Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Landrynka »

ej, krzyżacy nie są źli. przyjemnie się czyta, jak się pominie opisy.
a pewne rzeczy trzeba znać, by burakiem nie być i tyle.

mnie w tym roku czeka iliada i potop.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

To wszystko to małe piwo w porównaniu z Cierpieniami młodego Wertera. :-X Nie trawię tej książki, jak babcię kocham, nie trawię.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: lavena »

Cierpienia młodego Wertera to była jedna z niewielu książek - lektur którą przeczytałam bez bólu a nawet z przyjemnością :)

A ja obecnie czytam "Jak powstała bomba atomowa" Richarda Rhodesa.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: unipaks »

Właśnie skończyłam kilka książek Jurgena Thorwalda, mianowicie "Stulecie chirurgów", "Tryumf chirurgów", "Kruchy dom duszy", "Pacjenci" oraz "Stulecie detektywów". Są niezłe , w ciągnęły mnie i poszłam za ciosem. Teraz muszę jeszcze zorganizować gdzieś kolejne cztery tegoż autora...
Polecam :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Babli »

Ulica Rajskich Dziewic Barbary Wood .
Książka naprawdę świetna :) Ciągnie się kilkadziesiąt lat. Są to opowieści dwóch kobiet na przemian pisane. Amiry - Kairskie, dużo można się dowiedzieć ciekawego, oraz Yasminy pierwotnie Kair, potem USA ;) Książka przypadła mi do gustu, naprawdę fajna.

Przeczesujemy z przyjaciółką zbiory rodziców :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nina »

"Cierpienia..." były jedyną dłuższą lekturą, którą przeczytałam przez 2 lata szkoły średniej :P Szybko, miło i przyjemnie sie czytało :)

A teraz 'Lalka'. Gdyby nie to, że tak strrrasznie mi sie nie chce czytać, to może i by mi sie spodobała... Mam niecałe 2 tygodnie na przeczytanie tych 600 stron. Niby dużo czasu (Pottera przeczytałabym w tym czasie 4 razy :P ), ale pewnie i tak dzień przed omawianiem będe czytała streszczenie, bo będe w połowie książki :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: merch »

a pewne rzeczy trzeba znać, by burakiem nie być i tyle.
Lan , jak ty to zgrabnie ujęłaś :) O0


Ja ze snomizmu usilowalam pzeczytac kilka ksiazek , miedzy innymi Ulissesa i w poszukiwaniu stracenego zasu , no i sie poddalam a krzyzakow czytalam w podstawowce z zapartym tchem.

Lalk czytalam kilka razy - az zaczelam sie lapac ze w zasadzie znam ja na pamiec i dalam sppokoj. Prus byl moim ulubionym pisarzem , teraz tez jest , ale ma szersze towarzystwo :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Minoo »

A ja sobie ściagnęłam stosy Kingów przez wakacje... I będę musiała je spowrotem wszystkim pooddawać bo mam w cholere lektur!
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

aż mnie naszło - w związku z tematem dobroci z nadwrażliwców [pogaduchy].

żeby pogawędzić o "Pannie Nikt" z ewentualnymi fanami - chyba, że jest nas za mało :)

kto lubi? co w niej lubi? po co do niej wraca [jest dołująca bądź co bądź] jak dalece oddaje dziewczęcą młodość? itede.......
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

Byłam tą ksiażką zafascynowana od pierwszego przeczytania w wieku lat bodajże 15 ;), obecnie mi z racji wieku przeszło, ale książkę znam niemal na pamięć. A zafascynowała mnie w niej wielowymiarowość: historia o dojrzewaniu, rozważania o wierze, wątki o zaprzedaniu duszy diabłu, o zaparciu się siebie...to wątki, które mogę wymienić na szybko, ale jest tego więcej. Moim zdaniem Tryzna doznał chyba jakiejś wyjątkowej iluminacji, jak to pisał, czego nie można powiedzieć o jego innych powieściach...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

a ja lubię do dziś.
ten styl - zauważyłaś, jak prosto, prostymi hemingwayowskimi wręcz zdaniami "mówi" marysia na początku?
a potem jak styl staje się coraz bardziej wyrafinowany?

mnie zastanawia jedno. [uwaga, zdradzam treść książki]

pamiętasz, jak kasia po śmierci ojca nie była kasią? dżigi powiedział, że dawno ją zjadł, prawda? i w zębach dłubał.
ta sama kasia mówi potem, że to wszystko stało się z powodu śmierci ojca i w ogóle... a to dziwne, czyżby dżigi wtedy kłamał?

no i - brrrrr pamiętasz ten opis, jak marysia nawaliła się drinkiem i poszła po tekst angielski ze snu? jak czuła, że coś się w nią wślizguje i układa jej w kościach, i potem nie wiedziała jak się co nazywa.....?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Nue »

Bardzo lubię postać Kaśki Bogdańskiej, z tym jej całym bólem tworzenia, Dżigim i desperacką odwagą...
'Jaka Kasiu? Jaka Kasiu? Dawno już twoją Kasieńkę zjadłem...'
I to liczenie zębów u Dżigiego - tak naprawdę to ludowy sposób na rzucenie uroku (tak jest np. u Kosińskiego w 'Malowanym ptaku'), ale jak inaczej mogłaby powstrzymać diabła prosta Marysia?

Język się zmienia razem z Marysią, ja osobiście bardzo lubię te rodzinne sielankowe sceny typu zbieranie ziemniaków, czy rozmowy Marysi z matką i rodzeństwem. Dobry kontrast dla tych scen absurdalno-odrealnionych, albo niegrzecznych zabaw Marysi i Ewuni.
'Panna Nikt' to niesamowita książka. Dziwna, niepokojąca wręcz. Dobra. Ale co zrobił z tego Wajda? Przecież ten anioł biegający ze świetlówką to było jakieś totalne nieporozumienie...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

fu fu fu, wajda tak to spartolił....
dobór aktorów rządzi. sama marysia jeszcze ujdzie, chociaż krótkich włosów nie mogłam darować, poza tym to nielogiczne - w książce mama marysi bierze ewę za chłopaka, bo ma krótkie włosy, a tu nagle pozwala na krókie marysi??
kasia i ewa filmowe................ jedna koszmarny paszczak w okularach jak talerze [po cholerę??? w książce nie było bryli, za to były piękne włosy, nie mogli jej chociaż peruki zawdziać??]
i ewa.... ta no, czesia z klanu.... zamiast pięknej, śniadej, czarnowłosej i krótkowłosej ewki...


o, o tym liczeniu zębów to nie wiedziałam :)
kasię też baaardzo lubię.
ale scenki rodzinne są odrażające, takie przaśne, ta jej matka do odstrzału... no i tatuś, który marysię chciał pobić... straszne to było. przecież ona jak miała pięć lat musiała się niemowlęciem opiekować - to było chore. kąpała go nawet. i ten "fajny, miły" tadziu - masakra. "uważaj, żebym ciebie też nie gwizdnął.....", i jak udawał, że strzela do ptaka..... po co?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
WielebnyPatyk
Posty: 214
Rejestracja: wt cze 09, 2009 3:48 pm
Lokalizacja: Strzyżów (woj. Lubelskie)

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: WielebnyPatyk »

Wczoraj skończyłam czytać książkę pt."Tkaczka Pieśni" Andrew Norton :) Książka genialna ;D polecam gorąco :)
Żyję łatwo , lekko i przyjemnie
Choć niektórzy mówią wokół,
że zostanie wielkie gó*no ze mnie,
a ja na to śmieję się HA! HA!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

chyba Andre Norton? :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”