Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: roenna »

A moja Carrie po prostu zmieniła miejsce pobytu. Klatke ma ustawioną w kuchni a tam jest (o dziwo :shock: ) bardzo chłodno :)
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: sara »

weena ma basen na stale, taki dla gadow, moczy w nim lapki, kiedys gdy zyla luna bylo w nim wiecej wody - byla szczurem wodnym;)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: OlaA »

Ok, a co zrobic zeby ochlodzic szczurka w samochodzie bez klimatyzacji. Moja Pola jak jechala samochodem to bylo jej goroco. Polozylam transportowke na podlodze bo tam chlodniej i mialam wode, ale ona i tak lezala plackien na brzuszku i spala.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: sara »

wczoraj weena pojechala ze mna samochodem do baru;) zeby nie bylo jej za goraco, miala zamrozony kafelek i na to szmatki, mozna tez wykorzystac np kamien i wrzucic go na chwilke do zamra lub lodowki
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: olek »

ja radze sobie inaczej mocze szmatke z polaru klade na pieterku (mam z paneli )wiec szmatka sie przykleja i ogoony leza calymi dniami plackiem z nogami do tylu i tylko zmieniaja miejsce a w moim pokoju tak jak ui w reszcie ro bi sie w poludnie 27 stopni wiec jest upal
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: Goś »

cześć, ja stosuję już wcześniej wspomniane kafelki.. po prostu kladę kafelek łazienkowy gdzieś w klatce, jeśli jest taka potrzeba dodatkowo go chłodzę w lodówce. Na kafelek kładę szmatkę by był przyjemniejszy w dotyku. Szczurzaczki sobie na nim leżą i odpoczywają.
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
maala
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 22, 2004 10:18 pm

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: maala »

na szczęście w moim mieszkanku nie odczuwa się tak upałów :)
|oo00^^ Mała ^^00oo| -ze mną od 26.07.2004 odeszła 0.12.2005 :(
|oo00^^ Myniuchna i Pitunia ^^00oo| -w moim serduszku :(
Monia

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: Monia »

Natka prędzej uschnie niz zanurzy jedna łapkę w wodzie :) nie wiem jak młodsza bo jeszcze za mała
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: Chips »

To ja Ci podpowiem, że bardzo lubi moczyc łapki w wodzie. Z resztą tak samo jak reszta dziewczyn :D

W najgorsze upały wkładałam im duży talerz do zupy z chłodną woda i maluchy moczyły sobie w nim łapki i brzuszki, a Guzik nawet się w nim kładła :wink:

Więc myślę, że spokojnie możesz wstawić jej do klatki jakieś naczynko...
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: Celina »

U mnie w mieszkaniu również nie odczuwa się takich wielkich upałów ale jak już czasem są uchylam okno a w d€żym pokoju balkon i robię niewielki przeciąg. Nunek chętnie znajduje sobie jakieś wygodne miejsce chłodnego przewiewu. A co do podróży samochodem najlepiej jest otworzyć okno i trzymać szczurka gdzieś gdzie mocniej wieje, Wtedy nawet ludziom jest chłodniej:).
________________________
Pozdrawiamy:
ja-Celina
szczurek-Nunek
myszka-Gumka
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: myszka »

co do tego auta to nie była bym pewna czy to takie dobre. Rozgrzanego szczura chłodzić zimnym powietrzem :? jakoś mi się to nie podoba....
TAk samo stawianie klatki w przeciągu...
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: Chips »

No własnie...Szczury nie powinny być w przeciągu :? . Nawet w upalny dzień mogą się przeziębić.
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: lajla »

hmm szczurka w samochodzie lepiej trzymac jest w chlodnym miejscu a nie gdzies gdzie moniej wieje, dla ludzi nie zawsze jest to przyjemne (wejdz sobie do samocghodu z mojaj siostra otworz dwa okna a uslyszysz "wieje mi, wieeje mi zamkniejce jedno okno wrrr...) a szczur ma bardzo delikatne uszy, wiec lepiej zeby mu ich nie zawialo..., dobrze jest wsadzic szczura w prad przeciagu ale zakryc scianki 2 aby szczurek sie przewietrzyl ale zeby go nieprzewialo.
Bartek i Ilonka
Posty: 327
Rejestracja: czw mar 30, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Szczur a upa?y

Post autor: Bartek i Ilonka »

Ostatnio jest strasznie gorąco. Widać, że nie podoba się to naszym maluchom.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby, aby zapewnić szczurkom trochę chłodu?


B

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sro Cze 21, 2006 12:55 pm ]
Polaczony temat z istniejacym.
limba81 mod
makaroon=)
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 20, 2006 11:59 am
Kontakt:

Szczur a upaly (jak sobie radzic)

Post autor: makaroon=) »

Ja kąpie moje szczurasy w samej wodzie (oczywiście one to lubią) albo (bardziej brutalnie) spryskuje je wodą ze spryskiwacza, ale to bardzo rzadko bo tego się boją :D Najczęściej to siedzę z nimi przy wiatraku :lol:
Jestem sobie szczurek mały, lubię pokarm doskonały =)
Moje chłopaki: Sajgon (kaptur) i Charlie (kaptur) :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”