Mój element chaosu

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mój element chaosu

Post autor: merch »

Ja mam inne zdanie, uwazam ze klatka dla dwoch szczurow i 5 szczurow powinna byc mniej wiecej tej samej wielkosci - chyba , ze szczury maja klatke tylko jako wieszak na poidlo . Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie szczurki biegaja raptem od godziny do 3 dziennie , w pozostalym czasie maja choc odrobine ruchu przemiszczajac sie do miski , poidla, hamaka . Mala klatka to tak naprawde zero ruchu , a na ile jestes w stanie je wypuscic dziennie ? 36 metrow to nie tak malo klatke jesli jej wymiar jest bardziej poziomy niz pionowy mozesz postawic na komodzie. Pozdrawiam.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Dziekuję za radę;) Własnie myslałam o czymś długim, ale niezbyt wysokim, jak klatka Magi (100/54/45). Na razie wymiana klatki została wstrzymana, zrobimy inaczej przemeblowanie i powinno być ok. Najwyżej zamiast regału zamontujemy półki na ścianie, nad klaciochą po prostu.
A co do wybiegu to wczoraj maluchy biegały całe dwie godziny:) ale to rzadkość, zazwyczaj naprawdę po ok godzince wracają do domku swojego i otwarte drzwiczki ich nie interesują. Po prostu wydawało mi się, że to za mało i może za mało atrakcyjny mają wybieg, bo moje poprzdenie stadko biegało zwykle min 2,5 - 3h. Ale pomimo ustawiania kartonów,tuneli, szmatek itepe długość biegania panów I +P się nie zmieniła.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: MadziaK »

anathema22 pisze: Dlaczego taki tytuł tematu? Przede wszystkim dlatego, że jestem niepoprawną pedantką i zawsze chciałabym, żeby wszystko było perfekcyjne i poukładane;) Cóż, odkąd w moim życiu pojawiły się małe, włochate smrodki z ogonkami to nieco uległo zmianie.
:) To u mnie jest zupełnie odwrotnie ;D ja się przy szczurach uczę porządku zawsze byłam strasznym bałaganiarzem a teraz wszystko dzielnie sprzątam z zasięgu szczurzych ząbków :) oczywiście bez strat się nie obyło :) z TŻ mam ten sam problem ani jednego szczura więcej!! A chłopaki prześliczne wymiziaj od nas :-*
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Mój element chaosu

Post autor: Zyzia »

Co z tymi facetami, ze nie chca sie doszczurzac? :D O Lune stoczylam bitwe, na szczescie wygralam.

A jesli chodzi o wielkosc klatki/mieszkania. Ja wynajmuje pokoj 3m na 3m, na wyposazeniu mam lozko king size (zupelnie nie przemyslana sprawa, spi sie super ale miejsca w pokoju zostaje niewiele), 2 biurka, komoda i klatka 80x50x80. Znam ten bol, kiedy chce sie cos zmienic a za bardzo nie mozna.

Mizianko dla ogonow. :D
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Hehe ;) Może założymy jakieś stowarzyszenie na rzecz doszczurzania kobiet? ;D Tak mi się marzy czwarty ogonek do gromadki, żeby była taka ładna, parzysta liczba :D
Co do sprzątania to ja niestety po pierwszym szczurze nabrałam przykrego zwyczaju "machania ręką";), czyli " a tam i tak już jest kilka dziurek". W ten sposób straciłam łóżko na stancji studeckiej, Mysza zamieniła je w sitko ;D Staram sie tylko, jeśli chodzi o rzeczy mojego R., bo wtedy wiadomo...
Ogonki wymiziam jak tylko dotrę do domu, bo teraz oczywiście w pracy jestem i pilnie śledzę sobie forum;) A oni sobie smacznie śpią zapewne.
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Dzisiaj fotki klatki chłopców. Jeszcze kilka mi się gdzieś zapodziało, ale jak odnajdę to też powrzucam. Oto domek panów I +P :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: Felicyta »

Super! Widzę, że mają duzo pięterek, żeby im się nie nudziło. Ja żałuje, że nie kupiłam takiej klatki i sama jej nie umeblowałam, tylko zakupiłam gotową dla szczura (z piętrami). Tyle widziałam fajnych pomysłów na urządzenie, że teraz kombinuje nad zakupem nowej klatki :)
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Mój element chaosu

Post autor: Zyzia »

anathema22 pisze:Hehe ;) Może założymy jakieś stowarzyszenie na rzecz doszczurzania kobiet? ;D Tak mi się marzy czwarty ogonek do gromadki, żeby była taka ładna, parzysta liczba :D
Oj, jestem jak najbardziej za, tez mi sie marzy czwarta panienka. A potem pewnie by mi sie marzyla piata, a potem nowa klatka itd. To juz by byla "rownia pochyla". :D
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Ja tylko raz kupiłam klatkę z gotowymi pięterkami, razem z pierwszym ogonkiem. A po miesiącu i tak je wywaliłam i umeblowałam po swojemu.Tak jest znacznie wygodniej, a i ciekawiej dla ogonków;)
Właśnie kiedyś mi się wydawało, że dwa ogonki to tak w sam raz, potem trójeczka wydawała mi się idealnym rozwiązaniem. A teraz trzy maluchy to tak jakoś za mało ;D No ale cóż, może kiedyś mi się uda, w maju mam urodziny ;D
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: Mój element chaosu

Post autor: _runa_ »

no to od razu " kilka prezentów z ogonkami" ;D
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

O tak, tak ;) Ja nie mam nic przeciwko ;D
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: Felicyta »

A ja mam w lutym, to jeszcze bliżej :) Ja tez miałam jednego ogonka, potem stwierdziłam, że Frani jest smutno i powinna mieć towarzyszke. Dołączyła do nas Mania. :) A teraz się zastanawiam nad kolejną szczurzycą :) Bo tak dwie, to mało. Im więcej ogonków, tym więcej radości :) Chyba jest to uzależniajace, jak np tatuże..Najpierw jeden, potem drugi i ciągle chcesz więcej :) :D
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mój element chaosu

Post autor: merch »

Odgrzebalam , bo widze Cię w transporterach, co u Was :)?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

A u nas doszczurzanie;) Do stadka dołączył mały beżyk Cookie, pod dwóch dniach mieszkał już z dużymi, bardzo ładnie się dogadują. Tylko Igi się puszył trochę na początku, bo w końcu to on jest tu szefem;)
Chłopcy rosną jak na drożdzach, postaram się niedługo o zdjęcia i wagę, bo już przypominają bardziej świnki morskie niż szczurki. W stadzie raczej nie ma większych kłótni, bo Igiemu nikt nie podskoczy. Nauczyli się już ładnie przychodzić na zawołanie, chętnie się miziają, ale najbardziej lubią jeść:) Itachi (agutek) jest mistrzem akrobacji, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, niesamowicie jest sprężysty, skacze w górę bardzo wysoko i złapanie go jak nie chce jest niemożliwe, bo wygina się jak mały wąż. Teraz jestem z ogonami w Parczewie i paskudki są bardzo zadowolone, bo mają tu swój pokój i masę smakołyków.
Pozdrawiamy wszystkimi szesnastoma łapkami;)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mój element chaosu

Post autor: merch »

Teraz jestem z ogonami w Parczewie
Ja chc je zobaczyc - powiedz jak będziesz wrcac , moze uda mi się Cibi gdzies zlapac na dworcu w przelocie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”