Tupot Małych Stóp ^^ - REAKTYWACJA

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Nina »

Kropek spierdzielił z klatki. Otworzył sobie drzwiczki.
Znalazłam go przy towerze, wnerwiał dziewczyny. Teraz mam stresa, czy aby na pewno nie potrafią przez pręty... ::)

Dziad był tak wnerwiony, że chciał mnie ugryźć w noge. Rzucał sie na polar, którym go łapałam (inaczej zostałabym bez palców...). Furiat jeden.
Niestety są poszkodowani. A raczej jedna poszkodowana: Trishna. Ma ok 2,5-3 centymetrową sznyte na plecach. Otwiera sie przy każdym ruchu. Mała siedzi sama w koszu. Bolało ją i to mocno (była tak nieswoja i tak zgrzytała zębami, że aż mi sie płakać chciało jak na nią patrzyłam), więc dostała troszke nurofenu.
Mam nadzieje, że sie samo ładnie zasklepi...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: merch »

Mam nadzieje, że sie samo ładnie zasklepi...
Na pewno :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: sophiya »

tez tak myślę : )
jutro biore wszystkie do weta na osłuchanie
ho, chciałabym zobaczyć minę weta.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Ogoniasta »

Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Nina »

Femisia z dnia na dzień wygląda coraz gorzej :( Nie bardzo dociera do niej to, że łapki już nie są sprawne. Próbuje sie wspinać, zeskakiwać z półki... Wiadomo jak to sie kończy :( Nie może jeść niczego w większym kawałku, bo nie radzi sobie z trzymaniem tego. Dokarmiam ją nutridrinkiem, ale może dostawać tylko porcyjke dziennie, bo przy większej ilości dostaje biegunki. Nie ma jak sie myć, więc ja musze robić to za nią. Po twardej i prostej powierzchni zapycha jak mały motorek, więc staram sie ją jak najwięcej wypuszczać. Boje sie, że to sie szybko skończy :(

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Lara uszkodziła tylną łape. Nie wiemy jak i kiedy. Łapka jest tylko troszke spuchnięta, nie wyczułam złamania. Jeśli do jutra nie będzie poprawy, będzie trzeba ją przenieść do małej klatki.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: susurrement »

Nina pisze:Femisia z dnia na dzień wygląda coraz gorzej :( Nie bardzo dociera do niej to, że łapki już nie są sprawne. Próbuje sie wspinać, zeskakiwać z półki... Wiadomo jak to sie kończy :( Nie może jeść niczego w większym kawałku, bo nie radzi sobie z trzymaniem tego. Dokarmiam ją nutridrinkiem, ale może dostawać tylko porcyjke dziennie, bo przy większej ilości dostaje biegunki. Nie ma jak sie myć, więc ja musze robić to za nią. Po twardej i prostej powierzchni zapycha jak mały motorek, więc staram sie ją jak najwięcej wypuszczać. Boje sie, że to sie szybko skończy :(
Kochana, mój Pumbek jest na takim etapie już od dobrych paru tygodni. Do tego ma bardzo chore serduszko.
I wiesz co? Radzi sobie naprawdę świetnie.
Ma obecnie 2 latka i 5 miesięcy. Grunt to się nie poddawać, a malucha rozpieszczać. Ten spryciarz ma teraz lepiej niż cała reszta świata ;) dzięki czemu nabrał sił i radzi sobie pomimo tych łapek i nierzadko kiepskiego samopoczucia.
Nie poddawaj się, jeszcze niejedna fajna chwila przed Wami.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: ol. »

Ciężko patrzyć na rosnącą niepradność, ale najważniejsze, że ona nie traci zapału i ochoty do biegania. Wola życia ważniejesza chyba w tym wieku niż kondycja fizyczna. Ale oczywiście jednego i drugiego życzę dzielnej Femisi jeszcze długo i dużo :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Nina »

susu, u mnie już kilka szczurów miało problemy z łapkami, wyglądało to różnie. Ale nawet Solisia, moja staruszka po ciężkiej operacji, była w lepszym stanie niż Femi.
U Femisiątka dochodzi wzrok. A raczej jego brak. Na każdym kroku pokazuje mi, że nie widzi praktycznie nic. Jakim zdziwieniem dla mnie było, gdy ugryzła mnie w palec! A ona po prostu sprawdzała, czy to jedzenie... robi tak ciągle od jakiegoś czasu.
Dokarmiam ją nutridrinkami, rozmaczam płatki kukurydziane, podaje do pyszczka malutkie kawałeczki jedzenia. Chyba nic więcej dla niej zrobić nie moge.
Chętnie zrobiłabym z niej szczura bezklatkowego, bo ona nadal tak bardzo kocha wybiegi, ale z brakiem wzroku byłoby to zbyt ryzykowne.

Kappa ma zapalenie płuc. Od dzisiaj sumamed.


Dłuuugo siedziałam dzisiaj ze śmierdzielami, głównie z maluchami, bo tylko one mnie totalnie nie olały xD Nagrałam zołzy. Filmik jak zwykle ciemny, ale w sumie i tak nieźle widać. W tle szumi oczyszczacz. Te dziwne świsty to mój nos :D Tak sie zachowuje przy szczurach :-X A komentarze... cóż, to pozostawie... bez komentarza :D
http://www.youtube.com/watch?v=8XlX5eJffKI
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Dorotka96 »

Świetne :D
Ale te Twoje bachory są olbrzymie! [w prównaniu do moich] Łał.
Ciekawą masz pościel, czy co to tam jest. :P
Wymiziaj Femisię od nas, życzymy jak najlepiej :-*
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Nina »

Olbrzymie to one nie są :P Takie raczej przeciętne ;) Choć Frida faktycznie jest dość dużą kobitką :)
Haha, to wszystko to szczurzy pokój xD Dziady łażą po materacu w pokrowcu w różne dziwne stworzonka (szczury np xD )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Dorotka96 »

Nina pisze: Olbrzymie to one nie są :P Takie raczej przeciętne ;) Choć Frida faktycznie jest dość dużą kobitką :)
Serio? :P Moje są o 1/4 mniejsze. :P
Niunia była taka tak Twoje. Dorotkowe noski zawsze będą malutkie. :-*
Oh, zamarzyła mi się duża, czarna dumboszka. Nazwę ją Rurka :D To przez Ciebie! :P
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Zdjęcia :)

Post autor: Nina »

Nina pisze:Olbrzymie to one nie są :P Takie raczej przeciętne ;)
Heh, aż z ciekawości zważyłam towarzystwo xD
No i faktycznie, jak na przeciętne samice, to maluchy są dość duże. Ale wiem też dlaczego mi wydają sie być małe ::)
A wszystko widać w tych cyferkach:
Stado maluszków:
Frida - 410g
Flora - 360g
Choco - 350g
Coco - 320g
Mitia - 220g
Kappa - 210g


Stado towerowe:
Croppa - 510g
Trishna - 470g
Bąbla - 470g
Ahaya - 470g
Ayla - 460g
Ancora - 440g
Czarna - 410g
Elishka - 390g
Łatka - 380g

Kapturki:
Femi - 310g
Missy - 410g

Kropeczek - 510g
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Wielkie ważenie :)

Post autor: ogonowa »

Croppa i Kropek tyle samo. :D
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Wielkie ważenie :)

Post autor: Babli »

ogonowa pisze:Croppa i Kropek tyle samo. :D
Ciekawa zależność :D
Awatar użytkownika
Shy_Lady
Konto nieaktywne
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 06, 2009 2:42 pm

Re: Tupot Małych Stóp ^^ - Śpij Apelko...

Post autor: Shy_Lady »

Nina pisze:Abaj w nowym domku. Tym samym co Zoya i Baya :) Bardzo mnie to cieszy, bo to na prawde dobry domek :)
Miło się czyta :)
Jak tam Kropek agresor?? My się wycinamy po nowym rocku i łączymy z Małymi i Łysymi ;)
konto nieaktywne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”