Nowye szczurki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Podeścik z klocków wyje.... więc ok. Myślę co zrobić z klatką :D
Wydałem 69zł a najbardziej jestem wkurzony na sprzedawcę bo cytuje jak powiedziałem "może pan mi dać klatkę dla 3 szczurów by była dobra" no i dał tą. Mam jeszcze klatkę po śwince morskiej dużą ale pręty są takie że mój szczur by się bez problemów przeszedł
pomóżcie zawiniłem !
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nowye szczurki

Post autor: bubu »

Zależy jak rozumiesz 'dużą klatkę dla świnki'.Podaj wymiary ;) .
Można by było te pręty siatką ogrodniczą lub jakąś tam owinąć .Ale szczurza klatka powinna być wyższa niż świnkowa i powinno być w niej kilka pięterek.
Hmm..najlepiej by było kupić nową klatkę . Poszukaj . Może na allegro jest teraz jakaś okazja na używaną klatkę?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowye szczurki

Post autor: LaCoka »

Albo możesz połączyć klatki (mniejszą postawić na większą i je ze sobą związać drutem) :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Tak właśnie myślałem połączyć i jakąć siateczką
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

A co do wymiarów 100cm długości 56cm szerokości i 31cm wyskości
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowye szczurki

Post autor: UprzejmaCegła »

Spora ta klatka, a to bardzo dobrze :)
To może spróbuj zrobić tak, żeby ta "świnkówka" stała pionowo (na wys. 100 cm) i po prostu doczep z boku "chomikówkę", a dziury, tak jak mówiłeś, siateczką jakąś uszczelnić. W ten sposób powstanie fajna klatka - schodek :)
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

No no chłopaki pomogliście mi głową ruszyć ! dzięki wielkie jak będzie gotowe wstawie foty bo muszę do piwnicy zejsć i woglę ją dobrze umyć a no i do ogrodzniczego po siateczkę bo nie mam w domku O0
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowye szczurki

Post autor: UprzejmaCegła »

Tutaj w większości płcie żeńskie się wypowiadały ::) m.in. ja też przynależę do gatunku bab ;)
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

No to sorka :'(
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowye szczurki

Post autor: AiB »

Jak połączysz klatki to wstaw zdjęcia. Świetnie, że Twoje ogonki będą miały u Ciebie dobre warunki:), na pewno będą Ci wdzięczne:)
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Może jutro wstawie zależy jak szybko siatkę zdobęde ale pokaże wam jak to będzie wyglądało a tak w ogóle bardzo fajna strona.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowye szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Siatkę bez problemów kupisz w OBI na dziale ogród .
Rolka 5 m x 50 cm (oczka 1cm ) ,drut pokryty pcv , daje sie wyginać w palcach i ciąć nozyczkami (tylko te nozyczki potem już tylko są do drutu) .
Koszt 44-49 zł (nie pamietam ale kupiłem i mam owiniętą klatkę ) .

Moja pierwsza klatka to też była malutka ok. 30x50 , wydałem kope kasy , myslałem że wszystko będzie super i nawet przez jakiś czas trzymałem tam 2 dziewczynki . Teraz ta klatka jest "chorobówką", chciałem dobrze , a sam bym teraz nie dopuscił , zeby ktoś trzymał nawet jednego szczurka w takiej .
Sprzedawcy to sie nic nie znają , a klatki drogie >_<
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

Co do działu "Oswajanie" bardzo podoba mi się u mojego szczura to że wraca do klatki gdy ją opuści.
Wiadomo że jedzenie czy woda ok. ale wychodzi na 15 min a potem wraca samodzielnie i mam pytanie kiedy wydaje takie fajne sympateczne dzwięki wiecie oco mi chodzi to on się w tedy boi czy cieszy ?
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowye szczurki

Post autor: Gonzales »

No i podest z klocków wywaliłem ;)

Zdjęcie - położyłem flanelową ściereczkę ^-^

Obrazek

Speedy Gonzales was pozdrawia ! ((me rat)) O0

Obrazek
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Nowye szczurki

Post autor: sssouzie »

a może spróbować w ogóle pozbyć się pięterka i zawiesić hamaczek? maluchy na pewno by doceniły takie ciepłe i mięciutkie spanie?
jakaś gałązka z której by przeskakiwały na hamak i.. byłby git 8)
myślę, że również wszyscy na forum odradzą Ci trociny- pylą i mogą być szkodliwe dla układu oddechowego szczurasków...
no ale co ja będę podpowiadać...po dalszej lekturze forum (w spisie treści na pewno znajdziesz ciekawe pomysły
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=9647) sam będziesz się dziwić ile pomysłów jest jeszcze do zrealizowania, no i niestety często miejsca na nie brak :D każdy z nas tak ma ;) ;D
...czyż nie dobija się koni...?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”