Robaki, muchy, chrząszcze, karaczany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Robalki

Post autor: Grucha827 »

Czyli mogę wyjść złapać pasi konika (oderwać nogi bo jeszcze ucieknię?) i dać szczurowi? :o Nie wiedziałem...wolę mieć pewność
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Robalki

Post autor: Joanka »

Koniki też gryzą, nie gorzej niż larwy ćmy (czy to to tam jest), doświadczyłam na własnej skórze. Zamast urywać nogi lepiej chyba od razu głowę?
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Robalki

Post autor: Grucha827 »

Joanka pisze:Koniki też gryzą, nie gorzej niż larwy ćmy (czy to to tam jest), doświadczyłam na własnej skórze. Zamast urywać nogi lepiej chyba od razu głowę?

Gryzą? To chyba te wielkie ;) Ja koniki od urodzenia łapię i nigdy mnie nie ugryzł nawet te wielkie 4cm ;)

Eee chodzi mi o te małe co skaczą jest ich pełno Obrazek
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Robalki

Post autor: Joanka »

Tak, właśnie te. Gryzą. Małe słabiej, duże mocniej.
BTW, nie żal ci takich ładnych zwierzątek?
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Robalki

Post autor: Grucha827 »

Joanka pisze:Tak, właśnie te. Gryzą. Małe słabiej, duże mocniej.
BTW, nie żal ci takich ładnych zwierzątek?
Nie, nie jest mi żal niczego....taki już jestem ;) A co do tych pasikoników lepiej na tydzień dać sera kawałek niż latać za tymi stworami...
Awatar użytkownika
AdaK
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 11, 2008 12:53 pm
Lokalizacja: Bielawa (dolnośląskie)

Re: Robalki

Post autor: AdaK »

Wiecie, chciałam już łapać, ale po co zabijać te cudne stworzenia skoro inne martwe tylko się marnują.

Koniki polne naprawdę gryzą! Ja raz takiego sobie złapałam co takie jakby żądło maił na odwłoku. A do tego dość boleśnie ugryzł mnie swoimi żuwaczkami!
Jestem _ogonek_ :-)
www.uciechow.com

Obrazek
Grucha827
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:24 pm

Re: Robalki

Post autor: Grucha827 »

AdaK pisze:Wiecie, chciałam już łapać, ale po co zabijać te cudne stworzenia skoro inne martwe tylko się marnują.

Koniki polne naprawdę gryzą! Ja raz takiego sobie złapałam co takie jakby żądło maił na odwłoku. A do tego dość boleśnie ugryzł mnie swoimi żuwaczkami!

Obrazek Może był to taki?
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Robalki

Post autor: Paula_13 »

takie trochę fuj... ja nałapałam się koników, ale nasz Wacław stwierdził, że nie ruszy polnego żarcia... i wypuściliśmy z powrotem na pole. te larwy ćmy są okropne. przegryzły skórę pana z zoologicznego, a ma on dość twardą tą skórę na dłoniach. nie kupię ich. one dla takich wielgachnych pająków idą. są grube i wielkie. największa jaką widziałam miała ponad 5 cm długości i z 1,5-2 cm średnicy(trochę takie płaszczone, ale prawie okrągłe są). mniej więcej tak wyglądają:
http://img511.imageshack.us/img511/9893 ... 1xxam5.jpg
i mają wielkie brązowe żuwaczki.
a konik jeszcze mnie nie dziabnął nigdy
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Robalki

Post autor: Joanka »

Od razu mnie korci, żeby zobaczyć co z tego wyrośnie. :D
julka
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 08, 2008 5:43 pm

Re: Robalki

Post autor: julka »

ja mojej sweet nigdy nie dalam ani robalka ani swierszcza. i nie zamierzam :-X jesc robaka? fuuuuuuuj ;D
Genia
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 07, 2009 9:01 pm

Re: Robalki

Post autor: Genia »

Nie polecam dawania tzn. karmówki z nieznanych na źródeł typu zoologiczny bo w z takiego miejsca mogą być faszerowane jakimiś świństwami. Polecam kupno takich "przekąsek" na jakimś forum terrarystycznym.
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Robalki

Post autor: UprzejmaCegła »

No może i tak, ale zależy na JAKIM forum terrarystycznym, bo wiadomo, że w różnych środowiskach ludzie mogą zostać rożnie potraktowani. Moim chłopcom jeszcze nie dawałam robaczków do jedzenia, ale gdyby nadarzyła się okazja na zakup takiego i z pewnego miejsca to dlaczego nie :) zawsze to jakaś odmiana :)
Genia
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 07, 2009 9:01 pm

Re: Robalki

Post autor: Genia »

Ja znam wielu zaufanych hodowców jak coś.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Robalki

Post autor: Maszka »

A ja mam pytanie. Czy Wy przed podaniem takiego żyjątka, humanitarnie je zabijacie, czy dajecie szczurkowi żywcem? Bo jeżeli żywcem, to też w pewien sposób jest to stres dla robaka, a bronicie rękami i nogami szczury dawane żywcem takiemu wężowi. Więc ja chyba czegoś nie rozumiem...
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Robalki

Post autor: Asmena »

Ale owady nie są tak inteligentne jak szczury. One nie wiedzą, że umierają.
Poza tym- to owady. Nikt ich nie będzie żałował, ani nic. A nasze szczury (a przecież Ty też je masz!) to nie są kanałowce (w większości ;) ), tylko zwierzęta udomowione. To tak, jakbyś porównywała byle gołębia z jakąś rzadką odmianą... no nie wiem... kanarka? (Kanarki mają odmiany? :D)

Ja moim podaję JR Farma, czyli już nieżywe :)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”