Chodzenie ze szczurkiem do sklepu?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ysabell
Posty: 81
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:16 am
Lokalizacja: Gorzów

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Ysabell »

Izold pisze:
pin3ska pisze:Eeeee, ja w zyciu takiej w miescie nie widziałam...
Ja też nie,jestem z Poznania.Tutaj widuje tylko sroki,wróble,gołębie i takie co skrzeczą. :D
Bo one raczej takie "oswojone" jak wróble nie są i do ludzi nie podchodzą.. No, ale róbcie jak chcecie, jednak ja bałabym się puszczać szczura wolno. czasem tylko wyjdę z nią na krótki spacer, ale siedzi wtedy zwykle przestraszona w rękawie, więc nie wiem czy to taki dobry pomysł..
" A ja stoję - dzieciak teraz z otwartą gębą
Czuję jak czarnieje moje małoletnie tętno "

;]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: alken »

To chyba zależy od szczura. Jak się go wypuści i sobie drepta grzecznie koło opiekuna to luz, ale ja, jak próbowałam puszczaać Myszę w ogródku, to zrezygnowałam, ona nawet nie sprawdzała terenu tak ostrożnie jak to szczury mają w zwyczaju tylko czuła zew wolności i leciała w długą :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

A moje nie wiedzą co się dzieje i mrugają głupawo oczkami. :D
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: tamiska »

No wlasnie. To zalezy od szczura. Moje szczury w ogrodku biegaja kolo mnie lub orbituja wokolo transportera :) Poza tym sa tak duze i powolne, ze nawet nie udaloby sie im przede mna uciec :P hehe
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

tamiska pisze:Poza tym sa tak duze i powolne, ze nawet nie udaloby sie im przede mna uciec :P

Mój Kwasek to jeszcze jest w miare szybki,ale wirus..On waży chyba z tonę i jak chodzi to tak strasznie pokracznie.Umie biegać tylko świńskim truchtem i to w dodatku tylko wtedy kiedy w zasięgu jego wzroku pojawi się coś do żarcia.
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Sagitta0202 »

Izold pisze:
tamiska pisze:Poza tym sa tak duze i powolne, ze nawet nie udaloby sie im przede mna uciec :P

Mój Kwasek to jeszcze jest w miare szybki,ale wirus..On waży chyba z tonę i jak chodzi to tak strasznie pokracznie.Umie biegać tylko świńskim truchtem i to w dodatku tylko wtedy kiedy w zasięgu jego wzroku pojawi się coś do żarcia.
Jak to czytałam to dostałam ataku śmiechu. Mój chomik też tak ma xD

Ja wypuszczam wolno moje potwoty tylko w ogrdku bo tam z jednej strony jest dom, z drugiej murek, a siatka jest daleko więc je 5 razy przegonie zanim gdzieś wlezą. Niestety, mniej pilnuje szczurów co patrze się na drzewo za płotem i w stronę łąki. Mieszkam bardzo blisko takich dużych łąk gdzie jest pełno bażanktów, myszy i szczurów i mam całą game nic się nie bojących, małych drapieżnich ptaków. Mniej więcej metr od mojego płtu jest drzewo na którym mieszka jakiś drapieżnic a na łacę koło rzeczki poluja dwa rybołowy. Naprawdę trzeba u mnie mieć oczy dookoła głowy....
:)
muchaplujka
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:15 pm
Lokalizacja: Zielonka

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: muchaplujka »

ja zawsze chodziłem z jednym z moich szczurów Guciem ['] wszędzie (sklepy, plac zabaw) a nawet zdarzyło mi się jeździć parę razy tramwajem- wszystkie dziadki i babcie się odsuwały i można było spokojnie usiąść ;D
tylko wszystkie dzieci chciały głaskać a on nie bardzo lubił obcych więc mówiłem że gryzie ;D
teraz moje szczurasy dopiero uczę spokojnie siedzieć na ramieniu :)
kiedyś jedna dziadówka w sklepie prostestowala ze to nie miejsce dla zwierzat i że wisi zakaz, no to ja ją poprosilem przed sklep a tam byl zakaz wprowadzania psów a nie szczurów no i skończyły się jej argumenty ;p
Не задавай вопросы!
Просто давай!
Надо уметь жить продолжая простые движенья!
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

muchaplujka pisze:tam byl zakaz wprowadzania psów a nie szczurów no i skończyły się jej argumenty ;p
Ja miałam podobny przypadek -poszłam do sklepiku na drugiej stronie ulicy z moim wtedy malym szczeniaczkiem - był trochę większy od szczurka i miałam go na rękach ale nie chcieli mnie z nim wpuścić bo 'jest zakaz' a ja powiedziałam że na zakazie jest rysunek pudla,a ja mam kundelka.
I też mogłam z nim wejść ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

Dzisiaj spacer bez szelek z Wiruskiem - 3 dniowa dieta go wykończyła,więc idziemy na spacerek ze szczurem mojej koleżanki -Alvinem. Mam nadzieje że Wirus troche tego sadła zrzuci do września.
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Vicka211 »

A ja byłam z ogonkami na spacerze wczoraj około 22 :) I fajnie musiałam wyglądać :D Jakaś postać w mroku ze szczurami ;D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Izold »

A ja dziś wstawie zdjęcia Wirusa z kolegą Alvinem na drzewie i w zimnym dole wykopanym w piaskownicy by się ochłodzić :D
I upolował dziś biedronkę! :]
Chciał ją zjeść ale szybko ją stamtąd zabrałam i urządziłam na szybko mały pochówek. :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: alken »

Biedna biedronka, ale pewnie by był biedny szczur, jakby udało mu się ugryźć, biedronki wyuszczają gorzką niespodziankę :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Sagitta0202 »

Ja zaraz idę z Ivankiem xD
:)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: Vicka211 »

A ja właśnie wychodzę z tymi moimi plackami na spacerek hah 8)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chodzenie ze szczurkiem?

Post autor: tamiska »

Co do miejskich ptakow. To nie ma smiechu, bo mojego ojca kolega mial malego szczeniaczka jorka za 2000 tys kupil (jak kazdy wie te pieski wielkosci szczurka sa na poczatku) i wyszedl z nim na dwor pierwszy raz, puscil go na trawie, podleciala wrona/kruk (WTF?!) i porwala psa. Tyle go widzieli :o

Poza tym odradzam wszelkie parki miejskie i miejsca publiczne. Duzo jest tam psow i nawet nie zauwazycie jak jakis podbiegnie i zadusi szczurka.

Polecam za to, wlasne lub cudze ogrodzone ogrodki, dzialki i odludne miejsca w ktorych jestescie pewni, ze nie napatoczy sie znienacka pies, kot czy inna gadzina.

Ja szczury w ten sposob chronie przed ptakami, ze jak chodza, to zawsze robie tak aby byly miedzy moimi stopami i stoje nad nimi. Nigdy nie biegaja samopas tym bardziej na otwartej przestrzeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”