Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
look_so_good
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 29, 2009 9:15 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: look_so_good »

glucjan hahaha skąd ja to znam! Jeszcze do niedawna Ciurka bała się jak klasnęłam albo krzyknęłam teraz tylko patrzy z doniczki na mnie jak na kretynkę, a jak ją biorę to chwyta ziemię w łapki i wypuszcza nad dywanem :-\ dziwne, że nie ma powiedzenia złośliwy jak szczur :P
...nie mów, że mnie lubisz,bo lubi się zupę pomidorową- a ludzi się kocha...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Tez często mam wrazenie że szczury patrzą na mnie jak na debilkę.Założe się że gadają między sobą:
"Patrz tą kretynkę!Co ona się tak drze?Czy rozwalenie ziemi na nowo pozamiatanej podłodze to coś złego?!"
Kiedy mama zobaczyła stan ziemi kwiatka wyniosła mi go z pokoju i zakazała posiadania jakiegokolwiek w pokoju. ;D
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: glucjan »

Na pewno na swój szczurzy sposób, maja z nas niezły polew, te nasze szczurze pierdzioszki:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
nadzieja
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 03, 2008 6:52 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nadzieja »

miałam to samo z kwatkami, dlatego wszystkie wylądowały na szafie, jednak dla moich panien to nie problem wejsc na szafe i tam pobuszować w kwiatkach i powywalać ziemie za szafe i na sciane.... Dlatego teraz wszystkie kwiatki mają założona siatkę na ziemię i problem z wykopywaniem się skończył:)Chodzą dalej po doniczkach, ale nie maja szans wykopania ziemi (chociaż czasem próbują rozbroić siatkę...). Niestety na obgryzanie liści jeszcze nie znalazłam sposobu-a niestety sporadycznie im się zdarzy skubnać trochę zieleninki...
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Moje zrzucaly doniczki z pszenicą z parapetu.Ale rozwiązanie znalazłam.za oknem zrobiłam gwozdzik i posadziłam pszenice w plastikowym kubeczku,takim co psu sie odierza karme i przymocowałam kabelkiem filofun.i rośnie. :D
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: glucjan »

U mnie niestety nie ma szaf, tylko wbudowanie w sciane jakies schowki, a wiec kwiatkow na szafe nie schowam, staly sobie przy kominku, teraz stoja na biurku, i wyglada to beznadziejnie, jak jakas hodowla, a nie ekspozycja, ale co z tego? Troche ograniczyly rozwalanie ziemi, ale liscie i tak ciagle znikaja:/...ale co zrobic, jak patrze na te mordeczki to mi serce mieknie i wybaczam wszystko jak leci:D
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
nadzieja
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 03, 2008 6:52 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: nadzieja »

Oj znam to szczurze spojrzenie...dzieki niemu wybaczyłam moim szkodnikom te nieszczęsne kwiatki, pogryzioną posciel, łóżko, torebkę, kosmetyczkę (nawet do golarek mi się usilnie dobierają...-własnie Milka wcina jedna-lece ja ratować...-uratowana..)To nieliczne szkody jakie moje mendy wyrządziły ostatnimi czasy...Ale jak nie kochać tych "niewinnych" oczek...:))
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

nadzieja pisze:Ale jak nie kochać tych "niewinnych" oczek...:))
Taa,a oni pewnie gdzieś po kątach obmyślają plan :
"Te,chodź,rozwalimy jej to,a potem na mój znak robimy oczy jak frisbee!' xD
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: isia28 »

tak najgorsze to gryzienie poscieli koszulek...itd. na wszystkim zostawiaja slady zebow. ale od 1.5 roku mam samiczke dumbo i jej gryzienie w ogole nie interesuje, jestem w szoku bo jako jedyna nic nie pogryzla . wszystkie szczuraski kocham ale ona jest wyjatkowa prawdziwy pupilek , nie wyobrazam sobie zycia bez niej . jednego jestem pewna juz zawsze bede miala dumbo w stadku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

isia28 pisze:jednego jestem pewna juz zawsze bede miala dumbo w stadku.
To nie jest wcale powiedziane!
Możesz się przeliczyć,raz trafisz na szczurka z swietnym charakterem,a raz na wrednego małego psuje o charakterze profesora Snape ;))
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Vicka211 »

Izold pisze:
isia28 pisze:jednego jestem pewna juz zawsze bede miala dumbo w stadku.
To nie jest wcale powiedziane!
Możesz się przeliczyć,raz trafisz na szczurka z swietnym charakterem,a raz na wrednego małego psuje o charakterze profesora Snape ;))
Dokładnie :) To, że dany szczuras będzie miał uszka dumbo, nie znaczy, że będzie miał taki charakter jak Twoja dumbolka ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Chociaz w pewnym przypadku u mnie się sprawdzało : każdy chomik o brązowo białej sierści był kochany i zostawał mianowany Ździchem.Coś w tym jest,ale nie za dużo.
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: isia28 »

na pewno moze sie zdarzyc ze kolejny w niczym nie bedzie przypominal dambinki ( na zdjeciu przy nicku), ale i tak bede miala , kocham wszystkie ale ta ma w sobie cos zupelnie wyjatkowego
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Sheeruun »

Ja nienawidzę szczania pod siebie - boże, jak oni śmierdzą kiedy są cali obtaczani w siuśkach.. znieść czasem się nie da ::)
Ale gorsze od siuśkania jest włażenie do kanapy - wyciągnąć potem ich nie mogę, bo jak rozłożę, to ich zgniotę... więc pozostaje zwabianie na smakołyki (nieskuteczne) lub wsadzenie ręki do środka i popychanie szczura w stronę szczeliny, a potem jak już głowa wystaje, popychanie zada, a szczur zapiera sie łapkami i drze w niebogłosy ::) Nie wiem czym to zastawiać, do tej pory zatykałam kocykiem,ale potrafią już go wyciągnąć - i przy okazji dorobić dziur :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Izold »

Możesz książką,kawalkiem paneli... ::) Ja nieawidzę srania na ściany kuwety.Nie wiem jak oni to robią,chyba uwieszaja sie na prętach i robia pod siebie. :-X
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”