Obrazek
Niech wam jajeczko dobrze smakuje
bogaty zajączek uśmiechem czaruje
Mały króliczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia!

Życzy Marlena wraz ze zwierzakami :)
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Piromanka »

Co prawda nie mogę jeszcze na chwilę obecną zaprezentować nowych zdjęć moich najmilszych, ale w zamian za tę niedogodność mam 3dobre nowiny:

Mały zgrubiały cosik na szyjce Tadziucha ZNIKNĄŁ! Był i nie ma. Zniknął. Cudownie, prawda? Bardzo się cieszymy że to nie było najgorsze (przynajmniej mam taką nadzieję, że to nie było to) ;D ;D

Mikołajek po ostatniej wizycie u weta nie przejawia objawów chorobowych. Brał antybiotyki i nic nie pomagało na jego zboczonego siusiora ;) Aż do momentu, kiedy wet podsunął rozwiąznaie w postaci kastracji. Od tego momentu Mikołaj cudownie ozdrowiał :D Mądry szczurek, nieprawdaż? Usłyszał, zastanowił się, że głupio by się czuł bez jajec w stadzie pełnojajecznych szczurów i wziął i wyzdrowiał :D ;D

Mam na tymczasie 8 lub 10-letniego psiaka ze schroniska. Kiedy do mnie przyjechał, był baaardzo zanbiedbany. Jszcze nie widziałam tak zaniedbanego psa. Cuchnął okrutnie. Teraz Misiek jest już po SPA i wygląda o 180 stopni lepiej. I nie cuchnie już, tylko mam normalny zapach psa. Jest kochany, pocieszny i bardzo przyjacielski. Ciągle, bez przerwy domaga się pieszczot.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: *Delilah* »

Cieszymy się niezmiernie ozdrowieniami !
Mikołajek mądry chłop :) Wie, ze bez jaj ani rusz! :)
A i Psiaka pozdrawiamy!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: ridja devojka »

Piromanka pisze:Ciągle, bez przerwy domaga się pieszczot.
bo nie chce, żebyś go oddawała :P
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Nakasha »

No to wspaniałe wieści :D

A jaka jest szansa, że to coś na szyjce było ropniem, który ogoniasty sam sobie rozdrapał i wyczyścił?

To cudownie, że jesteś DT dla psów, tak ciężko znaleźć im DT...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Piromanka »

Nakasha pisze:A jaka jest szansa, że to coś na szyjce było ropniem, który ogoniasty sam sobie rozdrapał i wyczyścił?
Bardzo duża szansa, bo taki mikroskpijny jakby strupek był w tym miejscu.
Nakasha pisze:To cudownie, że jesteś DT dla psów, tak ciężko znaleźć im DT...
Oj tak. Bardzo ciężko. A jeszcze ciężej znaleźć im DS. Specjalnie wzięłam takiego staruszka, bo szkoda mi ich strasznie. Ale jest na prawdę cudowny. 26 kwietnia Fundacja organizuje festyn adopcyjny na Polach Mokotowskich i będziemy chodzić z psami, które szukają domów. Będzie m.in. mój Misiek/Pierot. Miejmy nadzieję, że kilku bidom się poszczęści... :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Nakasha »

To bardzo fajny pomysł :)

My co jakiś czas organizujemy mruczenia w zaprzyjaźnionym zoologu (zoolog udostępnia nam dużo miejsca na klatki z kiciami i ogromną gablotę), też oddaje się wtedy dużo kotków :)

Raz młode małżeństwo adoptowało jednego kotka... za 10 min się wrócili i wzięli drugiego, bo stwierdzili, że jednemu będzie smutno :D uwielbiam takie momenty :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: unipaks »

Jak dobrze , że weszłam dziś na twoją stronę , Piromanko ...
Po czwartkowym poście Nieji trudno się otrząsnąć , więc te tutaj
są jak balsam dla duszy :)
Cieszę się ,że szczuraski już nie niepokoją , a Psiakowi życzę
najlepszego domu (choć będzie ciężko raczej znaleźć lepszy niż twój...)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Sandy7
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 6:26 pm

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Sandy7 »

wklej jakieś fotki :)
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Piromanka »

Dzięki Sandy za kopniaka w d..ę, bo rzeczywiście ostatnio się opuściłam w aktualizowaniu swojego tematu :-[
To przez to, że leczę psiura z babeszjozy. Którejś niedzieli psiur cały dzień leżał na podłodze. Niechętnie wychodził na spacery, nie dopominał się o pieszczoty jak to ma w zwyczaju. Zaniepokoiliśmy się nietypowym zachowaniem kudłacza i po dokonaniu oględzin zauważyliśmy kleszcza. Kleszcz był wielkości ziarna fasoli.. :-[ Wyjęliśmy tych kleszczy w sumie 5 sztuk :'( Wszystkie były tej wielkości.
Następnego dnia rano, pies ma problemy z równowagą. Dochodzi do tego chwiejąca się głowa. Zastanawiam się czy będzie w stanie wyjść na dwór o własnych siłach. Błyskawiczne zwolnienie z pracy i migiem do weta. Kudłacz dostał 7 zastrzyków i kroplówkę. Historia powtarza się codziennie przez 7 kolejnych dni - codziennie zastrzyki i kroplówka. Finał tego jest taki, że na dzień dzisiejszy psiur je, pije, śpiewa, tańczy i przytupuje ;D Historia się szczęśliwie kończy, jeszcze w piątek ostatni raz na kontrolę. Najważniejsza była szybkość reakcji, zanim jeszcze to ustrojstwo zaatakował krewi narządy wewnętrzne. Teraz rozpieszczamy czarną, kudłatą małpę skrzydełkami z ryżem, wątróbką oraz pomniejszymi przysmakami. Jestem dla niego rodziną zastępczą do czasu aż znajdzie stały dom. Ale chyba raczej są marne szanse, że znajdzie, bo jest już staruszkiem. Schroniskowe staruszki rzadko znajdują domy. Podjęliśmy decyzję, że adoptujemy go na stałe.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: susurrement »

strasznie się cieszę :)
ostatnio trochę się nasłuchałam o śmierci w wyniku ukąszenia kleszcza. dobrze, że Waszemu się udało :) i super, że u Was zostaje. proszę kudłacza ode mnie wycałować :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Babli »

Nawet mi nie mów. U nas tyle kleszczy, w dodatku ledwo co na nie działa :-\ . Codziennie psiaki kilka razy dziennie oglądam.. A kleszczy szczególnie nienawidzę.

I... gratuluuuuuuję pozostawienia piesa na stałe :D! Khem.. nie żebym.. ten tego... ale mogę prosić o zdjęcia? :)
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: marlena91 »

Piromanka pisze:Podjęliśmy decyzję, że adoptujemy go na stałe.
Super ;D

Eh skąd ja to znam zostaje na stałe ;)
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: unipaks »

I ja się cieszę , że Psiak zostaje z tobą - nie mógłby sobie wymarzyć lepszego domu niż twój ! :) Zdrówka dla niego i dla ogonków ! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurki Piromanki

Post autor: Piromanka »

Dziękuję bardzo za te miłe słowa. Bardzo dodają otuchy i wiary we własne siły :-*
Wyjeżdżam dzisiaj na weekend, ale po powrocie obiecuję wstawić fotostory :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”