Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Izold »

MASŁO?!

Moja Bura zwyczajnie : Karma,chlebuś,psie kosteczki,żelki dla psów a ostatnio nawet d klatki wrzuciłam jej mały "bucik" z jakieś tam skórki ususzonej: Po 5 dniach ani śladu. ;D Nawet "sznurówki":D
Nikuś
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 4:04 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Nikuś »

Mój Geralcik kocha pestki słonecznika i dyni :)> Ale nic nie przebije zieleninki- trawki, mleczu lub sałaty. (nie pryskane bo z mojego ogródka ^^)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Vicka211 »

Moje uwielbiają dropsy mleczne, czekoladowe i jogurtowe, gerberki, sałatę i jogurciki :) Filipek jeszcze uwielbia słonecznik :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
kwiatlotosu1982
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:26 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: kwiatlotosu1982 »

chlebek razowy z nasionkami (w i na chlebie) 8) o to są w stanie bić się jak rottweilery :D za suszonymi owocami jakoś nie szaleją.. ale jeszcze tak dość smakuje im mniszek lekarski :) myślałam, że przysmakiem będzie suszona marchewka (taka w plasterkach - ta firma co ziółka szczurze też robi ma w ofercie - nazwę zapomniałam). ale wiecie co? nawet nie tknęły ::) za to mnie ta marchew smakowała i całą zjadłam jak chipsy :D
Szczurza mama :)
LiliObrazekPuniaObrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: zalbi »

pewnie herbal pets.. ale takie suszone owoce i warzywa mozna ususzyć samemu..


moi chłopcy uwielbiają gotowanego kurczaka.. biją się jeszcze o dropsy jagodowe =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Spark »

Rico przepada za gotowanymi ziemniakami , pestkami dyni , jogurtami ,suszonymi bananami i gerberkami . Sucha karma mogła by nie istnieć ;) . A i uwielbia takie misie warzywne dla szczurków.
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
yagdub
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 2:34 pm

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: yagdub »

U mnei zawsze jest woja z powodu gotowanego ziemniaka, crusta od pizzy wysuszonego i frytki :P Muesli jogurty i makaron zjadaja w zgodzie ale czesto slychac jakies piski jak jeden zje cos drugiemu :)
Wiem jestem hipokryta.
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: fenomenalna90 »

Moje również walczą o kurczaka ;D
Poza tym o banana, brokuły i dropsy jabłkowe xD
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Izold »

Moje się zabijają o chlebuś z ziarenkami :D i o psie kości-waniliowe.I o fistaszki z karmy- Wirus jest szefem ich 'stada' i uważa że pierwszy może podejść do miseczki i wybrać najlepsze żarcie. :D I zawsze zabiera wszystkie fistaszki,pestki dyni,zanosi w kąt,siada na tym i je. :D a ostatnio Kwasek się wnerwił - bo w końcu tez może zjeść coś dobrego a nie pozostałości- i rzucił się na Wirusa i wyrwał mu spod tyłka fistaszki :D A kotłowały się po klatce jak nigdy. ^^ I makaron taki jeszcze nieugotowany,sobie chrupią.
Lubią takie chrupki kukurydziane,zawsze im kupuje taką dużą paczke w Lidlu. Ale pałaszują strasznie. ^^
I ryż preparowany też lubią...
A za kocie żarełko to by się dały pokroić! :D

Taki mały edit :
yagdub: Frytki? ;o Przecież to strasznie tłuste jest,na oleju smażone.W każdym razie moje nigdy nie poznały smaku frytki,Wirus jest strasznie gruby i już łazi jak pokraczny maluch,a odstęp miedzy nogami ma niczym kowboj zsiadający z konia.
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: erasjo »

Małe zmiany w Menu :)

Moje nie lubią trawy czy mleczu.

Uwielbiają za to:
-sałatę - swojską nie pryskaną
- kaszki
- gerberki itp - obiadki ( owocowych mimo że słodkie .... to muszę jeść je potem sama bo nie lubią:< a ja też ich nie lubię :/ )
- słonecznik/dynia pestki kochaja
- pestki z jabłka - nie wiem czy im wolno , ale jak im dałam jabłko to tylko ogonek i pestki je interesowały
- orzechy - wszystkie odmiany - potrafią same obrać laskowego - byłam w szoku...
- makaron ( ze względu na nie gotuje bez soli - nie przeszkadza mi to ja sobie daje magi na talerzu i jest ok;p)
- ziemniaki gotowane, marchew gotowana
- mięso- wolą gotowane niż smażone - smażonego mi nie ukradły a z gotowanym to muszę uważać bo jakby mogły zakosiły by ile tylko dały by rade unieść
- obiady własnej produkcji .... ( najpierw im odkładam porcje malutką ... a potem sole to w garnku dla ludzi ;p ), ale to przy zupach
- przyprawę - mojej babci - swojskie suszone warzywa mówiąc dokładniej - bez konserwantów soli itp, sama pomagałam robić ;p
- gałęzie - przerabiają na trociny ( ktoś wie jakich gatunków drzew można dawać ? ja znalazłam tylko info że wiśnie i jabłonki)
- cukinie gotowana :>
- kalafior gotowany ( też uwielbiam ... )
- ha swojskie mleko od kozy:> toć ciekawy widok ( nawet jak kto dostał tego mleka to .... nie wyciągnął głowy z kupka zanim nie wypił...

NIE daje im już winogron itp - nie mam zaufania do sklepowych owoców.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Izold »

Muesli Tropikalne,Zawsze dodaje im 250 gram do karmy i po garstce osobno do miseczki,robi szał. ;)
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Aersnem »

Oprócz gerberów, które lubi chyba każdy szczur, moje panny przepadają za actimelami (wiśniowymi). Dostają bardzo rzadko, ale jak już dostaną uruchamiają te swoje małe ultra - szybkie języczki, wybałuszają oczyska i zapamiętale wylizują co się da z talerzyka.

Kiedyś niepostrzeżone dopadły się do activii ... odtąd chowam te jogurty z daaaleka od panienek (chyba nie trzeba tłumaczyc dlaczego ;D

Lola uwielbia ponadto liście bazylii (Trootka owszem jada, ale nie dostaje histerii gdy pojawiają się w menu danego dnia).

W mieszankach największym wzięciem cieszą się oczywiście pestki dyni i orzechy.
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Rodzynka »

Sliwka lubi najbardziej
Pasztet sojowy
kielbase krakowska (bez przypraw jest, moze troszke soli)
kukurydze
i cala mase innych rzeczy (wszystko co zielone, kosci z golonki, ziemniaki, suchy chleb)
A najbardziej lubi jak uda jej sie komus cos ukrasc z talerza. Mojemu chlopakowi niemal nie ukradla z kanapki calego plastra sera z ogorkiem i kielbaska :D powstrzymal ja w ostatnim momencie.
Do czasu jak rosnie nie mam wyrzutow sumienia z powodu nadmiaru bialka, tym bardziej ze byla ciut za mala jak na swoj wiek
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
nietoperek22
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: nietoperek22 »

U moich chłopaków ryż preparowany rządzi!
Joszko[*], Czoko[*]
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Ulubione jedzonko

Post autor: Filipw »

ja musze orzechy laskowe dac im jestem ciekaw czy sobie poradzą z łupinką bo aż nie chce mi sie wierzyć że moje ogony sobie dadza rade ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”