Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
blasshka
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 06, 2009 11:46 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: blasshka »

ja oczywiście nie lubię podgryzania... to takie zaczepne podgryzanie gdzie się da jak Niuśka się rozbucha, ale nie robi tego często natomiast zdarza jej sie w WYJĄTKOWO wrażliwe miejsca jak do nich przyjde w piżamie albo w szlafroku ::)
denerwuje mnie jeszcze że jak wejde do dziewczyn do pokoju to juz nie moge z niego wyjsć. Z jednej strony to jest słodkie ale z drugiej, jak przez pół godziny ścigam się z Niuśką "która pierwsza do drzwi", albo uciekam przed nią żeby nie zdążyła się na mnie wspiąc po nodze... mozna sie zmeczyć. Ona powinna się nazywać "bumerang"...
Awatar użytkownika
WielebnyPatyk
Posty: 214
Rejestracja: wt cze 09, 2009 3:48 pm
Lokalizacja: Strzyżów (woj. Lubelskie)

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: WielebnyPatyk »

blasshka napisał(a):
Ona powinna się nazywać "bumerang"
Hahhahaha ;D u mnie też są bumerangi, które ciągle "jedzą" mi łóżko i robią koronkowe ubrania ;D
Żyję łatwo , lekko i przyjemnie
Choć niektórzy mówią wokół,
że zostanie wielkie gó*no ze mnie,
a ja na to śmieję się HA! HA!
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sr-ola »

Mój maluch uważa,że moje włosy to idealna kryjówka-można za nie złapać łapeczkami i nie dać się wyciągnąć (ał!)co innego chodzić po głowie a co innego wplątać się we włosy i nie dać wyjąć..
..i to obgryzanie w nocy szczebelków klatki-dźwięk typu skrzypienie styropianu albo paznokcia po tablicy..yk!
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: glucjan »

to gryzienie kratek to objaw samotnosci...
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sr-ola »

Może to dziwnie zabrzmi ale mam nadzieje..w tym sensie mam nadzieje,że to niedługo się skończy..szczuraska trafiła do mnie dwa tygodnie temu (po uprzedniej obietnicy,ze juz nigdy wiecej szczurkow,bo za szybko odchodza),po wielu przejsciach,chora..Plan jest taki,ze po ostatnim,profilaktycznym juz zastrzyku(za tydzien) zaczynam poszukiwania towarzyszki..a póki co siedzi wciaz u mnie w rekawie i tylko w nocy daje odczuc,ze to za malo..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: glucjan »

powodzenia zatem, i pozdrowienia dla malutkiej, wymiziaj od dwoch dorodnych jajcarzy;)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: glucjan »

aha i szukaj na forum towarzyszki dla niej, napewno jakas malutka duszyczka tu na forum potrzebuje domu
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sr-ola »

naprawdę dziękuję,przystojniaków masz rzeczywiscie boskich;) bardzo sie ciesze bo malucha daje się miziac z coraz wieksza ufnością :)

..i rzeczywiście duszyczek szukajacych domu jest wiele,śledzę ogłoszenia codziennie juz od dwóch tygodni,pozostaje mi tylko zapoznać się ze sposobami transportu,bo jeszcze mam co do tego obawy (bardziej myslalam o adopcji szczurka od kogos z okolicy)

ale już przepraszam za "offa" i postanawiam poprawę,a temat poruszę najwyżej w odpowiedniejszym miejscu;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Nie cierpię , jak wyrzucają z miski jedzenie , żeby dostać sie do tego jednego chrupka na dnie . Ale to co potem wysypią na podeścik , to już nie zjadają :/ Zasikane nie jest , bo nie leją na tę półkę .
Co ja mam z tym zrobić ? Żeby to jeszcze vitapol , ale rozrzucaja Extravital !!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rybak
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 04, 2009 9:00 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Rybak »

Ja zawsze niecierpiałem jak w nocy buszowały po klatce, nie dawały spać
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Vivon »

Ja nie lubię gdy szczurek mój dostaje "nagłego ataku picia w nocy". Wtedy strasznie mi to przeszkadza -,- ...
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: yss »

vivon, gorszy jest nocny atak budowania zasieków z misek i suchego chleba. trzaski i huki takie, że czasem się zastnawaiałam, skąd szczupaki wzięły ciężki sprzęt budowlany.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Vivon »

Wiem wiem, jak dorośnie to pewnie będe mieć to samo ;) . Narazie młody jest mały i jeszcze nie ma napadow budowania, gryzienia klatki itp. :D
Cheedarek [*]
Elajza
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 09, 2009 8:45 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Elajza »

Ja nie lubie jak szczur sika mi wciąż tylko na jedne i te same spodnie :-\
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Paul_Julian »

Budowanie , tak ! I wywracanie drewnianych kołeczków Cat's besta ..... I bieganie po kołeczkach i podestach .... Tupią jak slonie :d
Na szczescie gryzienia prętów nie słysze , bo Casita nie brzęczy jak zwykłe klatki ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”