[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwięki

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: Chyna »

ESTI, kumam.

Ale muszę pojechać jakoś do tego Piaseckiego.

Bo ja się niekiedy boję, że on przez to chrumkanie.............. :zasmucony"
Teraz strasznie zipie.

Wiecie co... Nie poznaję siebie do końca. Oszalałam na ich punkcie. I nie rozumiem, jak można dawać tak cudne zwierzęta na karmę.... A czemu nie poznaję siebie? Dla mnie zawsze było ważne dobro zwierząt (4 koty, pies, 4 akwaria), ale one są po prostu w pełni ze mną. Rozumiesz? Rozumiecie? Z pewnością tak. Jeśli coś się któremuś stanie to nie będzie, że tak powiem, "wina losu". To będzie moja.

Najważniejsze jest to, żeby Filip wyszedł z tego, cokolwiek to jest (a jeśli taka niby "natura"* to musi mi powiedzieć ktoś, kto DOSKONALE wie, o czym mówi), żeby wyszedł cały i zdrowy.

*Ja w swoim czasie - bez żadnych podłoży fizjologicznych - chrząkałam, kiedy kładłam się spać. Wszystko ze mną było OK, ale przez jakieś pół roku musiałam sobie "pochrząkać". Nie wiem, jak to wyjaśnić, wydawałam dziwne dźwięki... To była udręka.. nie tylko dla mnie. I mam nadzieję, wielką, że albo mu dobry lekarz pomoże, albo mu to przejdzie tak, jak ma po "pańci"....
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: merch »

Chyna choroby układu oddechowego się leczą dobrze ....tylko u takiego malego szczurka mogą również postępować szybko. Podstawa to trafiony antybiotyk , nawet teoretycznie dobry antybiotyk ,może nie zadziałać bo akurat na te bakterie co spowodowały tą infekcje nie działaja - i wtedy podajesz antybiotyk , nie ma poprawy a nawet jest pogorszenie , niestety przerabiałam to dwa razy , raz nie poprawialo się po enrobiofloksacynie , która niby jest najchetniej dawana szczurom i naogół pomaga ( na szczęście drugi antybiotyk za kazdym razem był juz trafiony i poprawa następowala w ciągu 24 godzin). Biseptol niestety jest lekiem o działaniu bakteriostatycznym i przy powaznej infekcji może to być mało, jeśli małemu by się pogarszało to do poniedziałku może być za dlugo ,zeby czekać. Po prostu musisz obserwować. Zaciaganie boczków to bardzo poważny objaw swiadczący o duszności i na to musisz sie wyczulić. Jeśli rano nie będzie lepiej to zawsze mżesz spróbować zadzwonić na tą komórkę do dr P, może akurat będzie mógł podjechać do lecznicy.
Ostatnio zmieniony sob paź 07, 2006 11:10 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: Chyna »

merch, dziękuję...

Ale ja robię im ciepło, karmię Filipa tym syropkiem, moim zdaniem jest za młody na ostre preparaty... Ale jeśli tak będzie trzeba - zaaplikuję. Mam nadzieję dotrzeć do dr P. w poniedziałek. Nawet nie wiesz, ile.. ech, sprawy....... nawet nie moje, niezależne ode mnie :-(.
Nie mogę o tym pisać na ogół.

Niemniej, jeśli ktoś z Wrocka mógłby mnie podwieźć z Filipem i Kodziem na Legnicką zapłacę za benzynę + czas......... Nie mogę wyjaśniać...
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: merch »

I co z Filipkiem?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Szczurek wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Arachne »

Witam.
Mamy mały problem z jednym z naszych dwóch ogonków.
Maluchy są u nas od ponad miesiąca i przyzwyczaiły sie do nas bardzo szybko.
Jednak od kilku dni obserwują dziwna rzecz u Bono - większego z ogonków.
Wydaje dziwne dźwięki - określiła bym je jako: chrumkanie jak świnka morska... ni to czkawka, ni kichnięcie. Sama nie wiem.
Pierwszego dnia pomyślałam, że jest zazdrosny o drugiego ogonka. Siedział sobie na pięterku i spał w wełnianej czapce. Otworzyłam wtedy klatkę na dole i wyjmowałam drugiego szczurka. Nagle Bono wyskoczył z czapki i "chrumkał" jakby protestował abym nie wyjmowała drugiego albo jakby sam chciał zostać wyjęty.
Od tego czasu te dźwięki pojawiają się non stop. Czy sobie leży czy gdzieś przycupnie słychać jego chrumkanie.
I naprawdę ciężko stwierdzić czy to czkawka, czy kichanie czy może "gada do drugiego szczurka.
Martwimy się o niego, bo nie wiem co się dzieje.
Miałam w życiu sporo ogonków ale nigdy żaden nie wydawał takich dźwięków.
Drugi ogonek jest bardzo spokojny i nie "chrumka".

Może ktoś z was orientuje się czym są te "chrumkania" i może czym są spowodowane?
Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Arachne

Przeniesione i scalone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szczurek wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Magamaga »

To jest najprawdopodobniej objaw choroby. Rada na to jedna - weterynarz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
hermenegilda
Posty: 133
Rejestracja: pt lip 10, 2009 4:13 pm

Re: Szczurek wydaje dziwne dźwięki

Post autor: hermenegilda »

No a ja znalazłam z kolei tu,na forum,taki opis (autor:Ania)
NISKIE, CICHE ALE SZYBKIE WYDAWANIE DŹWIĘKÓW W STYLU PROSIACZKOWEGO CHRUMKANIA - ale fajnie! zrób to jeszcze raz!
gg : 5763772
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: Szczurek wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Arachne »

Z samego rana jedziemy z ogonkiem do weterynarza. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Choć z drugiej strony nic po za chrumkaniem się nie dzieje. Je, pije, biega i bawi się normalnie. Ruchliwy jak zawsze.
Jednak mimo wszystko dla jego zdrówka i a naszego spokoju idziemy.
Trzymajcie kciuki proszę.

Pozdrawiam
Arachne
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: Szczurek wydaje dziwne dźwięki

Post autor: Arachne »

Obejrzałam Bono z każdej strony.
Plusem jest, że na zewnątrz nie znalazłam nic niepokojącego. Futerko i nosek czyściutki.
Jednak po posadzeniu go na ramieniu i osłuchaniu jego oddechu z przykrością muszę stwierdzić iż oddycha bardzo ciężko i szybko.
I słychać jakby w środeczku w płucach też tak świstał i chrumkał:/
No i strasznie dużo pije wody.
Oby weterynarz nam pomógł!
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: Arachne »

I po wizycie.
Niestety Bono ma ostre zapalenie płuc:/
Po osłuchaniu i zważeniu ogonka pani doktor podała mu dwa zastrzyki w tym jeden z nich to Metacam.
Zalecenia:
Antybiotyki
Enroxil 1/4 tabletki 2x dziennie (rano i wieczorem) (przez 2 dni podawać)
Renaxan 1/8 tabletki 1x dziennie (wieczorem) (podawać przez 14 dni)
Metacam (do pyszczka) 0,2 ml 1x dziennie (wieczorem) (podawać przez 4 dni)
Lakcid osłonowo pomiędzy antybiotykami (w południe) (podawać 14 dni)
do tego dostaliśmy jeszcze:
ACC MINI (słodsza wersja dla dzieci- ułatwia odkrztuszanie)
- rozpuścić tabletkę według opakowania i z tego 0,5ml 2x dziennie przez 14 dni
oraz witaminka C rozpuszczona w piciu oraz inhalować za pomocą OLBASa - kilka minut inhalacji 1 lub 2x dziennie

Dodatkowo oba ogonki musimy rozdzielić na minimum tydzień ale najlepiej 2 tygodnie.
Drugi musi dostawać witaminkę C i można mu zrobić 2 inhalacje w tygodniu.
Zenek został również osłuchany ale płucka ma w porządku tylko pociąga noskiem.

Byliśmy w Oazie na Potockiej. Nasza pierwsza wizyta tam. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Pani doktor bardzo miła i kompetentna.
Wszystko nam ładnie wytłumaczyła. Ponieważ Bono jest z natury strachliwy najpierw go wygłaskała a potem delikatnie zbadała.
Ku naszemu zaskoczeniu nie wyrywał się przy zastrzykach. Dostaliśmy większość leków od niej i karteczkę gdzie wszystko ładnie pani doktor rozpisała. Z całą pewnością gdy zajdzie potrzeba będziemy odwiedzać tą lecznicę. Oby jak najrzadziej!
Wizyta kosztowała nas 49 zł ze wszystkim:)

Pozdrawiam
Arachne
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: isia28 »

to dobrze ze poszedles do wet . widzisz moja tez tak chrumka a jest zupelnie zdrowa. wet osluchala i jest ok. podejrzewam ze to alergia na pinio. zmienilam jej sciolke na benka daje wapno i jest lepiej
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ginger88
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 10, 2008 6:32 pm
Lokalizacja: Olsztyn

DZIWNE DZWIEKI

Post autor: Ginger88 »

Z MOIM SZCZURKIEM DZIEJE SIE DZIS COS DZIWNEGO...JAKBY CALY CZAS PISZCZAL A NORMALNIE JE I FUNKCJONUJE TYLKO TAKIE DZIWNE DZWIEKI WYDAJE OD CZASU DO CZASU...[CZY TO MOZE BYC OZNAKA CHOROBY? ???

DOLĄCZAM LINKA DO NAGRANIA Z DZIWNYM POPISKIWANIEM...[A MOZE TO CZKAWKA?



http://wrzucacz.pl/file/3931257082372

uwaga aby odtworzyc dzwiek trzeba go pobrac i otworzyc za pomoca QUICK TIME PLAYER

Przeniesione i scalone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: DZIWNE DZWIEKI

Post autor: zalbi »

on sie dusi!

jak najszybciej do weta, niech poda leki i zrobic rtg!



u nas była to woda w plucach, szczur dusił sie z minuty na minutę coraz bardziej i umierał, chociaż zachowywał się nomrlanie.



obyś zdążył..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: zaszczurzona »

Moja Korcia właśnie wydawała dziwne dźwięki. Poszłam do weta i... serce. Niewydolność krążenia.Przepisał leki, mówi ,że kilka miesięcy pożyje :'( Dobrze, że chociaż do starości dociągnie... Do tego dzisiaj dochodziło osłabienie, trudność oddychania. Ale teraz już lepiej.
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [UKLAD ODDECHOWY] dziwne dźwięki

Post autor: Magamaga »

Moja Batman przy problemach krążeniowo-sercowych przeżyła już z pół roku i dobiła 2 latek - więc uszy do góry!
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”