Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: maua_czarna »

[quote="Mycha"]Góra dwa dni. Dłużej wymień mu już tą karmę ale zobaczysz- w końcu się przemoże :wink:[/quote]

ja mysle ze nawet dwoch dni nie wytrzyma..moja mycha na poczatku jadla tylko te kolorowe kuleczki rozowe i zielone,no i slonecznik.natomiast niemozliwoscia bylo dla niej jedzenie witaminek z karmy(tych brazowych "laseczek").po prostu na noc,kiedy jest najbardziej aktywna nie zaserwowalam jej nowej karmy i zjadla WSZYSTKO.teraz raczej nie ma problemow.mozesz sprobowac dawac ogonkowi cos innego,aby odwrocic jego uwage od slonecznika.moga to byc platki owsiane,kikurydziane,surowy i gotowany makaron,ryz(tego nie za duzo)...jest duzo mozliwosci. opisz efekty:)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Problem - szczur nie chce je?? suchej karmy

Post autor: jackie_ona »

no własnie... zupełnie nie jadła suchej karmy, której zdecydowanie za dużo mi pani sprzedała... kolby miodowej, którą dałąm jej później też nie skubie. kupiłąm zwykle muesli- nie tknęła... po jakimś czasie, jak zrobiłam jej mieszankę tej suchej karmy, muesli i czegoś jeszcze,to wyjadła muesli... ale nie interesuje się już niczym suchym... co jeszcze wypróbować? może wasze szczurasy też nic suchego nie jadły, aż coś im w koncu zasmakowało, co wynaleźliście..?
aha! i nie je też marchewki ani jabłka...
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: moni »

Pamiętam jak moje szczury zaczeły strasznie wybrzydzać suchą karmą.W takim przypadku zostawiłam je na samym suchym bez dawania czegokolwiek innego.Po 2 dniach jadły jak głupie.Może po prostu za bardzo Twój szczur jest rozbestwiony.
Napisz co je.Może jest chora dlatego nie chce jeść.Jeżeli nie zauważach żadnych objawów chorobowych to zrób tak jak pisałam.Powinno pomóc.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: jackie_ona »

tak poza tym, to je praktycznie wszystko... wszystko, co jest mokre, smaczne, ciekawe... mniej "szczurze".. ;) od dłuższego czasu się zbieram, żeby zostawić ją bez innego jedzenia, ale nie potrafię... :P jak widze, jak węszy koło miseczki na posiłki, patrzy zza kratek, wszędzie szuka czegoś do jedzenia, to nie potrafię jej nie dać czegoś smacznego.. ;) no i będzie rosła grubiutka przez to pewnie... :P
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Lulu »

ja jestem okrutna i robie tak jak Moni... ale coz... to zawsze sposob.

z kolbami robie inny manewr. Osama nie je kolby jak sobie wisi. wiec kroje ja i wsypuje mu do miseczki... i wtedy juz jest dobra. zastanawiajace...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: lajla »

moze mu niewygodnie tak jesc ;) ja tez na twoim miejscu zastosowalam bym metode "na hama" to jest jej glowny pokram musi go jesc w nim jest zawarte wiele elementow ktore sa jej potrzebna, tak samo jak owoce i marchewka dziwne ze jej nie je... wiele szczurow wprost uwielbia marchewke... ale jak nie je tego to dawaj pomidor temu sie nieoprze :D
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: jackie_ona »

o! tak! pomidorka uwielbiamy! :D
co do marchewi i jabłka,to zawsze było to dla mnie jedzenie gryzoniowe... no ale moja dupcia jest chyba po prostu "niebanalna" ... ;)
spróbuję... dzisiaj już jej nic nie dam, nasypię świeżego jedzonka suchego, kawałek kolby też tam wrzucę... tylko ma jeszcze dość dużo chleba i herbatników schomikowanych, więc może się za to najpierw zabrać.. dobra, zobaczymy...
dzięki...
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: jackie_ona »

dzięki za pomysł z pokruszeniem kolby- chyba trochę pomogło, bo już zaczęła coś tam wybierać z "suchej" miseczki... :)
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Gucio »

Mam taki sam problem z teq :( Kupiłam jej animalsa(normalne że nietknęłą bo mało który to je), vitapol i vitakraft i megan w wiaderku i te co 12zeta kosztuja bodajze tesz megan. I wybiera tylko coniektóre chrupki :evil: A reszte albo wysypuje albo zasypuje :evil: i w ten sposób połowa żarcia9albo ii więcej0 idzie do wywalnia :evil:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: krwiopij »

to dawaj jej mniej i nie karm zbyt wieloma smakolykami... na pewno z glodu nie umrze, jak bedzie glownie suche dostawac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Gucio »

oto chodzi że ona wybiera te coniektóre chrupki z suchej karmy. Ze 3 oponki i kilk chrupek. I tak juz baaaaaaaardo długo.
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Meggy »

moje też nie chcą suchego :( jak podam, to zjedzą dynię, słonecznika, czasem jakiegoś churpka z mieszanki, ale już słonecznik w karmie nietknięty, tak jak reszta ziaren. Dziś trochę ekperymentowałam i już wiem, że lubią gotowany ryż i suchy makaron, ale za świeżą marchwią i jabłkiem już nie przepadają-tylko gotowana schodzi..też mam przegłodzić? to w końcu jeszcze maluchy-5 tyg. czy może przejdzie im z wiekiem?
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Dixi »

Moja też nie jada za bardzo suchej karmy :( narazie skrobie bułeczkę suchą, ale ziarenka coś ją kolą w ząbki chyba.....metdoa "na chama" jest jednak niezawodna - wypróbowałam to kiedyś na króliku, bo nie chciał jeść marchewki :D i poskutkowało, teraz nie ma wybrzydzania :) Wszystko wszamie co dostanie. Myślę, że z Dixi też taki manewr przejdzie.
Pozdrawiam,
Aguśka
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Meggy »

wiesz, w sumie jednak moim ogonom częściowo przeszło z wiekiem, teraz już jedzą suche, ale bez zachwytu - po prostu kilka razy na noc dałam im tylko ziarna i posktutkowało :D ale np kukurydzę z karmy wybieram, moczę, podgotowuję i mieszam im znowu z karmą - bo normalną suszoną zostawiają a ta znika w kilka minut
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Problem - szczur nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mycha »

Szczur powinien jeść to co szczurze z dwóch powodów- zawiera niezbędne składniki i pomaga ścierać ząbki! Może coś nie tak z ząbkami? A może poprostu woli coś lepszego. Pewnie tak jest rozpieszczona. Na Twoim miejscu zastosowałam już opisaną metodę :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”