ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

Prosiłabym o połączenie postów. ;)

Irish to znaczenie, a nie kolor.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: dusiaczek »

Wiem że jest takie znaczenie, ale trafiłam właśnie na kolor, jaśniejszy od American Blue, nie mówię ze to Irish ale coś z blue i jakimś państwem ;p po prostu zapomniałam dokładnej nazwy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Asmena »

Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

To na 100% nie jest russian blue. ;) Poza tym russian blue jest ciemniejszy. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: dusiaczek »

No właśnie, ale wiem że jest jeszcze jakiś blue, w którymś temacie znalazłam link gdzie było duuużo różnie nazwanych maści.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: dusiaczek »

Oo właśnie o powder blue mi chodziło ;p a jednak nie żadne państwo :) No ale jaki blue był nie był,l jest po prostu siwy :p Albo platynowy, żeby ładnie brzmiało :]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: LaCoka »

Postaram się dorwać dzisiaj Fetę na białym tle ale na razie wyszperałam jeszcze coś takiego (najaktualniejsze zdjęcia jakie mam):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/516 ... 5669a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02d ... 29de6.html tu Fecior jest częścią czterech liter na białym tle ;P

Jak Feta była mała to miała taki delikatnie błękitny odcień, teraz jaśnieje (jak to husky ;)) i zostaje jej ciemniejszy pasek na środku plecków (co widać na zdjęciach)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: dusiaczek »

Witam. Pisałam wcześniej o dziwnym futerku moje Dżonego. Miałam wrzucić kilka fotek więc wrzucam takie jakie udało mi się zrobić. Nie są świetnej jakości bo brat zapodział aparat i robione są telefonem, ale kiedy tylko odzyskam aparat to postaram się zrobić lepsze.
Mam tylko kilka zdjęć z jego "maleńkości", m.in to które już wrzuciłam, na którym w prawdzie nie widać brzuszka, ale jak już pisałam wcześniej, zapewniam że był cały szary.

ObrazekTo jest jeszcze jedno zdjęcie sprzed miesiąca, gdzie widać jego plecka i tyłek.

Obrazek to jest zdjęcie z niedzieli (5.12). (zaznaczone obszary innego koloru). 4 dni przed zrobieniem tego zdjęcia biała była tylko cienka pręga przez środek brzuszka, a tydzień wcześniej nie było u szczurka nic białego.

ObrazekObrazek to są zdjęcia z dzisiaj. Może dużo na nich nie widać, ale jest widoczna różnica koloru między tyłkiem a resztą pleców, no i białe też jest futerko na jajeczkach i na wszystkich czterech łapkach i także na bokach, chociaż na bokach nie jest całkiem śnieżnobiałe jak na brzuszku ale jaśniejsze zdecydowanie od właściwego koloru.

ObrazekTu jeszcze raz to samo zdjęcie z góry, jakby ktoś się czepiał że przez czarną kreskę tył tylko sprawia wrażenie jasnego.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: glupia »

Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: pin3ska »

Ciężko powiedziec, bo na tych zdjęciach nie widac dokładnie koloru... Moze sprobuj w swietle dziennym bez lampy błyskowej?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

Ten ogonek nie ma żadnej białej plamki na pyszczku, tak? Jeśli ma w okolicy pyszczka, to jest husky. A jeśli nie ma, to jest w fazie zmieniania sierści na dorosłą - stąd lekkie przebarwienia i wrażenie "siwienia". Prawdopodobnie ma kolor powder blue. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: pin3ska »

ech.. a ja myslalam, ze to odblaski od swiatła :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: dusiaczek »

Zdjęcia robione są bez lampy, dlatego trochę niefajne, poza tym komórką, jak już napisałam, bo aparat zaginął w akcji. Komórką z lampą nie zrobię bo kiedy szczurasy się wiercą to się rozmazują. Jutro pożyczę aparat od szwagierki to zrobię mu lepsze zdjęcie.

Na pyszczku nie ma nic białego, jedynie pod pyszczkiem, brzuch, boki, łapki i tyłek od dołu, a na górze ma taki wyblakły, jasny siwy tyłeczek znacząco odznaczający się od reszty pleców. Zaintrygowało mnie to, gdyż, jak już pisałam, zaczął bieleć stosunkowo nagle.
Czy szczurki też zmieniają futerko na zimę, jak psy? Może to dlatego, no ale też nie wiedziałam że aż tak może mu się rozjaśnić :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jaki to rodzaj umaszczenia?

Post autor: Nakasha »

Nie, zmieniają futro z dziecinnego na dorosłe, raz w życiu :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”