Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Pamela@@ »

Ja dla moich przyszłych szczurków, już kupiłam Xtra Vital, i Versele-Lagę Rat Naturę,
dokładnie tą co prezentowała koleżanka powyżej :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Zorlis »

Akka pisze:Kupiłam ostatnio rat nature ale w zmienionej formię. Nie wiem czy to nowa odsłona, czy może zmienili na stałe? Na opakowaniu jest rattus norvegicus http://p.animalia.pl/img/produkty/zoomy ... 303502.jpg
Powiem wam że po zaledwie 4 dniach futerka moich kuplążków zrobiły się o wiele bardziej aksamitne i błyszczące :)
U nas to samo - szczurom smakuje, i też poprawił się wygląd futerka ;)
Tylko cena mnie zaskoczyła. Kobitka w sklepie mówiła, że będzie po 9 zł (średnie opakowanie), a jest po 15 ::)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Jessica »

Zorlis pisze:Tylko cena mnie zaskoczyła. Kobitka w sklepie mówiła, że będzie po 9 zł (średnie opakowanie), a jest po 15 ::)
w sklepach zoologicznych jest niestety drozej niz np w sklepach internetowych. tam oczywiscie dochodzi przesylka,ale jak sie zamawia wiecej to wychodzi korzystniej. sama sie przekonalam bo przeplacalam w zoologach
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Vivon »

Kupiłam chłopakom Versele-Laga Rat Nature
Chłopaki zajadają aż im się uszy trzęsą ;D
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nue »

A ja kupiłam wreszcie zachwalaną Timę i karma kisi się w miseczce już trzeci dzień, wyjadają tylko ziarenka ::) Zamknęłam w jednej puszce z JR Farm Wellness, może jak Tima przejdzie zapachem ziółek, to łaskawie zeżrą...
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

Nue pisze:A ja kupiłam wreszcie zachwalaną Timę i karma kisi się w miseczce już trzeci dzień, wyjadają tylko ziarenka ::) Zamknęłam w jednej puszce z JR Farm Wellness, może jak Tima przejdzie zapachem ziółek, to łaskawie zeżrą...
ja za to robiłam odwrotnie, wsypałam wellness do timy żeby zapach ziółek się ulotnił ;D u mnie wellness w ogóle się nie przyjął a tima z niewielkimi oporami na początku a teraz wymiatają do ostatniego ziarenka, było też tak że na początku szalały za tymi bryłkami brązowymi a nie jadły tych czerwonych i zielonych krążków i kukurydzy a teraz znowu bryłki znikają ostatnie ::) wybrzydziuchy
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

U mnie wybrzydzały na Vitakraft, potem na XtraVital, dopiero Tima była zjadana do końca - zostawały tylko łupinki słonecznika :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: AiB »

VitaKraft u mnie nie jest zjadany do końca - pozostają ciemno zielone granulki. Na razie XtraVital przyjęły z wielką aprobatą, wszystko znika. Zobaczymy jak będzie dalej
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nue »

U mnie ulubione karmy to Xtra Vital i JR Farm Wellness, niestety tę ostatnią wet kazał zmienić, bo u jednej z moich szczur wyszła alergia pokarmowa, najprawdopodobniej na białko. Zmiana pomogła, widocznie JR Wellness sam w sobie białka zawierał sporo :-\
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
wikla
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 03, 2008 12:52 pm
Lokalizacja: krk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: wikla »

ja również praktykuję przede wszystkim Versele laga Rat nature, mój ciur jest ewidentnie zadowolony:)

U mnie ulubione karmy to Xtra Vital i JR Farm Wellness, niestety tę ostatnią wet kazał zmienić, bo u jednej z moich szczur wyszła alergia pokarmowa, najprawdopodobniej na białko.
mam pytanie, w jaki konkretnie sposób została stwierdzona ta alergia u Twojego szczura? ostatnio wet podejrzewał także u mojego, ale tłumaczył, że to trzeba wziąć szczura pod obserwację po prostu, bo inaczej nie idze.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Joanka »

Będzie niezupełnie na temat, bo o Vitapolu. Stałam się przypadkiem posiadaczką prawie dwukilowego opakowania karmy Vitapolu Szczur (kuzynka zrobiła mi prezent ::) ) i muszę powiedzieć, że nie jest to wcale takie straszne gó***. Tzn. na pewno żaden luksus i na pewno nie warte swojej ceny, ale przynajmniej nie widzę tam nic, co mogłoby zaszkodzić. Wygląda dużo lepiej niż karma dla gryzoni Megana, a już na pewno lepiej niż Megan dla szczurów. Prawie same składniki naturalne, tylko trochę kolorowych chrupek (no ale cóż byłoby warte życie bez kolorowych chrupek, u mnie zawsze znikają w pierwszej kolejności ;)), a nawet te chrupki są farbowane na kremowo i zgniłozielono, co daje nadzieję, że nie czymś sztucznym.
Skład na oko: suszone warzywa (ogórek, brokuły, marchew), coś, co wygląda jak liofilizowane rodzynki, miażdżona soja (albo młody bób, nie umiem rozpoznać),trochę ziarna, bardzo dużo granulatu ziołowego (tylko on zostaje w misce po nocy :P), słonecznik, jakiś granulat wyglądający jak suszone kluski, kolorowe chrupki jak wspominałam, i coś, co wygląda jak sucha karma dla psów. Za to zupełny brak kukurydzy i chleba świętojańskiego. Po wymieszaniu z jakimś pełnowartościowym granulatem może być. :)

Zaskoczyłyście i zachwyciłyście mnie tym Versele-Laga Rat Nature. :D Nigdy się z tym nie spotkałam, jedyne Versele-Laga, jakie znam to taki granulat z dodatkiem kurczaka i ryby, którego moje szczury nie chciały jeść, jeśli dałam im jakikolwiek wybór. A to owocowe wygląda tak apetycznie, że sama bym zjadła. :D Trzeba będzie poszukać.
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sheeruun »

A u mnie VL Rat Nature nie jest zbyt lubiane. Kupiłem ostatnio 2,5kg, jednak chłopcy wyjadali z tego niewiele, praktycznie nic im nie smakowało.
Tima Rattima natomiast robi furorę. Znika w całości, zostają tylko łupinki od słonecznika, nic więcej :D Polecam, sam nawet próbowałem i jest smaczna. A jak pachnie! :D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pyza008 »

Joanka pisze:Będzie niezupełnie na temat, bo o Vitapolu. Stałam się przypadkiem posiadaczką prawie dwukilowego opakowania karmy Vitapolu Szczur (kuzynka zrobiła mi prezent ::) ) i muszę powiedzieć, że nie jest to wcale takie straszne gó***. Tzn. na pewno żaden luksus i na pewno nie warte swojej ceny, ale przynajmniej nie widzę tam nic, co mogłoby zaszkodzić. Wygląda dużo lepiej niż karma dla gryzoni Megana, a już na pewno lepiej niż Megan dla szczurów. Prawie same składniki naturalne, tylko trochę kolorowych chrupek (no ale cóż byłoby warte życie bez kolorowych chrupek, u mnie zawsze znikają w pierwszej kolejności ;)), a nawet te chrupki są farbowane na kremowo i zgniłozielono, co daje nadzieję, że nie czymś sztucznym.
Skład na oko: suszone warzywa (ogórek, brokuły, marchew), coś, co wygląda jak liofilizowane rodzynki, miażdżona soja (albo młody bób, nie umiem rozpoznać),trochę ziarna, bardzo dużo granulatu ziołowego (tylko on zostaje w misce po nocy :P), słonecznik, jakiś granulat wyglądający jak suszone kluski, kolorowe chrupki jak wspominałam, i coś, co wygląda jak sucha karma dla psów. Za to zupełny brak kukurydzy i chleba świętojańskiego. Po wymieszaniu z jakimś pełnowartościowym granulatem może być. :)

Zaskoczyłyście i zachwyciłyście mnie tym Versele-Laga Rat Nature. :D Nigdy się z tym nie spotkałam, jedyne Versele-Laga, jakie znam to taki granulat z dodatkiem kurczaka i ryby, którego moje szczury nie chciały jeść, jeśli dałam im jakikolwiek wybór. A to owocowe wygląda tak apetycznie, że sama bym zjadła. :D Trzeba będzie poszukać.



moj szczur w tej karmie najbardziej zabijal sie o to cos brazowego sadze ze opisanego przez ciebie jako karma dla psow xD
niestety bardzo malo tego jest w kartonie..
no i oczywiscie te kolorowe chrupki to takze rarytas;P
i z tego co pamietam to chyba zapomnialas orzeszkow wymienic bo wydaje mi sie ze sie zdarzaja.
a kukurydzy tam nie?juz nie pamietam;]
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nue »

U mnie ulubione karmy to Xtra Vital i JR Farm Wellness, niestety tę ostatnią wet kazał zmienić, bo u jednej z moich szczur wyszła alergia pokarmowa, najprawdopodobniej na białko.


mam pytanie, w jaki konkretnie sposób została stwierdzona ta alergia u Twojego szczura? ostatnio wet podejrzewał także u mojego, ale tłumaczył, że to trzeba wziąć szczura pod obserwację po prostu, bo inaczej nie idze.
I u mnie wnioski wyciągnięte zostały na podstawie obserwacji. Początkowo Mokka była leczona w kierunku pasożytów, ale to nie pomogło i wet zalecił zmianę karmy. Przed zmianą na całej skórze grzbietu u szczura były strupy , przeczosy, ranki, do tego drapała się niemożliwie, w kilka dni po zmianie na Timę ilość strupów zmniejszyła się. Dodam, że szczura z karmy wyjadała głównie mięsne paszteciki itd. Oprócz tego, że zmieniłam karmę, ograniczyłam też białko, strupy niemal całkowicie znikły, po czym spróbowałam podać gotowane jajko i następnego dnia mieliśmy powtórkę z rozrywki. Obecnie zwracam uwagę na to, co im podaję - kaszę nie za często (zwłaszcza gryczaną), raz w tygodniu gerberek mięsny, raz na dwa tygodnie kawałek jajka, jest w porządku. Aha - uważam też z kolbami, tam zwykle też są jajka, a także orzechy.
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Joanka »

pyza008 pisze:i z tego co pamietam to chyba zapomnialas orzeszkow wymienic bo wydaje mi sie ze sie zdarzaja.
a kukurydzy tam nie?juz nie pamietam;]
Widziałam jedną rozgniecioną kukurydzę, ale na orzeszki nie trafiłam w ogóle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”