3 szczury plus kolejny

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

Cześć Mam problem i błagam o pomoc.
Sprawa wygląda tak; mam 3 szczury PONAD ROCZNE,SAMICZKI które były kupowane w różnych sklepach , co jaki czas. Nie miały problemów z zaprzyjaźnieniem. Dziś trafił do mnie szczurek, który miał zostać zabity bo się komuś znudził BO GRYZŁ KABLE :o TEŻ SAMICZKA trafiła do kolegi który ma szczura ,ale tamten szczurek go nie zaakceptował i w rezultacie jest u mnie.
Sprawa wygląda tak nowy szczur zawsze był sam teraz jest w nowym środowisku w nieznanym miejscu.
Gdy nowy trafił do mnie puściłam wszystkie po pokoju wąchały się dostały jedzonko i wszystko było oki.
zmieniłam wystrój klatki trocinki, więc dałam je do klatki jadły spokojnie nic się nie działo zaczęło się po jakiś 2 godzinach. Ten nowy szczur się stawia do moich i je podporządkowuje nie gryzie, ale staje na dwóch łapkach i wącha pyszczki kładzie przednie łapki na ich pyszczkach CZASEM PISZCZY ,ALE ONE SĄ SPOKOJNE NIC MU NIE ROBIĄ!!! tak to wygląda. Dodam ,że ta nowa samiczka jest malutka,jakaś nie do żywiona w porównaniu z moimi, może się ich bać i tak reaguje? Klatka jest duża dwu poziomowa ,jest w niej duży koszyk wiklinowy wiszący, półka i dolne piętro. Wcześniej miałam 4 szczury jeden już odszedł:(
Jak myślicie co z tego będzie?
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: yss »

tak, taki ostrożny słupek i piszczenie to najprawdopodobniej oznaki strachu.
jeżeli masz warunki, zakwateruj małą w mniejszej klatce, razem z jedną ze swoich samiczek, a jak się ze sobą oswoją, dołączaj kolejne.
mała może się bać stada wielkich kluch, które nie wiadomo, co jej zrobią.
jeżeli nie ma agresji ze strony stada, rokowania są całkiem dobre :) ale nie powinnaś mimo wszystko wkładać ich od razu razem do klatki. za szybkie tempo. ktoś może ucierpieć, nawet jeśli nie od razu, to po pewnym czasie - a dla wystraszonej szczurci atak, nawet bezkrwawy, większych szczurów będzie ciężkim szokiem.

jestem za stopniowym dołączaniem pojedynczych szczurków.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

Zrobiłam tak; najcierpliwsza zostawiłam w klatce z nią, a resztę puściłam po mieszkaniu:) Normalnie moje szczury maja naprawdę dużą cierpliwość, ja już bym ja dawno pogryzła heh Mój szczurek podchodzi do niej wącha ja w pyszczek, a ta go cap w wąsa ::) a mój nic i spokojnie się kładzie obok i myje :o siebie i ją .Socjopatka jakaś z tej nowej >:D
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

Nie wiem co jest nie moge edytować postu .Chciałam dodać ,że ta nowa sie nie boi i wyraźnie zaczyna i szuka zwady ewidentnie sie nastawia w pozycji bojowej ustawia pysk na oko centralnie i tak sledzi pyskiem to oko
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Niamey »

Bądź cierpliwa, to może trochę potrwać, ale dopóki nie gryzą się do krwi, to wszystkie tego typu zachowania mieszczą się w normie. Powodzenia :D
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

A cha ,ale jest szansa ,że się polubia? A może im tak juz zostać? ,ze będą się tak straszyć cały czas?
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Niamey »

W pewnym momencie powinno się ustabilizować i może nawet się polubią :D Ale może to długo potrwać
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Izold »

Niamey pisze:W pewnym momencie powinno się ustabilizować i może nawet się polubią :D Ale może to długo potrwać
Chyba nie powinno długo,doroślejsze szczury szybciej przyjmują młodsze do stada.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: yss »

Izold pisze:
Niamey pisze:W pewnym momencie powinno się ustabilizować i może nawet się polubią :D Ale może to długo potrwać
Chyba nie powinno długo,doroślejsze szczury szybciej przyjmują młodsze do stada.
skąd taki pomysł?
im starsze szczury, tym większa siła przyzwyczajenia, poważnie traktowana hierarchia [którą nowy szczur nagle burzy - dołączenie nowej szczurci do moich dorosłych szczurzyc spowodowało, oprócz standardowego tyrania malca, wojny w stadku - reorganizację hierarchii], skłonność do rządzenia i poniewierania nowym osobnikiem...... choćby był małą puchatą kulką.

izold: wyjaśnij mi skąd wzięłaś taką informację....? bo jeśli piszemy jakieś rady na forum, zazwyczaj powinny być czymś poparte.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

Piszecie tak o tym szczurze jak by był młody, a on jest starszy od nich tylko nie dożywiony!
I stara się być na samym szczycie hierarchii w główce mu się poprzewracało na maxa ;D
A moje szczury od zawsze w stadzie nie zwracają na nią uwagi czasem ja wąchają ,ale ona na to odrazu reaguje atakiem, maja ją za swoja od początku, tylko ona szuka guza ewidentnie i dziś ją Luna do pionu sprowadziła kopniakiem ala karate kid :-* Jak to świetnie wyglądało jestem z niej autentycznie dumna :-* :-* :-* Bo ta nowa to diabeł wcielony >:D Ale już ją kosiam i nie dam jej krzywdy zrobić i już u mnie zostanie
Czytajcie dokładnie co pisze to nie moje nową atakują tylko nowa je !!!
mam już kilka imion dla niej:)_
które wam się podobają?
a) Furia
b) Desperatka
c) Diablica
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: yss »

sefora: pisałaś wcześniej, że robi słupek i piszczy i czy to może oznaczać, że się boi. poza tym NIGDZIE nie napisałaś, że nowa szczura jest starsza od twojego stada. pisałaś tylko, że w porównaniu z twoimi jest mniejsza, jakby niedożywiona - jej wiek pozostawiłaś domysłom czytających. a pewne rady są uniwersalne......

to, co odpisałam izold, było odpowiedzią na to, co ona napisała, a nie ty. :] a ona widocznie wywnioskowała, że nowa szczura jest młoda.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Izold »

No tutaj to wyczytałam chyba nawet całkiem nie dawno: "Zazwyczaj młodsze szczury są szybciej przyjmowane do stada " - mniej wiecej tak pisało.
Ale skoro jest inaczej to już do 2 letniej Burej Tequili dołożyć nie mogę.Też obawiałam się ze Bura lubi Tequile tylko na łóżku,a w swojej klatce już niekoniecznie- Zawsze miała swoją miskę,posłanie i teraz ktos wdepnie do jej klatki od progu częstując się zarełkiem z jej miski i polożenie się na jej posłanku,chyba też bym się wnerwiła gdyby rodzice załatwiły mi współlokatorkę. (W zasadzie nie muszą,moja siostra wnerwia mnie doszczętnie :D )
Ale wtedy Burą czeka samotna starość... ;c
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: yss »

izold: sorry, zrozumiałam, że chodzi ci o coś takiego, że im doroślejsze szczury tym lepiej przyjmują te młode :) coś krzywo przeczytałam.

OT się robi pomału :P to już go kończymy i czekamy na wieści z łączenia seforowych szczurasów....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sefora
Posty: 74
Rejestracja: pn lut 04, 2008 11:42 pm

Re: 3 szczury plus kolejny

Post autor: Sefora »

Pojechałam na dni Niepołomic, nie było mnie dzień w domu, wracam, patrzę a te małe złośnice wszystkie w jednym koszyku smacznie śpią wtulone :-* :-* :-* Furia(nowa) spała na Lunie która dzień wcześniej potraktowała ją kopniakiem ::) jak to mówią" kto się lubi ten się czubi" czy jakoś tak ;) Czyli całe oswajanie stadka trwało niecałe dwa dni :D Koniec ;D
Pozdro dla Szczuro-maniaków :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”