Szczur śniady, szczur wędrowny.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Izabela »

Odmienna, ślicznie piszesz, a to, co napisałaś o majowych interwencyjniakach, wywołało prawdziwe łzy w moich oczach - pożegnałam już wszystkie 4, jakimi miałam zaszczyt się opiekować... Masz rację, te szczury przejdą do legendy.

Dzika Czapka i syn interwencyjnej Zeni z kolei to protoplaści kolejnej legendy - przede wszystkim z powodu skrajnych emocji, jakie wywołują u tych, co nie mają do czynienia z ich dziećmi i tych, co mają ;) Tak się złożyło, że moje stadko składa się w tej chwili wyłącznie z ich bliższych lub dalszych potomków i powiem jedno - gorąco polecam. A dwóch chłopaków 1/4 dzikich krwi czeka w tej chwili na nowy domek - O.W., może się skusisz ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t ... sc&start=0
tu masz temat w którym są te fuzzy, ale musisz popatrzeć tam parę postów dalej bo zmienił się ojciec
jednak jeśli chcesz się załapać to musisz wysłać CV jak najszybciej
http://anahata_rattery.eu.interii.pl/warunki.html tu masz opisane warunki jakie musisz spełnić żeby się zakwalifikować a cv też gdzieś tam powinno być na forum w dziale hodowli, a jak nie to poproś to Ci wyślą.
No a poza tym jak już pisała Izabela u merch są wolne chłopaki ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Izabela, mogę zobaczyć jak wygląda taka ćwiartka?
Dzięki też za pomoc z fuzzem, ale poczekam do 25września. Bo jeśli będę musiał wyjechać do Torunia, to lepiej będzie odstawić narazie kupno(sprzedajecie/oddajecie?)

"Może się skusisz?"- Ty mnie nie podkuszaj, bo się skuszę i będzie problem. Ja tak mam.
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=23109 ćwiartki są w tym temacie ;D wchodzisz na własną odpowiedzialność :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: alken »

aha, z tych to wolne są dwa aguti :)
a co do sprzedawania to szczury z hodowli są sprzedawane a spoza hodowli czyli z adopcji- oddawane.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

O. Właśnie takiego będę brał. Dokładnie tak.
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Izabela »

http://www.fotosik.pl/albumgroup/jpnhwn ... ESC&page=0

Wyżej link do albumu Czapeczników, oprócz tego poczytaj sobie tematy miotów z merchowego pola. Wolne chłopaki są w miocie "I" (link podany przez alken), do odbioru w drugiej połowie września, więc wszystko pasuje :D Hodowla merch jest hodowlą niezależną, czytaj: niezrzeszoną w SHSRP. Za maluchy trzeba zapłacić, oprócz tego podpisać stosowną umowę. Jeśli będziesz zainteresowany, napisz do merch, przedstawiając siebie i warunki, jakie proponujesz szczurkom, może powierzy akurat Tobie swoje "wnuki"
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Izabela »

ogon wisielca pisze:O. Właśnie takiego będę brał. Dokładnie tak.

Tzn, jakiego?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

umaszczenia aguti
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Izabela »

http://gucie.fotosik.pl/albumy/591669.html

Kolejny link - to album mojej Estelki, agutkowej "ćwiartki" :D
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: ogon wisielca »

Brałbym zaraz, ale jak wiesz muszę jeszcze odczekać. Znaleźć też klatkę dla dwóch.
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: tamiska »

Moim zdaniem trzymanie dzikiego szczura (dziko-dzikiego) w domu to znecanie sie nad tym zwierzeciem. Czytalam o ludziach ktorzy brali male szczurki z dworu i probowali oswajac, ale nie to bylo najgorsze. Okazywalo sie, ze wiekszosc z nich nie moze zyc w domu i w klatce. Spedzaly cale dnie na probie ucieczki raniac pyszczki, lapki itd. Taka ich natura.

Poza tym szczurek z dworu ma inna flore bakteryjna. Sam specjalista od gryzoni dr Piasecki mowil mi, ze glupota jest branie dzikusa z dworu, bo mozna bardzo narazic swoje zdrowie, a byc moze nawet zycie...

Sa wyjatkowe przypadki, ale dla wlasnego widzimisie skazywac dzikie zwierze na uwiezienie po co? Aby sie pochwalic, czy ja nie wiem....
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Babli »

Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: Licho »

Odnoszę wrażenie, że powinnam coś napisać, bo tak się składa, że jestem "posiadaczką" dzikuski. Jednak jedyne co mi przychodzi do głowy, to "nie masz bladego pojęcia czego pragniesz". Oswojenie (choć dziwnie to słowo brzmi w tym kontekście) dzikusa to dłuugo opuchnięte palce od ostrych jak igły siekaczy, poorane ręce od pazurów...i to cykanie (niesamowite, a jednocześnie cofające rękę jak automat) znaczące "Nie życzę sobie!Podsuń ją bliżej, a pożałujesz". Dla mnie oswojenie dzikusa wiązało się z przezwyciężeniem strachu o kolejne ugryzienie (a zazwyczaj nie kończyło się na jednym..) i niesamowitą ilością czasu spędzona na mówieniu, dotykaniu (mimo ewidentnego niezadowolenia dotykanej), potem głaskaniu, pozwalaniu wchodzić wszędzie. Moje oswojenie polega na tym, że Dżuma bez lęku wchodzi na mnie, biega w mojej obecności, je, nie gryzie (ale, żebyś miał jasność - nie gryzie od ok 3-4 miesięcy). Nie jest to jednak takie oswojenie jak reszty mojego stada, gdzie baby biegają i generalnie mogę je miziać i robić z nimi praktycznie wszystko. Dżumka jest taka, że jak zrobię coś przeciwko niej, to zobaczę ją jak biega koło mnie dopiero za tydzień. Jak nie będzie chciała, żeby jej ktokolwiek dotknął, to na widok "zwijania stada spać do klatki" pierwsza w niej siedzi. Jest bardzo pamiętliwa i łatwo stracić jej zaufanie. Jest ostrożna, ale niesamowicie odważna - odwagą, która nieraz mnie zdumiała.
Ale jak się na nią patrzy ::) jak się wpina po meblach, jak na palcach biega po pokoju, zaczepia wskakując dziewczynom na plecy... I ten moment jak już znużona daje się wziąć na ręce i głaskać (bardzo krótko-może 5 min). Zaciska wtedy łapki w piąstki, wyciąga i mimo, że wiem, że w każdej chwili jest gotowa dać dyla, przez chwilę mam świadomość, że mnie akceptuje - nie jako właściciela, a jako członka stada.
Myślę, że najważniejsze, to żebyś miał świadomość, że dla dzikusa złapanie i zamknięcie w domu to ogromna krzywda. Inaczej, gdy pomożesz malcowi, uratujesz i częściowo udomowisz, w dobrej wierze zabierając mu szansę na życie na wolności.

Jedyne czym mogę służyć, to filmiki z pierwszego łączenia (sześciomiesięcznej Dżumy ze mną :D) w łazience...

http://www.youtube.com/watch?v=vB61fBg5OBA

http://www.youtube.com/watch?v=0rk8HQS2eSU

http://www.youtube.com/watch?v=ot1wPGVZLJA

i moje drobne sukcesy http://www.youtube.com/watch?v=uB2NVcgp ... re=related
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczur śniady, szczur wędrowny.

Post autor: merch »

super filmiki
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”