Kilka pytan o nowe szczurasy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: Izold »

tamiska pisze:moje znaja o wiele wiecej slow niz swoje imie, ale wiele razy udaja ze nie slysza, albo nie wiedza o co mi chodzi mimo, ze widac ze bestie rozumieja doskonale :P
Wirus bardzo lubi udawać że nic nie rozumie kiedy wołam go żeby wszedł do klatki,od razu chowa sie pod szafe,choć puszczam je od kilku dni na ziemie,to zachowują się jak u siebie i robią co chcą. XD
pierestroika
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 12, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: pierestroika »

Witam!
jestem nowa na forum i mam pytanko:)
Mam w planach zakup szczurka/ów:) <od kilku dni przegladam fora i chyba bedzie jednak -ów:)> ale mam dylemat poniewaz w domu mam juz 2letnia kotke.Kotka jest caly czas w domu i jest wysterylizowana, wypadaloby dodac ze kiedy u nas zawitala w domu byl jeszcze piesek ale niestety sunia byla juz staruszka i chorowala wiec w styczniu musialam ja uspic:([*] kotka ogolnie nie jest agresywna ale nie miala nigdy do czynienia z gryzoniem wiec nie wiem jak by mogla sie zachowac do jakby nie bylo naturalnego wroga...nie wydaje mi sie zeby chciala go pozrec, ale czy szczurek nie ebdzie sie stresowal zapachem kota w domu...oczywiscie nie mam zamiaru ich puszczac razem po domu:P ale nie chcialabym tez stawac na glowie zeby tylko sie do siebie nie zblizyli. Chodzi mi poprostu o to czy wykonalne jest hodowanie pod jednym dachem kota i szczuraska, bo nie chcialabym narazac ogonka na stresy albo ewentualnie tulanie sie od rak do rak...mam nadzieje ze ktos cos zrozumie z mojego postu pomimo ze nie bardzo trzyma sie kupy:P ale zalezalo mi zeby powiedziec cos wiecej na temat sytuacji:)
pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz:)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: Babli »

Wydaje mi się, że przyzwyczai się do zapachu kotka. Mojego psa, panicznie bała się Klee, ale po 2-3 tyg. już olewała jego zapach, a nawet jak się gapił do klatki ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: Izold »

Szczur przyzwyczai się do zapachu kota,na twoim łóżku,ubraniach i na Tobie.
;]
Tylko uważaj żeby kot nie dostal się do szczura bo będzie miał pyszną przystaweczke.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: zalbi »

jezeli kot nie miał nigdy stycznosci z gryzoniem to całkiem możliwe, że będzie sie szczura bal.

mam nadzieje że wiesz, że możesz adoptowac bądź kupic tylko w hodowli zrzeszonej z shsrp
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
pierestroika
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 12, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: pierestroika »

no to fajnie:) no to teraz prosba o porady:) jak moglabym ich sobie "przedstawic"? zaraz pierwszego dnia dac im sie obwachac czy poczekac az szczurek sie troszke oswoi w nowym domku? moja kotka jest ciekawska strasznie wiec nie wiem jak dlugo udalo by mi sie ogonka przed nia chowac:P
no i jeszcze jedno pytanie. Czy jezeli nabylabym szczurka na poczatku lipca to czy w sierpniu moglabym go dac znajomej na np. 2tyg jesli chcialabym gdzies wyjechac? czy to jeszcze za wczesnie na takie rozlaki i poczekac do wrzesnia/pazdziernika kiedy juz bede na miejscu?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: zalbi »

a skąd chcesz miec szczura? poza tym szczur to zwierzę stadne, musza byc minimum dwa tej samej płci..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
pierestroika
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 12, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: pierestroika »

narazie jeszcze nie zastanawiam sie skad,ale czytajac fora dochodze do wniosku ze z zoologa to moze byc chory albo "ciezko oswajalny", wiec albo adopcja albo kupno od zaufanych hodowcow. Jestem juz swiadoma w pelni, ze jak szczurek to w l. mng. :) wiem, z moich wypowiedzi to nie wynika,bo pisze szczur a nie szczury, ale mam na mysli dwa:)bo poki co nie mam waronkow na wieksze stadko:)
Narazie rozpatruje wszystkie za i przeciw posiadania ogonka, i "pochlaniam"wiedze:)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: zalbi »

od zaufanych hodowców - mam nadzieję, że chodziło Ci o hodowców zrzeszonych z shsrp, bo wszyscy inni to pseudo hodowcy
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
pierestroika
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 12, 2009 9:39 pm
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: pierestroika »

kolejna cenna informacja do zakodowania:)
moze jeszcze cos nt. tego jak moglabym zapoznac kociaka ze szczurkami?moze ktos ma juz dosiwiadczenie i chcialby sie podzielic?
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: blueangel28 »

Mam szczurzycę już od tygodnia. Codziennie trzymam ją w bluzie. Ona wchodzi mi na rękę jak mam jakąś bluzę, a na gołą rękę nie chce wchodzić. Więc nie wiem czy ona jest oswojona. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy szczur może się bać cmokania ? Bo moja szczurzyca aż podskakuje.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: zalbi »

szczur to zwierze stadne. koniecznie przygarnij jej z forum towarzyszkę. wtedy oswoi się szybciej itd.

zalezy od szczura. jeżeli sie boi to jej nie strasz. moi chłopcy na cmokanie przychodzą.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
blueangel28
Posty: 45
Rejestracja: śr gru 02, 2009 5:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: blueangel28 »

Wiem, że to zwierzęta stadne, ale narazie nie moge kupić nowego szczura. Moja szczurzyczka zawsze jak wchodze do pokoju to podchodzi i chce wyjść :) wchodzi mi na rękę , ale ona nie chce usiedzieć na miejscu. Więc boję się ją puścić na podłogę, bo nie wiem czy do mnie przyjdzie potem.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: Asmena »

Zabezpiecz pokój i wtedy nie będziesz musiała się bać, że nie przyjdzie. Niech się wybiega.
A szczura nie kupuj, tylko przygarnij z forum!
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Kilka pytan o nowe szczurasy

Post autor: Roba$ »

Ja mam 2 szczurzynki ze sklepu a jedna przygarnieta z forum...Pomiedzy Furia, Berta a Nelka jest ogromna przepasc no moze z Furia ostatnio lepiej ;p Chodzi mi o to ze Nekla odrazu wskakuje na rece nie boi sie mnie chetnie przychodzi,niucha i sie tuli Furia za to podchodzi i niucha ale nie wchodzi chetnie woli za to pobuszowac po pokoju a Berta zapomnij ;p Menda tylko potrafi wyjsc z klatki podwiedzic jedzenie i uciekac lub bawic sie w ciu ciu babke...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”