"Szczuraki" Arachne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

"Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

To może ja się pochwalę swoimi chłopakami. Zenek i Bono
http://arachnee.fotosik.pl/albumy/705869.html
Trafili do nas w sierpniu.
Nie wiemy dokładnie w jakim wieku są. Prawdopodobnie Bono ma 5-6 miesięcy a Zenek jest młodszy o miesiąc czyli 4-5mcy.
Dwa kochane łobuzy:)
Obecnie mieszkają na regale gdzie stoi ich klatka. Jednak zajmują dużo więcej:) Zmusili nas do eksmitowania książek z 3 półek i sobie tam biegają.
Zenek to szczur, który niczego się nie boi. Wejdzie wszędzie i każdemu da się posmyrać. Zuch chłopak. Jeszcze tak ciekawskiego szczura nie miałam. Jak tylko znajdzie drogę na inną szafkę, fotel czy parapet to od razu idzie zwiedzać. W trakcie swoich wycieczek zdążył mi już wygryźć dziurę w kasku motocyklowym i narobić do rękawiczek.
Bono - płochliwy czarnulek. Nie znam bardziej strachliwego ciura niż Bono. Przekonanie go do siebie trochę mi zajęło. Jednak wciąż nie daje wyjąć się z klatki. Musze czekać aż sam z niej wyjdzie, dopiero można brać go na ręce. Mimo swego strachu jak już wybierze się na wycieczkę to zawsze najdalej, najgłębiej... a jak czegoś się tam wystraszy to z prędkością światła zwiewa do klatki. Miesiąc po zamieszkaniu u nas okazało się, że Bonek ma zapalenie płuc. Biedak cierpiał, kichał, chrumkał i pił na potęgę. Na szczęście w Oazie otrzymał odpowiednie leki i szybko wrócił do zdrowia. Po zastrzykach, które dostawał zrobiła mu się martwica na pleckach. Ku naszej radości ładnie się wygoiła i znów zarosła sierścią.
Teraz chłopaki mają się całkiem dobrze. Niestety kiedy nas w domu nie ma zamykam ich w oddzielnych klatkach. Bono okazał się brutalnym iskaczem. Zenek ma całą szyję w strupkach. Kiedy jesteśmy w dom reagujemy na ataki iskania. Zenkowi wszystko się ładnie goi a Bono jakby mniej mu dokuczał.
Jak wrócę z pracy postaram się wkleić foty z październikowej sesji:) a i może zrobimy nową sesję.
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: denewa »

Zenek jest śliczny ;D
Przypomina mi mojego niebieskiego trzpiota... zresztą ma dokładnie ten sam charakterek....
Tylko, że mój psotnik to dziewuszysko... ;D
Śliczny...
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Dziękuję.
Wszyscy się zachwycają Zenkiem. Ale słusznie, bo to wporzo chłopak. Bardzo szybko się uczy. I najbardziej przepada za ryżem preparowanym.
Bono wymaga sporo pracy. Ale pomalutku i cierpliwie damy radę:)

Niebawem do chłopaków dołączy Misia.
Szczurka z mojej interwencji.
Żałuję, że wcześniej się tym nie zajęłam.
Moja rodzona siostra jakiś czas temu kupiła szczura swoim dzieciom. Z początku wszystko był ładnie. Dzieciaki zajmowały się nią w miarę troskliwie. Niczego jej nie brakowało. Miała dużo ruchu. Niepokoiło mnie to, że ma maluśka klatkę (coś około 20x30x20cm) ale mała całe dnie spędzała po za klatkę a w niej tylko nocowała. Jak prosiłam, żeby kupili większa to słyszałam "siedź cicho, nie Twój szczur". Oferowałam nawet, że sama im zakupię klatkę. Nic, jak grochem i ścianę:/
Potem na grubo ponad rok kontakt z siostrą się urwał - moje liczne podróże, przeprowadzki.... nic nie wiedziałam o niej:/
Ostatnio odwiedziłam ją i doznałam szoku!
Misia znudziła się dzieciakom i cały czas spędza w tej małej klatce:/ Masakra!!!!!
Zabieram ja do siebie! Nie mogę patrzeć na jej cierpienie. Owszem jedzenia i picia jej nie brak. Czysta ściółkę ma. Ale do jasnej anielki - szczur potrzebuje ruchu! Już powiedziałam chłopakowi, że nie mamy innego wyjścia. Ogoniasta ląduje u nas jeszcze w tym tygodniu!
Tylko teraz pojawia się problem. 2 samce i samiczka. Tymczasowo mam jedną zapasową klatkę, w której zamieszka Misia. Ale na dłuższa metę to za mało dla niej. Chłopaki mają większą i regał do dyspozycji. No ale Misia jest samicą:/
Czyli chłopaki będą musieli pożegnać się ze swoją męskością:/
SkateKaka
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 4:10 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: SkateKaka »

Śliczne ;*
Maleństwa kochane =)
Wymiziać je! ^^
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: xMsMartax »

Cudaki :D
Obrazek
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Zgadza się cudaki.
Dzisiaj zrobiłam im 2 hamaczki. I jak fajnie się z nimi zapoznawały:) Bono tak fajnie łapkami przebierał.
:)
Rybak
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 04, 2009 9:00 am

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Rybak »

Fajny ogonasek :)
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Vivon »

Śliczności ;)
Cheedarek [*]
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Chłopaki pozują do zdjęcia
http://arachnee.fotosik.pl/albumy/705869-4.html
A tu Zenek obczaja o co chodzi, kto go budz? http://arachnee.fotosik.pl/albumy/705869-5.html
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: 2iza »

I co z Misią ??? Ile ona ma ??? Może ją by podwiąząć i mogłaby z chłopakami żyć :-\
Obrazek
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Czekam na sms od siostry.
To że ją chcę zabrać to pewne.
Niestety z chłopakami żyć nie będzie mogła. Więc będę jej szukała domku.
Czekam na sms i konkretne info i wtedy założę temat o poszukiwaniu jej bezpiecznego domku.
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Mała zmiana:
http://arachne.flog.pl/archiwum/albumy/48653/szczuraki

W tym albumie będą się pojawiać nasze ogoniaste zdjęcia:)

Z nowości...
Bono - czarnulek. Pan i władca, stadko podlega jemu. Lepiej mu nie podpadać, bo można oberwać. Choć ostatnio było gorrrąco, bo Zenek, Sasza i Duszech chodzli cali w strupkach:/ Ale od kiedy poświecam im więcej czasu Bonek się uspokoił i jest grzeczny i nie gryzie reszty. No i największy dekorator klatki - robi największe przemeblowania w klatce.
Zenek - szary. Najodważniejszy, najbardziej ciekawski i wszędobylski ogon. Niczego sie nie boi i niczym się nie przejmuje. Wystarczy się wyciągnąć rękę i mozna być pewny, że Zenek w ciągu 3 sekund zabierze się na pokład. W dodatku jest najszybszy. Uwielbia bawić sie w chowanego. Wystarczy odwrócić głowę na sekundę a Zenka już nie ma:/ Skubany wie kiedy zwiewać:/ Na szczęście niebezpieczne dziury w pokoju mamy pozatykane tak by nie wlazły gdzie niepotrzeba
Sasza - albinosek z labolatorium. Dorównuje Zenkowi w sprycie i szybkości. Niesamowity łakomczuch. Jak słychać, że na półce z jedzeniem słoiczek się przesuwa albo folia szeleści to wiadomo, że Sasza tam siedzi. Jest może mniej odważny ale i tak kochany.
Duszek - albinosek... biedne maleństwo, bo męczy je mykoplazmoza. Najspokojniejszy, najcichszy i najukochańsza przylepa!

To tyle w duzym skrócie.
Arachne
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 17, 2009 2:45 pm

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Arachne »

Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: "Szczuraki" Arachne

Post autor: Jessica »

piekne sa :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”